Şimdi yükleniyor

Telefona uygulama yükleyemiyorum ya da indiremiyorum

Telefona uygulama indiremiyorum

Telefona uygulama yükleyemiyorum ya da indiremiyorum

Son Güncelleme tarihi 18 Şubat 2022 by Teknoloji Haber

Cep telefona uygulama yükleyemiyorum şikayetlerine baktığımızda bazılarının uygulama indiremiyorum şeklinde yazdığını da görüyoruz. Normalde bunun net yazılması çözüm için önemli olacaktır. Zira uygulanacak adımlarda değişiklikler olacak.

teknik destek

İçeriğimizde telefona uygulamalar yüklenmiyor ve uygulamalar indirilmiyor sorununu ela alacağız. Sonrasında ise genel mobil uygulamaları hakkında bir makalemiz olacak.

Konu başlığında denk geldiğimiz şeylerin çoğu uzun yıllar önceydi diyelim. Teknolojik gelişmelerin bir çok kronik sorunu çözdüğü görülüyor. Lakin hala eski modellerin kullanımı söz konusu. Bazıların ekonomik durumdan, bazıları yeni modelleri istediği gibi kullanamadığından ve bir kısmı ise gereksiz gördüğünden yeni modelleri tercih etmiyor. İş böyle olduğundan başlıkta yer alan sorunlar için yardım mesajları gelmeye devam ediyor.

Aşağıdakilere bakmadan önce yaşadığınızı anlamak adına sıkıntı çıkmadan önce en son neler yaptığınızı düşünün. Bu size belki çözüm getirecek.

Telefona neden uygulama indiremiyorum?

Çoklu sebepleri olan durumlarda net şundan dolayıdır diyemiyoruz. Lakin kişi eğer sorundan hemen önce ne gibi şeyler yaptığını söylerse olası sebepleri sıralarız.

Telefona uygulama neden inmiyor sorunuza cevaben şunlar olacağını düşünüyoruz:

 • Telefonun yetersiz depolama alanına sahip olması. Bir çoğunun ama yer var dediğini duyar gibiyiz. Yer belki var belki yok. Normalde sistemlerin çalışması için belli bir alana ihtiyaç duyulur. Yani size göre yer var ama sisteme göre yetersiz olan durumlar var. Gereksiz neler varsa kaldırmanızı öneriyoruz.
 • Cihazınıza kurulu bir uygulamanın diğerlerini kurmanıza izin vermemesi. Bu koruma uygulaması ya da sorunlu bir uygulama olma olasılığı var.
 • Virüs bulaşmış sistemlerde bir çok aksaklık görülür. İlk zamanlar bunun farkına varmazsınız.
 • Mağaza uygulamasında yaşanan problem. Güncelleme almıştır ve sorunlu bir versiyon gelmiştir. En azından telefonun yazılımı ile uyum göstermeyebilir.
 • İşletim sisteminde çıkan bir arıza. Sonradan yapılan güncellemeler.
 • Başka bir hesabınız ile uygulama mağazasında oturum açın.
 • Mağaza indirmede kullandığınız e-posta hesabının şifresini değiştirin. Sonra uygulama indirme çıktığında sizden tekrar şifre girmeniz istenilecek ve girip tekrar indirmeyi başlatın.

Telefona neden uygulama yükleyemiyorum?

Telefona uygulama neden yüklenmiyor olayı daha farklıdır. Normalde uygulama iniyor ama yükleyemiyorum diyenler oluyor. Yine yer sorunu olacağı gibi sistem zarar görmüşte olasılığını da düşünürüz.

Birden çok uygulamada yüklenmeme sorunu görülüyor ise;

 • Telefonun kapatılmasından sonra biraz bekletilip açılarak denenmesi gerekir. Belki işletim sisteminde geçici bir sıkıntı çıkmıştı ve yeniden başlatma ile çözülecek.
 • Önbelleğin temizlenmesi ve bakım uygulaması varsa çalıştırılması o an sıkıntıyı ortadan kaldırması mümkün.
 • iPhone kullananların genel adlı alandan sıfırla adlı menü içerisinden ağ ayarını ve ayarları sıfırlamalarını öneririz. Burada verilerin silinmesi seçeneği ile karıştırılmamasına dikkat edin.
 • Boş alan fazlası ile varsa da yine de yüklü olan gereksiz bir kaç uygulamayı veya görselleri kaldırın. Çöp kutusundan da silindiğinden emin olun. Bu tetikleme görevi olacak.
 • Google Play ya da iOS için App Store oturumunda kullanılan hesabın oturumunu sonlandırınız. Sonra tekrardan deneyin.
 • Yukarıdaki indirme maddelerinde yer alan son satırı uygulayın.
 • Uygulamalar adlı alanda aşağıdaki adımları uygulayarak bir çözüme ulaşmanız mümkündür.

