Şimdi yükleniyor

TikTok beğeni yapamıyorum beğeni engeli nasıl kalkar

TikTok beğeni yapamıyorum beğeni engeli nasıl kalkar

Son Güncelleme tarihi 13 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

TikTok beğeni yapamıyorum nasıl açılır ve neden çalışmıyor? Acaba gelen bir güncellemenin etkisi mi yoksa ceza mı aldım diyenlerin olduğunu düşünüyoruz. Beğeni engeli nasıl kaldırılır sorularına cevaben kontrol etmeniz gereken yerlerin olduğunu hatırlatalım.

teknik destek

TikTok uygulamasının yaygınlaştığı günden bu yana kullanıcılar ilginç çekimlerle karşımıza çıkıyor. Bir kısmı tanınmak için yaparken bir kısmının da para kazanmaya yönelik çalışmaları oluyor. Tabi kullanıcılarının yaşadığı ara ara para yatırılmıyor sorunu ve farklı sorunlarla alakalı destek istedikleri oluyor. Bu içeriğimizde ise beğeni sorununu ele alacağız.

Geçtiğimiz günlerde rakip uygulama instagram’ da deneme aşamasında olduğu duyurulan beğeni gizleme özelliği kullanıcılara sunuldu. Fotoğraf ve videolara uygulanabilen bu özelliğin nasıl kullanıldığı ve ‘Instagram beğeni sayısı kapatma/açma nasıl yapılır?’ sorusuna yanıt arandı. Belki burada da böyle bir özellik kullanılmış olabilir.

TikTok videoları beğenemiyorum

Arkadaşlarınız videolarınızı beğenemiyor veya siz videoları beğenemiyor olabilirsiniz. Bazen beğenen kişi sayısını ve beğeni bırakan kişiler kısıtlanabiliyor. Uygulama güvenlik önlemleri sebebiyle ve kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla sıklıkla yeni güncellemeler getiriyor. Bundan da olabiliyor, ceza durumları da çıkabiliyor.

Denemeniz için şunlara bir bakınız:

 • Yaşanan sistem arızasından olma olasılığı için farklı bölge kullanıcılarının aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadığını araştırınız.
 • İnternet kaynaklı olumsuzlukların testi açısından farklı bağlantılara bakınız.
 • Bilgisayar ve farklı bir telefondan da denenmesi gerekiyor.
 • DNS problemleri yaşanabilir. Bir kaç tane elle girip deneyiniz.
 • Beğeni cezası varsa kontrol etmek açısından profilinizde bir şeyleri değiştirmeye çalışınız. Değiştirirken uyarı çıkıyorsa sistemde problem yaşanıyor ya da hesabınıza kısıtlama yapıldığı anlamını taşır.
TikTok-begeni-yapamIyorum-begeni-engeli TikTok beğeni yapamıyorum beğeni engeli nasıl kalkar
TikTok beğeni yapamıyorum beğeni engeli nasıl kalkar

TikTok beğeni engeli nasıl kaldırılır?

Topluluk kurallarıyla alakalı bir sebepten dolayı işlem yapılan hesaplarda bu çok zor olacak. Haksız olan kullanıcıların beklemekten başka pek bir şey yapamayacak. Ama haksız yere engel yapıldı diyenlerinden itiraz etmeleri için bir talep oluşturulabilir.

Son yaptığınız şeyleri düşünün ve kontrol ediniz. Belki paylaştığınız bir şeyden dolayı sıkıntı çekiyor olabilirsiniz. Bunu kaldırıp bir kaç gün üzerinden geçtikten sonra kendiliğinden çözüm sağlanabilir.

 • Paylaşılanlara ve yaptığınız yorumlara bakınız.
  • Sıkıntılı olanları kaldırınız.
 • Profilde bir şeyler değiştirilemiyorsa talep gönderiniz belki ceza belki sistem sorunu yaşanabilir.
  • Mail ile veya giriş ekranında bazen gerekli uyarı verilebiliyor.
 • Kullanılan cihazlar ve internet ile alakalı olma olasılığı için farklı bağlantı ve cihazlarla kullanın.
  • Şüpheli görülme durumlarında bir kısıtlama oluşabilir.
 • Aşırı yapılmış her şey için bir kısıtlama uygulanabilir.
  • Çok fazla beğeni, yorum ve takip gibi işlemler bu sınıfa giriyor.
 • Verilen ceza dolana kadar sorun çıkaracak şeylerden uzak durunuz.

Birde şifre değişikliği yapınız. Duruma göre hesabı Pro veya işletme tarzı türe geçişini yaparak belki bir çözüm sağlanabilir.

TikTok beğeni engeli ne zaman kalkar şeklinde sorulan sorulara kimse net bir cevap veremez. Yapılanlara göre verilen cezalar oluyor ve bunları bilmeden bir tahminde bulunulamaz.

TikTok-numarami-degistirdim-2 TikTok beğeni yapamıyorum beğeni engeli nasıl kalkar
TikTok beğeni engeli nasıl kalkar

TikTok beğeni gizleme özelliği nasıl kullanılır?

Genelde diğer sosyal uygulamalarda olduğu gibi aynı yöntem uygulanıyor. Bir çoğuna getirilen bu yeni özellik pek çok kişinin dikkatini çekti ve dolayısıyla bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların sayısı oldukça fazla. Beğenilerinizi gizlemek istiyorsanız aşağıda ki adımları uygulayarak bu özellikten kolayca yararlanabilirsiniz:

 • Beğeni sayınızı hangi gönderinizde (fotoğraf veya video olabilir) gizlemek istiyorsanız o gönderinizi profilinizde açın.
 • Gönderinin sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta simgesine tıklayın.
 • Açılan sekmede ‘Beğenme Sayısını Gizle’ butonuna tıklayınız.

İşte bu kadar…

Artık diğer kişiler seçtiğiniz gönderide beğeni sayısını göremeyecek “…ve diğer kişiler beğendi” şeklinde bir yazı ile karşılaşacaklarıdır.

Tam tersi beğenileri gizlediğiniz gönderide ki beğeni sayısını açmak istiyorsanız aynı yolu izleyerek yapabilirsiniz. Gönderi üzerinde ki 3 nokta simgesine tıklayıp bu kez ‘Beğenme Sayısını Göster’ butonuna tıklayarak beğeni gizliliği eski haline gelmiş olur.

Eğer getirilen yeni güncellemeden yani Instagram beğeni sayılarımı gizle özelliğinden yararlanamıyorsanız bunun belli başlı bazı nedenleri vardır. Bunlarda birisi uygulama güncellemesini yapmamış olmanızdır. Sorun bundan dolayı kaynaklanıyorsa Google Play uygulamasına giriş yaparak arama kısmına instagram yazın. Karşınıza çıkan sayfada aç ve güncelle seçenekleri olacaktır. Buradan uygulamayı güncelleyerek beğeni sayılarımı gizle özelliğinden faydalanabilirsiniz.

İkinci olarak da güncellemeyi yaptığınız halde getirilen özellikten hala yararlanamama durumudur. Bu kez sorunu çözebilmek için başka cihazdan hesabınıza giriş yaparak kontrol ediniz. Eğer sorun sizin hesabınızdan kaynaklı ise bu durumu instagram yöneticilerine bildirmeniz gerekmektedir. Kısa ve anlaşılır bir dille, instagram iletişimden, şikayetinizi yöneticilere bildirdiğiniz taktirde size en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.

teknik destek