Şimdi yükleniyor

TikTok hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

kaç şikayetle hesap kapatılır

TikTok hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Son Güncelleme tarihi 28 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

teknik destek

TikTok hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır sorularına baktığımızda aralarında kaç şikayette kapatılır yazanları da görüyoruz. İçeriğimizde bu tarz sorulara genel bir cevap vermek ve devamında karşılaşılan sıkıntıları aşmak için ne gibi şeyler yapılabileceğinden söz edeceğiz.

Şikayetle hesap kapatma mümkün mü önce bundan söz edelim. Öncelikle yapacağınız başvurularda şikayetin konusu ilgili hesap içerisinde yer almıyorsa pek dikkate alınmayacaktır. Her zaman konunun ne olduğu süreci belirler. Örnek hesap kullanılarak dolandırıcılık yapılıyor ama hala kapatılmamış. İşte burada devreye çok fazla kişi girerek süreci çok hız şekilde sonuçlandırabilir.

Bir hesabı bildirmeden önce dikkat edilmesi gereken hususlar şunlar:

  • Haksız yere yapılan başvuruların geri tepme olasılığı vardır. Kendi hesabınızla bildirimde sürekli bulunuyorsanız belki size geçici kısıtlamalar uygulanabilir.
  • Rapor etmek istediğiniz şeyin içerikte olmasına dikkat edin.
  • Neyle alakalı olduğunu düzgün başlıklar kullanarak iletin.
  • Kanıt olarak ekleyeceğiniz bilgi ve görseller kullanılabilir.
  • Sürekli peş peşe yapacağını şeylerin sonucunda siz geçici bir engel alabilirsiniz.

Yazımızda canlı yayın yasaklarıyla alakalı bir konudan da bahsedeceğiz.

Şikayetle hesap kapatma başvuruları

Birinin paylaştığı topluluk kurallarına aykırıysa o zaman doğru bir başlık üzerinden gerekli inceleme talebini oluşturabilirsiniz. Doldurup gönderdiğiniz bağlantılara geri dönüş çoğunlukla yapılmıyor. Size düşen dönüş olmadığında biraz zaman geçmesini bekleyip tekrardan iletmeniz olacak.

Çoklu şikayetlerde mümkün olduğu sürece rastgele konu başlıklarını kullanarak bildirimde bulunmayınız. Çoğu spam olarak bildirim geçiyor. Bu sebeple bazı durumların süreci uzayabiliyor. Ya da işleme alınmayabiliyor.

Kişiyi iletmek istiyorsanız profiline girerek hesabın incelenmesi istenilebilir. Yok sadece yaptığı bir kaç paylaşımdan rahatsızlık duyuyorsanız o zamanda o paylaşım içinden bildirim atabilirsiniz. Videoya basılı tutup kaydırarak seçeneklerden bazıları karşınıza çıkabilir.

Diğer türlü bildirimde bulunmak isteyenler aşağıdaki konumuzu incelemelerini öneriyoruz. İlgili mail ve bağlantı içerikte bulunuyor.

https://www.applefoni.com/tiktok-musteri-hizmetleri-telefon-numarasi-iletisim/
Şikayet adreslerinin yer aldığı konu

TikTok hesabını kapatmak için kaç şikayet gerekir

Kaç kişi şikayet ederse TikTok hesabı kapatılır şeklinde soruları sadece bu ağ için geçerli değil. Çoğunda sorulan sorulardan biridir diyebiliriz. Önemli olan yalan yere talep gönderilmemesi.

Uzun bir zamandır yazılan içeriklerde karşılaştığımız hesabı kaç defa şikayet ettim ama kapatılması itirazı. Bir kısmı yanlış yolları dener, diğer bir kısmı olmayan şeylerle talep gönderir ve sonucunda pek dikkate alınmazlar.

Uygunsuz görüntüler paylaşanlara çok sayıda kişinin bildirmesi sonucunda önce ilgili içerik yayından kaldırılır ve sonrasında hesap incelemeye alınabilir. Tabi daha önce bir şeye bulaşmamış hesaplarda belki sadece ilgili içeriğe işlem yapılması yeterli görülebilir.

Gün içerisinde aralıklı başvuruların devamı gelirse daha hızlı bir sonuç alınabilir.

TikTok-kesfete-dudurme-2 TikTok hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
TikTok hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Önemli görülen başlıklar üzerinden bildirimde bulunulduğunda, kısa aralıklarla en az 6-7 kişinin bildirimde bulunmasını öneriyoruz. Sonraki gün hala işlem yapılmamışsa sayıyı arttırınız. Lakin fake hesaplarla işlem yapılmamasını öneriyoruz.

Normalde şu kadar kişiyle yapılan şikayetlerin sonucu olumlu olur diye bir iddiamız bulunmuyor. Lakin işlenen suca göre bu önem arz edebiliyor.

Canlı yayın yasağı

TikTok tarafından canlı yayın esnasında uyulması gereken kurallara uyulmaması durumunda karşılaşılan sorunlardan biridir. Canlı yayın kullanımı sırasında uygunsuz hal ve tavırların olması da yasağın gelmesine neden olmaktadır. Kullanıcılara canlı yayın engeli verilmektedir. Başka bir kullanıcı tarafından karşı tarafın şikayet edilmesi ile de canlı yayın sahibi yasakla karşı karşıya kalmaktadır. Belirlenen tüm kurallara uyulmadığı takdirde yayın yapılmasına izin verilmemektedir.

TikTok canlı yayın yasağı sorunu oluşmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi kişilerin topluluk kurallarına uymaması yer almaktadır. Canlı yayın esnasında izleyicileri rahatsız edecek söz, davranış ve cümlelerde bulunan kişiler şikayet edildiği taktirde canlı yayın sırasında engel ile karşılaşır.

TikTok canlı yayın yasağı aşma için yasak alan kullanıcılar itiraz sürecine girmelidir. Yayın yapmakta kalıcı olarak yasaklandınız uyarısı alan bir kullanıcı için uzun vadede bir yasak söz konusudur. Kullanıcı haksızlık yapıldığını düşündüğü andan itibaren yasağın kaldırılması için TikTok rapor etme kısmına tıklayarak süreç ile ilgili şikayetlerini yazarak itiraz edebilmektedir. İtiraz sonucunda haklı bulunan kullanıcılar canlı yayın yapmaya hak kazanmaktadır. Sorun bildirimi ve itiraz seçenekleri ile yasak alan kullanıcılar şikayetlerini dile getirmektedir.

Çok sayıda kullanıcının karşılaştığı sorunların başında yer almaktadır. Bazı durumlarda teknik alanlarda yaşanan aksaklıklar nedeni ile de kişi yayın yasağı alabilmektedir. Bu tür durumlarda verilen uyarının doğruluğu öğrenilmelidir. Tekrar canlı yapma denenmelidir. Teknik sorunlar kısa vadede kendiliğinden çözülmektedir. Kullanıcı kısa bir süre sonra canlı yayın yapabilmektedir. Süreli ve süresiz olarak hangi yayın engelinin alındığı kişi tarafından itiraz sürecinde büyük önem taşımaktadır.

teknik destek