Şimdi yükleniyor

Siyah iPhone 7’lerde Boya Atması Sorunu Yaşanıyor!

Siyah-iPhone-7

Siyah iPhone 7’lerde Boya Atması Sorunu Yaşanıyor!

Son Güncelleme tarihi 10 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın Destek forumlarında, kullanıcıların Siyah iPhone 7 için artan şikayetleri dikkat çekiyor. Kullanıcıların yazdıklarına göre, belirli bir süre sonra Siyah iPhone 7’de nokta nokta boya atıkları oluşuyor. Bu atıklar özellikle cihazın kenarlarında ve arka tarafında oluşuyor.

teknik destek

Sorun, ilk çıktığında Siyah iPhone 5‘de yaşanan rahatsız edici boya atma sorununa benzerlik gösteriyor. Şu an itibariyle sorunu yaşayan kullanıcı sayısı sınırlı ancak sorundan etkilenen kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor gibi duruyor.

Kullanıcılar, Siyah iPhone 7’nin kenarlarında ve arka tarafında boya atıklarının oluştuğunu gördüklerini bildiriyorlar. iPhone 7’ye göre özellikle iPhone 7 Plus kullanıcılarının bu sorundan şikayetçi olduklarını belirtelim. Apple, açık bir şekilde, etkilenen cihazları şu anda değiştiriyor ancak şirket tarafından geneli kapsayacak bir açıklama yapılmış değil.

Elbetteki aşınma ve yıpranma kaynaklı sorunlar Apple’ın dikkatinde olmayacaktır ama sorundan şikayetçi olan kullanıcıların geneli daha yeni iPhone 7‘ye geçiş yapmış olan kullanıcılar. Yani ortada, aşınma veya yıpranma kaynaklı bir sorun yok.

Konuyla ilgili Apple’dan yanıt gelip gelmeyeceği ise şimdilik belirsiz.

teknik destek