Loading Now

TikTok ekran yansıtma özelliği kapatma sorunu

TikTok ekran yansıtma özelliği kapatma sorunu

Son Güncelleme tarihi 19 May 2022 by Teknoloji Haber

Daha önce hazırladığımız bir yazımızda iPhone cihazda kullanıma yönelikti. Şimdi ise TikTok ekran yansıtma özelliği kapatma konusunu inceleyeceğiz.

teknik destek

Canlı yayında ekran yansıtma Android telefonlar için genel bir bilgi halinde içeriğimizde yayına aldık. Lakin buradaki önemli husus esasında TikTok ekran yansıtma sorununda yapılacakların nelerdir bunlar olacak.

TikTok’ ta ekran yansıtma yeni çıkan özelliklerden biridir. Fakat henüz çok yeni olduğu için pek çok kişinin hesabına bu özellik daha gelmemiştir. Bununla birlikte özelliğin geldiği hesaplar da ekran yansıtmanın nasıl yapılacağını bilmeyebilir.

TikTok ekran yansıtma nedir?

Ekran yansıtma özelliği aslında ilk defa bir sosyal medya platformunda yapılmaktadır. Kişiler sunum, eğitim gibi büyük platformları kullandığı zaman bu özelliklerle çok defa karşılaşmıştır. Online bir toplantı yapıldığı zaman belirli toplu konuşma platformları kullanılır. Konuşmacı bilgisayar ekranını kameraya yansıtır. Bu sayede dinleyiciler hem konuşmacıyı hem de bilgisayar ekranının görebilir. Bu özellik artık bu ağda da vardır.

Ekranın görüntüsünü aktarmada sorun çıkanların aşağıdakileri incelemelerini öneriyoruz. Kesin çözüm olmayacaktır. Lakin alınan bir hata metni varsa bunla yola çıkmamız daha sağlıklı olacaktır.

Ekran yansıtma nasıl kullanılır?

TikTok ekran yansıtma özelliğini kullanabilmek için kişilerin canlı yayın açması gerekir. Canlı yayın açabilmek için de kullanıcının en az 1000 takipçisinin olması şarttır. Aynı zamanda 1000 takipçiye ulaşan hesap sahibinin 18 yaşından daha büyük olması gerekir. Kişiler bu şartları uygulamıyorsa hem canlı yayın açamaz hem de ekran yansıtma özelliğinden yararlanamaz. Bu nedenle aslında ekran yansıtma belli başlı hesaplara gelmiştir.

Hesap sahibi 1000 takipçiye ulaştıysa eğer canlı yayın özelliğinin yanında ekran yansıtma özelliği de gelecektir. Bu sayede kişiler hem kameradan kendileri görünecektir hem de canlı yayın açtıkları cihazın ekranı görülecektir. Örneğin bir kişi izleyicilerine başka bir sosyal medya platformunun ekranını göstermek istiyorsa o platformu ekrana yansıtarak istediği şekilde gösterebilir.

Android telefonlarda ekran yansıtma özelliği

TikTok ekran yansıtma Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan kolayca yapılır. Tabi sürüm uyumluluğu göz önüne alınması gerekiyor.

 • Bunun için kişiler ilk olarak cihazından TikTok hesabına giriş yapmalıdır,
 • Ardından ana ekranın tam orta alt kısmında bulunan paylaşım ‘+’ kısmına basmalıdır,
 • Buradan canlı yayın açmalıdır. Canlı yayın açmadan ekran kaydı yapmak mümkün değildir,
 • Canlı yayın yapılmaya başladıktan sonra ekranın hemen altında kırmızı bir kutucuğu içerisinde ‘ekran paylaşma’ yazısı görülecektir,
 • Bu yazıya tıkladıktan sonra otomatik olarak başka bir ekrana geçiş yapılır,
 • Bu ekranda ise neyin ekran paylaşımı yapılacağı listelenir,
 • Kişiler listelenen menüden istediği bir uygulamaya basabilir ve ileriye tıklandıktan sonra ekran paylaşımı başlar.

TikTok ekran yansıtma özelliği kapatma

İşlemler sırasında ekran yansıtmayı gerekli erişim izinlerinden kapatmanız daha sağlıklı olacak. İşlemler sırasında uyarı alanlarla veya TikTok ekranı yansıtmıyor şikayetinde bulunanların aşağıdaki sıralamaya bakmalarını öneririz.

 • Hesabınızı çıkışa atın ve tekrardan şifrenizle oturumunuzu açın.
 • Başka bir telefonla ve internet bağlantısını deneyin.
 • İşletim sistemi veya uygulamaların güncellemeleri yapıldığından emin olun.
 • Yeni sürümde problem yaşayan önceki TikTok sürümüne dönsün. İnternette sürümlere ulaşacaksınız.
 • Telefonun ayarlarındaki uygulamalar denilen alandan TikTok yazılı alana dokunun ve içerisindeki butonlara basın.
 • Hesabınızın türünün değiştirilmesi yararlı olacağını düşünüyoruz. Ayarlardaki hesabımı yönet yazılı alandan gerekli tür değişikliğini uygulayın.
 • Son olarak bir cihazda çıkıyorsa yüklü olan diğer uygulamaların teker teker kaldırırken test edin. Olmazsa fabrika ayarına döndürmek gerekecektir.

Android ekran yansıtma sırasında bir hata oluştu veya rtmp url sorunu yaşayanların yine aynı adımları uygulamaları gerekir.

TikTok-telefon-numarasi-ekleme-2 TikTok ekran yansıtma özelliği kapatma sorunu
TikTok ekran yansıtma özelliği kapatma sorunu
teknik destek