Şimdi yükleniyor

TikTok güzellik modu nedir ve açılmıyor

TikTok güzellik modu nedir ve açılmıyor

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Her gün evde ne yapacağımızı ve nasıl vakit geçireceğimizi düşünürken ilk tercihimiz telefonlarımız olmaktadır. Bu sayede de günümüzde sosyal platformlarda fotoğraf ve video paylaşmak son derece yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu yaygınlaşma ile beraber herkes, resim çekinirken güzel görünmenin yollarını aramaktadır. Tiktok da bu platformlardan biri olarak kullanıcılarının videolarda daha iyi görünmesi için ”Güzellik Modu” özelliğini eklemiştir.

teknik destek

Tiktok güzellik modu nedir? Bu özellik ile kullanıcılar çok daha kaliteli ve güzel içerikler çekebilmektedir. Yeni trend olan güzellik akımları, bilinen markalar ve ünlüler arasında da değer görmeye başlamıştır. Fenomenler tarafından çıkarılan güzellik akımları sayesinde uygulama içerisinde kullanıcılar arasında etkileşim artmaktadır. Tiktok uygulamasına yeni giren kullanıcıların veya takipçilerini yükseltmek isteyen kullanıcıların modu etkinleştirmeyi mutlaka öğrenmeleri gerekmektedir. 

Güzellik modu neden açılmıyor veya çıkmıyor?

Güzellik modu çıkmıyor veya açılmıyor için aklımıza gelenleri maddeler halinde sıralayacağız. İşinize gelen en uygun olanla test etmeye başlayınız. Sonrasında uygulamanın sorun bildirimle alakalı bölümünü kullanabilirsiniz.

  • Kullanılan telefonun yazılımının desteklemiyor olması.
  • Tiktok’ un eski bir sürüme sahip olması veya mevcut olan uyumsuzluk çıkarması. (Eskilerden bir kaçıyla deneyin)
  • Cihazın uzun zaman kapatılmaması neden olabilir.
  • Cihazın veya uygulamanın verilerin, önbelleğin ve güncellemelerin kaldırılması seçeneğinin denenmesi.
  • Hesabın engel alması veya sorun çıkarması. (Profilinizde bir kaç alanda değişiklik yapılabiliyor mu bakınız. Başka bir hesapla test edin ve telefonla)

Tiktok güzellik modu nasıl açılır?

Sosyal medyada görüntünün önemli olduğu şu zamanlarda herkes kendine göre güzellik yöntemleri uygulamaktadır. Bunun için çeşitli uygulamalar ve filtreler kullanan kullanıcılar, bu işlemler için çok zaman harcamaktadırlar. Tiktok, kullanıcılarına bu özelliği sunarak işlerini kolaylaştırmayı hedeflemiştir. Peki Tiktok güzellik modu çıkmıyor mu?

Hesabınızda bu modu açabilmek için, kamera bölümünü açmanız gereklidir.  Daha sonra sağ tarafta bulunan ”Güzellik” ibaresine tıkladığınızda artık açılmış olacaktır. Böylece çektiğiniz videolarda çok daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer kamera bölümünü açtığınızda bu ibareyi göremiyorsanız uygulamanızda veya telefonunuzda bir sıkıntı olabilir.

İlk olarak uygulamayı kapatıp açın. Eğer hala bu ibare yoksa telefonunuzu kapatıp açmanız önerilmektedir. Bu sayede güzellik modunu etkinleştirebilirsiniz. Bu mod hem çok kullanışlı hem de kolay ulaşılabilir olmaktadır. Ayrıca Tiktok fenomenlerinin ve ünlülerin en fazla tercih ettiği modlardan biri olmaktadır. Siz de bu modu etkinleştirerek çok daha kaliteli ve güzel videolar çekebilirken trend akımlara da ayak uydurabilirsiniz.

TikTok-guzellik-modu TikTok güzellik modu nedir ve açılmıyor
TikTok güzellik modu nedir ve açılmıyor
teknik destek