Şimdi yükleniyor

Reels videosu profil ızgarasına ekleme eklenmiyor

Reels videosu profil ızgarasına ekleme eklenmiyor

Son Güncelleme tarihi 12 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

Instagram Reels profil ızgarasına eklediğim video silindi şikayetinde bulunanlar için bir kaç önerimiz olacak. Arı neden silindi veya siliniyor sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

teknik destek

Reels genel olarak 3 ila 15 saniyelik film müziği kliplerini kaydetmenin ve paylaşmanın yeni bir yolu. Reels, Instagram’ da ilgi çekici kısa videolar paylaşabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz yeni bir konsepttir diyebiliriz. TikTok’da bulunan özellikler gibi İnstagramı ve hayatı olabildiğince eğlenceli hale getirmek için 15 saniyelik çok klipli videoları çeşitli efektler ve seslerle düzenlemenize olanak tanır. Tabi yeni güncelleme ile bu süre yükseltildi. Tek sınırlama kendi hayal gücünüzdür. Şu an itibariyle Birleşik Krallık, ABD ve İsveç dahil olmak üzere dünya çapında 50 pazarda mevcuttur. Böylece Reels videosu profil ızgarasına eklemek mümkün olmaktadır

Instagram Reels nasıl oluşturulur?

Reels oluşturmak için Instagram hikayeleri kameranıza gidin ve hikaye ve canlı’nın yanındaki Reels’ları seçin. Buradan, kesintisiz klipler oluşturmak için ses, efektler, hizalama ve hız gibi çeşitli düzenleme araçlarını kullanma fırsatına sahip olacaksınız.

Reels’larınızı teker teker, hepsini bir kerede veya telefon galerinizden yüklemeler seçerek kaydedebilirsiniz. başlamaya hazır mısın? Kaydı başlatmak için yakalama düğmesini basılı tutun; kayıt yaparken ekranın üst kısmında bir gösterge göreceksiniz. Başyapıtlarınızı arkadaşlarınızla veya herkese açık bir profiliniz varsa dünyayla paylaşın. Bu özellik büyük bir kitle oluşturmanın yeni bir yolu.

Reels’ larınızı doğrudan mesaj yoluyla, hikayenizde veya keşfet sayfasındaki özel bir alanda paylaşmayı seçebilirsiniz. Instagram Reels’ larınızı keşfet sayfasına düşmesini sağlayacağından, tıpkı sizin instagram keşfetinizde ki TikTok videoları gibi, sizi takip etmeyen kişiler de sizin Reels’ larınızı görebilir.

Bu, geniş bir kitleye sahip olsanız da olmasanız da, kliplerinizin daha geniş topluluk tarafından keşfedilebileceği anlamına gelir. Ne kadar çok keşfete düşeceğiniz tamamen sizin etkileşiminize dayalı.

Reels-videosu-profil-izgarasi Reels videosu profil ızgarasına ekleme eklenmiyor
Reels videosu profil ızgarasına ekleme eklenmiyor

Instagram hesabınızda Reels neden mevcut değil

Eğer instagramınız da Reels seçeneği mevcut değilse, Reels videosu profil ızgarasına ekleme için muhtemelen aşağıdaki nedenlerden biri olduğunu unutmayın:

  • Eğer bir işletme hesabına sahipseniz Reels özelliği hesabınızda çalışmıyor olabilir. Muhtemelen büyük markaların takipçi sayıları nedeniyle yeni özelliklerine hakim olduğu bir durumdan kaçınmak istiyorlar.
  • Normalde yeni çıkmış olsa henüz bulunduğunuz yerde mevcut olmaması mümkündür diyeceğiz. Geçmişte, hem Facebook hem de Instagram, bölgelere göre kademeli olarak yeni özellikler sundu. Ama sizden veya hesapla alakalı da olabilir.
  • Instagram’ın en son sürümüne sahip olmayabilirsiniz. Bunun için uygulamanın en son sürümünü telefonunuzda güncellemeniz gerekmektedir.
  • Hesabınızda hiç video paylaşımı yapmadıysanız yapın ve sonra IGTV ve paylaşımlar alanına girip ilk çıkan Reels yazılı videoya girerek duruma göre paylaşımda bulunun.

Bir kez paylaşımdan sonra ikinci için Reels açılması gerekiyor. Ya da paylaşılan bir videoyu bulup paylaşımla açılmasını sağlayın.

Reels profil ızgarasına ekli video silindi

Bunla alakalı bazı şikayetlere baktığımızda ilginç gelen paylaşımlar var. Örnek şifremi değiştirdim ve silindi diyen gibi birde dondurmadan sonra oluştu diyenlerde var.

Profilden ızgara neden silinir? Bunla alakalı özelliğin kullanımı ile ilgili şartların olduğunu düşünüyoruz. İncelemeniz için yardım sekmesindekilerin okunması gerekiyor. Yani durumunuzla alakalı bir şeyler var mı bakınız.

Şifre değiştirme sonucu ızgara silinir mi derseniz bize biraz garip geliyor. Böyle bir şeyin olacağını düşünmüyoruz. Yanlışlıkla silinmiş veya değiştirilmiş olabilir.

Silinenlerle ilgili 30 gün içerisinde geri alma seçeneğinin olduğunu söyleyelim.

  • Instagram’ ın “Yakında silinenler” adlı seçeneğinde bu ızgarıyı bulabilirsiniz.

Duruma göre başka bir telefondan kontrol ediniz ve uzun zamandır çıkış yapmadıysanız oturumunuzu kapatınız.

Izgaraya video eklenmiyor ise uygulamanın yeni sürümüne geçiş yapın. Güncel olanlar içinde eski versiyona geçiş yapılması gerekebilir. Cihaz uyumluluğuna bağlı denilebilir. Tabi yine yukarıdakilere bakınız. Genelde bir şeylerde olabilir.

teknik destek