Şimdi yükleniyor

Xiaomi hard reset attım telefon imei silindi

Xiaomi hard reset attım telefon imei silindi

Son Güncelleme tarihi 23 Ekim 2020 by Teknoloji Haber

Xiaomi hard reset attım imei silindiğini belirten çok sayıda yardım paylaşımlarıyla karşılaşıyoruz. Çözüm durumu Samsung içinde Huawei içinde aynı olmakta.

teknik destek

Yurtdışından telefon getiren kişilerin cihazı kullanabilmeleri için pasaporta kayıt veya imei atma gibi yöntemlere yöneldiği bilinmekte. İlegal olan işlemlerde cihaza format attım silindi durumu ile karşılaşılmakta. Bazıları ise ROM attım imei silindi şeklinde yardım isteyebiliyorlar. Yapılan işlemlerde cihazdaki sistemin sıfırlanması sebebi ile mevcut kendi imei’ ne dönülmekte.

Bu durum güncelleme alamayan yazılım yüklü cihazlarda görülüyor. ROM attım imei silindi durumuyla karşılaşmamak için güncelleme alan sürümlerin tercih edilmesi önerilir.

Dikkat edilecek hususlardan bazıları şöyle:

  • Hard reset atıldığında seri numara silinecektir.
  • Fabrika ayarlarına döndürüldü imei silindi durumları çok nadir olmakta. Çoğu modelde sorun çıkarmamakta.
  • ROM atıldığında imei silinir.
  • Seri no satan kişiler başka kişilere de belli aralıktan sonra bu numarayı satabiliyor.
  • Atılan yazılım veya imei’ ler telefonun bazı özelliklerinin kullanılmamasına neden olabiliyor. 4.5G çalışmayan cihazlarla karşılaştık. 3G çalışıyor ama LTE çalışmıyor diyenler oluyor.

Şebeke gidiyor veya şebeke seviyesinin düştüğü görülen durumlarda tekrardan sorunsuz yazılım yüklenmesi gerekiyor.

Yurtdışından telefon almak isteyenler kayıt ücretlerin yüksek olmasından dolayı fiyatı yüksek olan telefonları tercih edebilir. Ama orta segment cihazlar için pek değmez diye düşünüyoruz. Yani almaya gerek yok diyebiliriz.

Görülen diğer bir sorunsa operatör seçip sorunu. Uyumsuzluk yapan ROM’ lar da görülmekte. Örnek Türk Telekom çekiyor ama Vodafone çekmeyebiliyor.

Xiaomi-hard-reset-2 Xiaomi hard reset attım telefon imei silindi
Xiaomi hard reset attım telefon imei silindi
teknik destek