Şimdi yükleniyor

Site kopya içerik analizi manuel

Site kopya içerik analizi manuel

Google ve diğer internet arama motorları, kullanıcıların yaptığı aramalarda en kaliteli içeriklere ulaşabilmesi için bazı algoritmalar kullanır. Bu algoritmalar, içerik olarak en doyurucu sonuçları verecek özgün yazıların listelerde üst sıralarda yer almasını sağlar.

Bir yazının listelerde üst sıralara çıkabilmesi için en önemli kriterlerden biri özgün olmasıdır. Buna mukabil bir yazıda kopya içerik tespit edilmesi halinde cezai müeyyideler uygulanabilir ve hatta yazı kara listeye alınarak üst sıralarda görünmesi engellenebilir.

teknik destek

Bir sitedeki herhangi bir yazının özgün olmadığı tespit edildiğinde sitenin geneli için müeyyide uygulanabilir. Hatta sitenin linki spam olarak bile görülebilir. Bu nedenle siteye bir yazı eklenmeden önce mutlaka kopya olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Otomatik analiz ve yapılandırma sistemlerin çoğu net sonuca ulaştırmaz. Bu nedenle manuel analiz şart olmakta ve tüm içerikte emin olduklarınız dışındakileri teker teker incelenmesi önerilir.

Kopya içerik ve özgünlük testleri

Eklenecek bir içeriğin kopya olup olmadığını anlamak için ücretli ya da ücretsiz birçok program mevcuttur. Bu programlardan faydalanılarak özgünlük kontrolü yapılabilir. Bunların dışında Google arama motoru kullanılarak da basit bir test yapmak mümkündür. Bunun için eklenecek yazıda geçen bir bölüm tırnak içine alınarak Google’da aranır. Eğer arama sonuçlarında yazı aynen çıkıyorsa kopya var demektir.

Kopya içerik testleri için şu imkanlar sırasıyla tercih edilebilir:

  • Google arama motoru kullanılabilir
  • İnternette bulunan ücretsiz programlar kullanılabilir
  • Sürekli test yapılacaksa ücretli bir program satın alınabilir.

Siteye eklenecek yazıların özgün olmaması ihtimali varsa mutlaka özgünlük testi yapılması gerekir. Bu alanda çalışmalar yapan profesyonel SEO uzmanları ve firmalar mevcuttur. Bu tip hizmetler alınarak kara listeye alınma riski ortadan kaldırılabilir.

site-icerik-analiz Site kopya içerik analizi manuel
Site kopya içerik analizi manuel
teknik destek