Şimdi yükleniyor

Reels Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Lütfen Tekrar Dene

Reels Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Lütfen Tekrar Dene

Son Güncelleme tarihi 22 Nisan 2024 by Teknoloji Haber

Instagram uygulamasında Reels açtığınızda veya videolar arasında geçiş yaptığınızda “Üzgünüz ancak bir sorun oluştu” hatası çıkıyorsa merak etmeyin çoğunlukla bağlantınızla alakalı bir problem olduğu anlamına gelebilir.

teknik destek

Videolara baktığınızda ve bir kaç video açtığınızda siyah ekran geliyor ve üzgünüz hatası çıkabiliyor. Biz bunun testini internet bağlantısını değiştirerek kontrol ettik. WiFi ile bağlantımızda çıkan bu uyarı hücresel mobil ağla erişimde sorun çözüldü. Kablosuz erişime tekrar geçtiğimizde tekrardan bu uyarı çıktı. Herhangi bir web sitesine girdiğimizde sorun yoktu. Burada anladığımız sanırız bir dns sorunu yaşandığı.

Sizde de yukarıdaki gibi bir durum çıkmış olabilir. Şunlara bakınız:

 • Öncelikle bağlantılar arasında geçiş yapınız.
 • Modemin kapatılıp açılması ve uygulamadan çıkıp tekrar denenmesi.
 • Başka bir uygulama örnek Facebook’ u açıp test ediniz. Benzer özellik TikTok uygulamasında da olduğundan bunla da test edilebilir.
 • Anlamak için bir kaç dns girerek kontrol edelim.

Her iki bağlantı tipinde de aynı problem yaşanıyorsa profilde bir şeyleri değiştirmeye çalışın ve kayıt ederken hata veriyorsa o zaman hesapla alakalı bir sorun olduğu anlamını taşır.

Testlerde tarayıcı ve bilgisayardan girip kontrol etmekte fayda olacaktır.

Reels-uzgunuz-2 Reels Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Lütfen Tekrar Dene
Reels üzgünüz ancak bir sorun oluştu lütfen tekrar dene

Instagram Reels Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Test Adımları

 1. İnternet ve Cihaz Kontrolü Yapın: İnternet bağlantınızı ve cihazınızı değiştirip deneyin. Eğer Wi-Fi ile bağlanıyorsanız, kapatın ve mobil veri ile deneyin.
 2. Instagram Uygulamanızın Güncelliğini Kontrol Edin: Uygulamaya güncelleme gelip gelmediğine bakın. Güncel ise kaldırın ve tekrardan kurun.
 3. Uygulama Çakışmaları: Uygulamanın cihaz sistemi ile çakışma durumu için Instagram’ ı kaldırın ve eski bir kaç sürümü tespit edip deneyin.
 4. Hesap Güvenliğinizi Kontrol Edin: Hesabınızın güvenliğinden veya şüpheli duruma düşmesi buna neden olabilir. Şifrenizi değiştirip bir dizi güvenlik adımlarını uygulayın. Ekli değilse iki faktörlü güvenlikten yararlanın. Açık kapıları kapatın.
 5. Instagram’a Sorun Bildiriminde Bulunun: Instagram ayarlarından “Sorun Bildir” seçeneğine ulaşın. Reels’ e gelip sorunun ekran görüntüsünü ekleyerek bildirin. Bildiriminiz incelendikten sonra hata düzeltilecek veya geri dönüş yapacaklardır. Yapmazlarsa, tekrar başvuru veya uzman yardımı alın.

Reels Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Hesap Kontrolü

Hesabınıza bir yaptırım uygulanmış mı yoksa farklı bir şey mi var bunun anlaşılması adına hesabın profil alanında bir kaç işlem yapmanız gerekiyor. Yaptırıma uğrayan hesaplarda kısmi kullanım engeli oluşur. Bu engel, hesapta kapsamlı bir şeylerin değiştirilmesi veya özelliklerden bazılarının çalışmamasına neden olur.

 • Profilinize girin ve hakkınızda alanında bir kelimelikte olsa değiştirin. Kaydedilip kaydedilmediğini kontrol edin.
 • Şifrenizi instagram.com üzerinden sıfırlayın. Sonrasında uygulamadan oturumunuzu yeni şifre ile açın.
 • Oturumunuzu birde farklı yöntemle açın. Örnek mail yerine kullanıcı adınızla veya telefon numaranızla açın.

Reels Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Ülke Bazlı Sorunlar

Ülkede herhangi bir kısıtlama veya alt yapı sorunlarına yönelik zaman zaman kullanımlarda sorun yaşanır. Bu port dediğimiz şeyden de alakalıdır. Bunların kontrolü için online siteler var. Ya da diğer sosyal medya platformlarında sorun paylaşımları var mı diye bakabilirsiniz.

Ülke için sorunlarda en iyi deneme yöntemi VPN hizmeti kullanmaktır. Bu hizmet ücretsiz olarak kısıtlı şekilde kullanım imkanı verilmekte. Birden çok uygulamaya göz atabilirsiniz.

Bu adımları denedikten sonra bir süre sorunun çözülmesini bekleyin.

teknik destek