Şimdi yükleniyor

Şifresini unuttum dondurulmuş Instagram hesabını açma

Şifresini unuttum dondurulmuş Instagram hesabını açma

Son Güncelleme tarihi 20 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

teknik destek

Instagram kodu giriyorum bağlantı hatası veriyor şikayetlerinin bir kısmı dondurulan hesapları açmaya çalışırken yaşanıyor. Hatta kullanıcı bulunamadı veya geçersiz gibi uyarılar çıkabiliyor. Bu içeriğimizde dondurulmuş instagram hesabını açma için ne gibi yöntem izlenmesinden bahsedeceğiz.

Kodu giriyorum bağlantı hatası veriyor hatası esas olarak ağ nedenlerinden dolayı veriyor, ancak diğer daha derin sorunlara da işaret edebilir. Bu hatanın belirli bir nedeni olmadığından, bu kılavuzda yer alan hızlı adımları izleyerek sorunu çözüyoruz. Bilinmeyen ağ hatası aldığınızda yapmanız gerekenler yine benzer adımlar oluyor.

Instagram dondurulmuş hesap nasıl açılır

Dondurduğunuz hesap açılmıyor ve karşınıza hata mesajları çıkıyorsa, bir alınan uyarıya göre izlenecek yol farklı olabilir ve ikinci olarak yaşanan belki o güne özel bir problemden dolayı çıkabilir.

Çok sık yapılan denemelerden sonra üstüne birde sistem engeli uygulanabiliyor. Bunu yapanların denemeye devam etmesi sonucu bu zaman diliminin daha da uzayacağını söyleyelim.

 • Sık yapılan denemelerden sonra saatlerce hiç bir şeye dokunmadan beklemeniz gerekebilir. Duruma göre bir gün bekleyiniz.
 • Belki cihaz veya internet ağına uygulanan bir kısıtlama olabilir. Daha önce kullanmadığınız yerden ve cihazdan deneyiniz.
 • Bilgisayar ve uygulamadan ayrı ayrı deneyin ve duruma göre talebi farklı şekillerde yapılabilir.
  • Denerken size yardım almanız içi bir seçenek çıkabilir ve dokunduğunuzda iletişim alanı açılabilir.
 • Parolanızı değiştirmeye çalışınız.
 • Daha önce kısmi bir kısıtlama uygulanan hesaplarda bazen ilgili süre dolana kadar bu şekilde kalabiliyor.
 • Sistem arızasından dolayı belki beklemeniz gerekebilir.
 • Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak talep oluşturabilirsiniz.
  • Hesabın açılmasının iletilmesi için help.instagram.com/contact/1652567838289083
sifresini-unuttum-dondurulmus-instagram-hesabi Şifresini unuttum dondurulmuş Instagram hesabını açma
Şifresini unuttum dondurulmuş Instagram hesabını açma

Kod veya şifre sıfırlamasında yaşanan sorunlar

Yine çok defa peş peşe yaptığınız şeylerin bir sonucu olma olasılığında bunların sonradan denenmesi daha sağlıklı olacaktır.

1. Cihazı yeniden başlatın

Instagram hesabınıza giriş yapmayı denediğinizde ve bu korkunç hatayı verdiğinde, herhangi bir işlem yapmadan önce uygulamadan çıkın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Kullanmış olduğunuz akıllı telefonu tamamen kapattıktan sonra biraz bekleyip tekrar açın. Akıllı telefonunuz tekrar açıldıktan sonra Instagram’a açarak tekrar giriş yapmaya çalışır. Genellikle bu durum sorununuzu ortadan kaldıracaktır fakat sorununuz çözüme kavuşmadıysa bir sonraki yönteme geçin.

2. Ağ bağlantınızla ilgili sorunlarınızın giderilmesi

 • Akıllı telefonunuzu uçak moduna geçirin ve kısa bir süre bu modda bekleyip uçak modunu kapatın.
 • İlk adım başarısız olursa yönlendiricinizi yeniden başlatın.
 • Farklı bir internet ağına bağlanın.

Karşınızda bilinmeyen ağ hatası çıkabilir ama net olarak sorun büyük ihtimalle internet bağlantısı kaynaklıdır. Bu yüzden şimdi herhangi bir ağ sorununu çözmeye çalışıyoruz.

3. Telefonun tarih yanlışsa güncelleyin

İnternet bağlantıları, büyük ölçüde cihazınızın tarihine ve saatine bağlıdır. Yanlış tarih ve saat ayarları bu nedenle Instagram’ın hatayı atmasına ve giriş yapmanıza engel olabilir.

iOS tarih ve saat nasıl ayarlanır?

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Ardından, genel’e dokunun.
 • Genel ayarlar menüsünde tarih ve saat’i seçin.
 • Son olarak, saati manuel güncellemeyi deneyebilirsiniz fakat bunu otomatik olarak ayarlamak daha mantıklı olacaktır.

Android tarih nasıl ayarlanır?

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Ardından genel yönetimi açın.
 • Ayarlar’ da tarih ve saate dokunun.

Ardından, algılanan saat diliminize göre otomatik olarak güncellemek için Otomatik’e dokunun.

4. Instagram’ ı güncelle

Android’de Instagram’ı gücellemek için öncelikle Google Play mağazasını açın. Menüye dokunun ve uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçin. Karşınıza çıkmış olan listede Instagram uygulamasını bularak güncelleme işlemini tamamlayın

Kodu giriyorum bağlantı hatası veriyor sorunu çözüm için ağın uygulamasını güncelliyoruz. Bilinmeyen bir ağ hatası nedeniyle giriş yapamıyorsanız, bunun nedeni uygulamanın eski olması olabilir. Özetlemek gerekirse, mesajın tamamı hata oluştu şeklindedir ve bu genellikle Instagram’a mobil cihazlardan giriş yapmaya çalıştığınızda ortaya çıkar.

Diğer bir durum ise çıkan yeni bir versiyon varsa belki uyumsuzluk yaşatabilir. Böyle durumda ise eskiye dönülmesi gerekir.

teknik destek