Şimdi yükleniyor

Smart TV WiFi bağlanmıyor hatası için çözüm

Smart TV WiFi bağlanmıyor hatası için çözüm

Smart TV WiFi bağlanmıyor hatası için çözüm

Son Güncelleme tarihi 10 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

Philips, Beko, Samsung, Vestel, LG, Grundig… Smart TV WiFi bağlanmıyor ve bağlantı yapılamadı veya bağlanılıyor hatası çıkıyorsa kesin çözümü yazımızda bulacaksınız.

teknik destek

Televizyonda kablosuz bağlantı sorunlarınla karşılaşmayan pek olmuyor. Smart TV ağ bağlı ama internet yok veya Smart TV wifi bağlı ama internette giremiyor diyenleriniz oluyordur. Eğer başka cihazlardan giriş yapılabiliyorsa bu sorun genelde ip alamama veya ayar uyumsuzluğundan kaynaklı oluyor.

Bu yazımızda sizlere Smart TV kablosuz bağlanmıyor sorunu üzerinden bilgiler vereceğiz. Smart TV üzerinden kablosuz veya kablolu bağlantılar ile ilgili sorun yaşanıyorsa aşağıdaki adımlar sıra ile denenmelidir.

Smart-TV-WiFi-baglanmiyor-hatasi-icin-cozum-2 Smart TV WiFi bağlanmıyor hatası için çözüm
Smart TV WiFi bağlanmıyor hatası için çözüm

WiFi bağlanmıyor sorununun çözümü

1. Kablolu olarak bağlantı kurulmasına rağmen internet erişimi sağlanamıyorsa. Öncelikli olarak kablo bağlantısı başka bir cihaz üzerinden denenmeli ve eğer bağlantı var ise Smart TV üzerinden ağ ayarları tıklayarak Statik iP tanımlanmalıdır. Daha sonrasında ise internet erişimi gelecektir.

2. Kablosuz ağ bağlantısı başarısız diye bir hata alınıyorsa ilk yapılması gereken şey ağ ayarlarına giderek kablosuz yönlendirici yani WiFi üzerinden ağları taratarak tekrardan bağlantı kurulabilir.

3. Kablosuz yönlendirici eğer ki ağı görmüyorsa veya bağlantı varken koptuysa ilk olarak kablosuz yönlendirici devre dışı bırakılarak tekrardan etkinleştirme yapılmalıdır. Eğer ki kablosuz şifre ekranına tekrardan yönlendiriliyorsa, modemin arayüzünden şifre değiştirilip tekrar 1 erişim denenebilir.

4. iP otomatik olarak başarısız diye bir hata alınıyorsa. iP ayarlamaları otomatik olarak DHCP olarak yapılandırılmalıdır. Ağ ayarları sonra kablosuz ve bağlantı sekmeleri üzerinden işlem yapılabilir. (Elle ip’ nin ve dns’ in girilmesi)

5. Bazen modemin kapatılması çözüm sağlayabiliyor.

6. Modemin ayarlarından kanal denilen ayarın 11 yapılması.

7. Modem kablosuz ayarında WPA seçeneklerini değiştirip deneyin.

8. Wifi adı Türkçe olmamasına ve boşluk bırakmamaya dikkat ediniz.

Smart-TV-WiFi-baglanmiyor-hatasi-icin-cozum-3 Smart TV WiFi bağlanmıyor hatası için çözüm
Televizyon kablosuz bağlanmıyor

Smart TV kablosuz bağlanmıyor diğer hususlar

Kimlik denetiminde hata alıyorsanız bilin ki wifi şifresinde yanlışlık var. Bazılarının kesin şekilde doğru yazdığını veya şifreyi doğru bildiklerini söylerler. Kesin konuşanların %30′ da şifrenin yanlış bildiğini veya yazdığını görmüşüzdür.

Televizyonla modemin arasında uzun mesafelerin olması ya da modem kapalı bir yerde bırakılmasından dolayı kopma veya sinyal seviyesinde düşüklük görülür. Bu da internette aşırı yavaşlamalar hatta bağlantı yapılamıyor sorunlarını çıkardığını da belirtelim.

Yukarıdakine çözüm için menzil yükseltici cihaz kullanılabilir. Örnek Xiaomi mi wifi…

Yazımız Smart TV WiFi bağlanmıyor sorununu çözdü mü?

teknik destek