İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Kendi iOS Uygulamaları ile Apple’a Karşı Atağa Geçiyor

Uzun süre rakibi Apple’a karşı, Samsung hoparlör, tabletler ve fitness izleyicileri dahil olmak üzere genel anlamda cihazlarınını geliştirmek üzere çalışmalar yaptı ve yapıyor. Ancak Samsung’un şimdi de Apple‘a karşı odaklandığı ve iOS platformuna karşı çalışmalar yaptığı ortaya çıkmış durumda.

SamMobile, Samsung’un aksesuarlarını iOS cihazlarda çalışacak şekilde düzenlemeler yaptığını açıkladı. Bu uygulamalar Gear Fit yöneticisi ve etkinlik uygulaması, yemek ve uyku oturum düzenleyicisi S Health uygulaması. Bu uygulamalar Samsung cihazlarında varsayılan olarak yüklü bir şekilde geliyorlar. Samsung bunu bir adım öne taşıyarak, diğer platformlarda da kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Yani artık Samsung’un pek çok uygulaması App Store’da yerini alacak.

Şirketin neden böyle bir adım attığı bilinmez ancak yükselmek adına bir çaba gösterdiği ortada. Zaten Gear S2 gibi akıllı saatlerinin iOS cihazlarla uyumlu olmasına adı Samsung bir adım atmıştı. Samsung’Un br şekilde gerek uygulamaları gerekse aksesuarları ile iOS platformu üzerine yükselmeyi planladığı bir gerçek.

Bakalım Apple’a karşı Samsung’un bu kararı ne gibi değişiklikleri beraberinde getirecek.