Uygulamalardaki alandan yapılacak işlemler

Önce Google Play Store ve sonrasında Google Hizmetleri’ ne bu işlemleri yapın.

 • Android için uygulamalar adlı başlığa dokunun,
 • Yukarıdakilere ayrı ayrı girip işlem yapacaksınız. Örnek uygulamalar arasından Google Play’ ı bulup dokunun,
 • İçeriğinde önce önbelleğe, sonra güncelleme kaldırmaya ve sonra diğerlerine dokunun. Lakin her seçenekten sonra deneme yaptığınızda bir sonrakine geçin.
Telefona-uygulama-yukleyemiyor-2 Telefona uygulama yükleyemiyorum ya da indiremiyorum
Telefona uygulama yükleyemiyorum ya da indiremiyorum

Mobil iletişimde uygulamalar

Teknolojinin hızla gelişmesi akıllı dokunmatik telefonlarında hızla yayılmasına sebep oldu diyebiliriz. Şirketlerin birbirleriyle rekabetinden faydalanan kullanıcılar bu sayede en iyi özelliklere sahip cihazlara doğru bir yönelim içerisine girdiler. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen yazılımcılar hayatımıza kolaylıklar getirecek ve yepyeni heyecanlar katacak mobil uygulamaları uygulamalar geliştirdiler. Üretilen mobil uyumlu programlarda ihtiyacını gidermek isteyen kullanıcı en popüler olma özelliği taşıyan uygulamalar yönelmiştir. Bu da yazılım şirketleri arasında ki rekabeti bu rekabetten meydana gelen, kusursuz hizmet ile kullanıcı fayda sağlamaktadır.

Bu tarz programları indirme sitelerinden rahatlıkla indirip yükleyebilirsiniz. Program indirme siteleri arasında faaliyet gösteren bir çok site ve uygulama ile karşılaşmanız mümkün. Mobil uygulamaları kategorisine ağırlık göstermek ve bu tarz programları indirmek için en doğru adreslerden birisi olarak sizlere önereceğimiz program şunlardır diyemiyoruz. Malum önerdiğimiz uygulamaların daha sonra farklı amaçlarla kullanılma olasılığı var. Ya da ilagal veya zararlı sınıfına girme olasılığı.

Mobil uygulamamın haricinde sevdiğiniz bütün programları ücretsiz güven içinde yükleyip bilgisayarınızda ve telefonunuzda kullanabilirsiniz. Program indir konusunda iddialı olan içerikleri bilinen güvenilir alanlardan yapınız.

Sosyal uygulamaların önemi

Kullanıcının ihtiyacını giderdiği veya hayatında bir takım değişiklikler meydana getirecek uygulamaların bir kaçından bahsedecek olursak. Sosyal fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram ile kullanıcılar hayatından ki önemli anları veya çok sevdiği bir anı fotoğraflayıp sevdikleriyle paylaşabiliyor. Günümüzde şuanda nerdeyse en popüler kullanımda olan Instagram, dokunmatik telefonlarına sahip olan kullanıcılar bu yazılımdan ücretsiz faydalanabiliyor. Sadece sizlerin paylaşmış olduğu değil sizi takip eden kullanıcılarında paylaşmış olduğu resimleri ve durum bildirimlerini takip edebilme imkânı sunuyor. Paylaşımda bulunma esnasında da fotoğraflarınıza efektler sayesinde yepyeni görünüm kazandırabiliyoruz. Ünleri takip edebiliyor ve gelişmiş resim paylaşım siteleri üzerinden otomatik paylaşım imkânı sağlıyor.

Bahsedeceğim diğer uygulama ise son günlerde popüler olan televizyonda sürekli reklamlarda gördüğümüz Türkcell şirketinin tasarladığı ve ücret talep etmeden kullanıcıya sunduğu Anlık Mesajlaşma Uygulaması BiP. bir çok cihazda sorunsuz çalışabilen telefon rehberimizde BiP uygulamasını indirmiş olan kişiler ile ücretsiz mesajlaşabilmemizi imkân tanıyor. Diğer iletişim uygulamalarından farklı olmasını sağlayan özelliklerine değinecek olursak Türk usulü ve kendinize özgü CAPS’ ler oluşturup konuşmayı daha heyecanlı hale getirebilmesidir.

Bazı içeriklerin şu hatta sahip olmanız gerekmiyor ve diğer mobil hatlarda da herhangi bir para talebinde bulunmayabiliyor. Lakin sonrasında paralı hale gelerek beklemediğiniz önerilerle karşılaşıyorsunuz.

Makalemizde Telefona uygulama yükleyemiyorum ve telefona uygulama indiremiyorum sorununa ele aldık. Umarız yararlı olmuştur.

teknik destek