İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Size En Yakın Apple Yetkili Servisi’nden Nasıl Randevu Alırsınız?

Apple’ın müşteri desteği konusunda çıtayı yükselterek, özel uygulaması olan Apple Destek’i App Store’da yayınlaması ve beraberinde uygulamayı tam da beklenildiği şekilde geliştiriyor olması göz dolduruyor. Geçtiğimiz günlerde uygulamanın aldığı yeni bir güncelleme ile özellikle onarım noktasında büyük bir geliştirme yapıldı. Apple Destek ile artık sadece Apple Store’lardan randevu alınmıyor, Apple Yetkili Teknik Servisleri’nden de detaylı bir şekilde (gün-saat) randevu alınabiliyor.

teknik destek

Uygulamanın önceki sürümüyle de randevu alabilmek mümkündü ancak yeni sürüm ile gün ve saat seçimi yaparak detaylı bir şekilde randevu alabildiğinizin altını çizerek devam edelim.

Uygulama ile konumunuza en yakın Apple Yetkili Servisi’nden randevu alabilmek için uygulamayı başlatın (öncesinde geçerli Apple Kimliği’nizle giriş yapmanız gerekmektedir) ve Apple hesabınıza tanımlı ürünler listesinden sorun yaşadığınız cihazınızın üstüne dokunun.

IMG_2036

Ardından ekrana gelen destek seçeneklerinden sorununuza en yakın olan başlığa dokunun.

IMG_2037

Apple Yetkili Teknik Servisileri’nden randevu alabilme noktasına kısa yoldan ulaşabilmek için “Onarımlar ve Fiziksel Hasar” seçeneğine dokunabilirsiniz.

IMG_2038

Yine gelen sorun seçeneklerinden, sorununuzla en alakalı olan başlığa dokunun ve gelen ekranda yer alan “Onarım için Getirin” başlığının altında yer alan “Hemen konum bulun” seçeneğine dokunun. Operatör Seçin ekranından “İletişim operatörü yok” seçneğine dokunarak devam edin. Uygulamanın konumunuza erişebilme izni varsa konumunuza bağlı olarak Apple Yetkili Servisleri direkt listelenecektir. Uygulamanın konumunuza erişim izni yoksa sizden izin vermeniz için bir diyalog ekranı gelecektir.

IMG_2039

IMG_2040

IMG_2041

IMG_2042

Konumunuza en yakın mağazaya dokunduğunuzda yetkili servisin günlere göre uygun randevu saatleri ekranda listelenecektir. Sizin için uygun olan günü ve saati seçerek “Rezervasyon Yap” demeniz yeterli olacaktır.

IMG_2043

Henüz Apple Destek uygulamasını indirmediyseniz, buradan devam ederek direkt App Store üzerinden uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz.

teknik destek