Şimdi yükleniyor

Sahte numara ile arama yapma

Sahte numara ile arama yapma

Sahte telefon numarası ile arama yapmak için numara değiştirme veya VOİP tarzı hizmetlerden yararlananlar oluyor. Bu işler için genelde yurtdışından hizmet alınıyor.

teknik destek

Numara gizleme yöntemi dışında birde sahte numara araması kullananların tercih ettiği yöntemler hemen hemen aynıdır. Eskiden yurtdışı siteleri üzerinden seçilen numara ile mesaj atma veya arama yapılabiliyordu. Tanıtım amaçlı bir kaç arama yapılacak şekilde ücretsiz kredi veriliyordu. Hatta gün içerisinde belli sayılarda sms gönderme hakkı da veriliyordu. Bu her gün için geçerli oluyordu. Zamanla bu hizmetlerin deneme limiti kısıtlandı ve sonralardan çoğu kapatıldı.

Google’ dan yapacağınız aramalarda yabancı sitelerde hala bu hizmeti verenler var mı bakabilirsiniz. Ücretli belli dakika ve sms satın alınabiliyor. Bu hizmetleri numarasının görünmesini istemeyenlerin daha çok tercih ettiğini belirtelim. Bunlardan en çokta paravan firmalar ve şüpheli kişilerin hizmet aldığı biliniyor.

Örnek resimlerde yurtdışı site üzerinden ücretsiz sms atmak için bir site bulduk ve denedik. Sonra başka bir siteden de test ettik ve sitede işleme alındığı bilgisi dışında henüz bir bilgilendirme gelmedi.

Gelen aramalardan veya mesajlardan rahatsız olanların savcılığa suç duyurusunda bulunmalarını öneririz. Telefonda engelleme varsa ya da uygulama kullanarak belli numara aralıklarını engelleyebilirsiniz.

Sahte-numara-2 Sahte numara ile arama yapma
Sahte numara ile arama yapma
Sahte-numara-3 Sahte numara ile arama yapma
Sahte numara ile mesaj atma
teknik destek

1 yorum

comments user
İbrahim

Fotoğrafını koyduğunuz sitenin ismini arıyorum yıllardır. İsmini cevaplarmısınız rica etsem