Şimdi yükleniyor

Sim karttaki numaraları telefona aktarma

Sim karttaki numaraları telefona taşıma

Sim karttaki numaraları telefona aktarma

Son Güncelleme tarihi 3 Nisan 2020 by Teknoloji Haber

Sim kartınızdaki telefon numaralarını telefona aktarma işlemi iki sebepten dolayı yapılabilir. Birincisi, sim kartın operatörünü değiştirdiğinizde yapılır. Bir sim kart operatör şirketinden diğerine geçişte size boş bir sim kart verilir. Eski sim kartınız operatör değiştiği anda şebeke sinyali gider ve telefona yeni verilen sim kart takılmalıdır. Bu durumda eski sim karttaki telefon numaralarınız orada kalır. Yani sim karta telefon numaralarınızı taşımak için öncesinde eski sim kart takılı iken sim karttaki numaraları telefona aktarma işi yapılmalıdır.

teknik destek

Bu taşıma ya da aktarma işleminin diğer sebebi ise telefon değişimi sırasında yapılır. Buradaki işlem ise telefona kayıtlı numaralarınızı sim karta aktarma olabilir. Yani tanıdıklarınızın numarasını kayıt ederken bazen telefon hafızasına kaydedilir. Telefon değişimi sırasında başka bir telefona sim kartınızı takacaksanız bu aktarma işlemini telefonunuzdan basit bir şekilde yaparsınız.

Sim karttaki numaraları telefona taşıma nasıl yapılır?

Bu işlem için öncelikle telefonunuzun Kişiler uygulamasına girin. Sonrasında genelde 3 nokta veya 3 çizgi ile gösterilen, sağ veya sol üst köşede olan yere tıklayın. Kişileri yönet veya Kişileri ayarla sekmesine dokunup çıkan seçeneklere bakın.

Bu seçenekler genelde kişileri birleştir, kişileri içe dışa aktar, kişileri taşı, kişileri eşitle ve kişilerin varsayılan depolama konumudur. Bu sekmeler içerisinden işinize yarayacak olan kişileri içe / dışa aktar seçeneğidir. Bu seçenek size kişileri telefonunuza veya başka bir konuma aktarmanızı sağlar.

İşlemler Samsung modellerde kendi arasında farklılık gösterebileceği gibi bir Huawei ve Xiaomi içinde aynı durum geçerlidir.

iPhone sim karttaki kişileri telefona aktarma

  • Ayarlara çark ile giriyoruz
  • Ekranı biraz aşağıya doğru kaydırıyoruz
  • Kişiler’ e dokunuyoruz
  • En altta “SIM deki kişileri aktar” seçeneğine dokunup bekliyoruz.
Sim-karttaki-numaralari-telefona-aktarma-2 Sim karttaki numaraları telefona aktarma
Sim karttaki numaraları telefona aktarma
Sim-karttaki-numaralari-telefona-aktarma-3 Sim karttaki numaraları telefona aktarma
iPhone sim karttaki kişileri telefona aktarma

Aktarma olarak çok sayıda uygulama bulunmakta. Bunu söylememin nedeni bazı cihazlarda sim karttaki kişiler telefona aktarmada sorun yaşayabiliyor.

Taşıma yaparken var olan kişileri silmeden aynı isimden olanları tekrar aktarır. Bunun içinde aynı olan kişileri silme uygulaması kullanılabilir.

teknik destek