Şimdi yükleniyor

Şifreyi değiştirdim Reels taslakları silindi geri getirme

Şifreyi değiştirdim Reels taslakları silindi geri getirme

Son Güncelleme tarihi 5 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

Şifreyi değiştirdim reels taslakları silindi, problemi ile karşı karşıya kaldığınızda neler yapabileceğinize dair bilgi vereceğimiz bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Şifreyi değiştirdim reels taslakları kayboldu, emek vermiştim ve şu an hepsi silindi, diyorsanız aşağıda sizlere vereceğimiz adımları uygulamanızda fayda olacaktır. Zira bu konuda instagram tarafından yapılan net bir açıklama olmadı. Şikayet kaydı bırakan üyelerine ne yazık ki instagram tarafından nedeni ve geri getirme adına kurtarma ile ilgili detay verilmedi.

teknik destek

Önemli bir uyarıyı buraya eklemek istiyoruz. Şu an yaşadığınız geçici bir durum veya başkalarında da yaşanan sistem arızası olabilir.

  • Başkalarında var mı diyerek araştırmadan işlem yapmayınız.
  • Başka internet ve telefonla bakınız.
  • Hesaba ek giriş seçeneği ekleyin. Örnek mail, telefon numarası ve Facebook olabilir.
  • Hesap türünün değiştirilmesi işe yarayabilir. (Uygulamanın ayarlarındaki “Hesap” başlığına dokunarak ilgili seçeneğe ulaşacaksınız. İstediğinizde kişisel olana dönersiniz)

Instagram şifreyi değiştirmemi istedi

Öncelikle instagram uygulamasında bazen ekrana düşen hesabınıza başka biri giriş yaptı, gibi bir uyarı görebilirsiniz. Bu durumda ilk yapacağınız işlem bir tarayıcıdan hesabınıza girmek ve giriş yapılan aygıtları kontrol etmek olmalıdır. Eğer aynı hesabı başka kişilerle birlikte yönetiyorsanız kendileri ile iletişim kurup mutlaka teyit almalısınız.

Giriş yapanları tanımıyorsanız ve aygıtlar hakkında fikriniz yoksa şifreyi değiştirmelisiniz. Hatta gerekli görüyor ve sayfanızın kaybolmasını istemiyorsanız bağlı olan eposta adresinizin şifresi de değiştirilirse hesabınızın güvenliği adına çok daha iyi olur.

Çok sık yanlış şifre denemelerinden sonra bu işlem karşınıza çıkabilir. Ya da şüpheli davranışlar.

instagram-engellenen-1 Şifreyi değiştirdim Reels taslakları silindi geri getirme
Şifreyi değiştirdim Reels taslakları silindi

Reels taslakları korumak için ne yapmalıyım?

Eğer reels taslakları korumak istiyorsanız, şifreyi değiştirdikten sonra silindi görüntüsü ile karşılaşmamak için tavsiyemiz reels taslakları kayıt altına almanız. Bunu yapmak için reels taslakları açmalı, düzenle bölümüne geldikten sonra kullandığınız aygıta indirmelisiniz.

Diyelim ki şifreyi değiştirdikten sonra taslakların silinebileceğini bilmiyordunuz. Şifreyi değiştirdiniz ve reels taslakları tekrar giriş yaptığınızda silindi. Bu durumda instagram çok net açıklama yapmamış olsa da verilerinizi kurtarmanız için birçok yöntem deneyebilirsiniz.

Başka cihazla ve internetle test ettikten sonra işlem yaparsınız. Birde kesinlikle bilgisayardan deneyelim.

Silinen Reels taslakları nasıl bulabilirim?

İnstagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra ayarlarım bölümüne gelin. Buradan yakında silinenler sekmesine giriş yapın. Birinci ihtimalimiz bu seçenektir. Reels taslaklarınız ya da istemeden sildiğiniz herhangi bir veri 30 gün içerisinde silinmiş ise bu bölüme aktarılıyor.

Şirket bu uygulamayı yakın zamanda çıkardı. Güncel bir instagram uygulaması kullanıyorsanız yakında silinenler bölümünden taslaklarınıza ulaşabileceğinizi düşünüyoruz. Eğer bu bölümde bulamadıysanız tek bir ihtimalimiz kaldı demektir.

Yine instagram uygulamasına giriş yapın. Ayarlar bölümüne gelin ve güvenlik ayarlarına girin. Bu kısımda verileri yükle başlığını bulun ve tıklayın. Açılan bölüme email adresinizi girin ve ileri tuşuna basın. Kayıtlı email adresinizi girmeniz faydalı olacaksa da farklı bir email adresi de girebilirsiniz. İki gün içerisinde bütün verileriniz instagram uygulamasının alt yapısından çekilerek verdiğiniz email adresine gönderilecektir. Reels taslakları da bu kısımdan bulabileceğinizi umuyoruz.

Birde silinmemiş olma olasılığını düşünün. Oturumunuzu sonlandırınız tekrar deneyin. Artı başka cihazdan. Ban ve şüpheli olarak görülenler içinde başka internet üzerinden denenmesi gerekir.

Son olarak 1-2 gün kadar bir şey yapmadan bekleyin ve duruma göre geliştiriciye bildirimde bulunun.

teknik destek