Şimdi yükleniyor

TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı kapatıldı

kapatılan tiktok hesabını açma

TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı kapatıldı

Son Güncelleme tarihi 26 Kasım 2021 by Teknoloji Haber

Tiktok hesabınız şu an devre dışı durumda bildirimi bazı kullanıcılarının karşısına çıkarak, TikTok hesaplarına erişimleri engellenebilir. Bu ağda her sosyal medya platformunda olduğu gibi belli kurallar vardır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde ve gelen şikayetler doğrultusunda TikTok hesabı devre dışı bırakılabilir. İçeriğimizde kapatılan hesabın açılması veya askıya alınan hesaplarda ne gibi işlemler yapılır buna değineceğiz.

teknik destek

Öncelikle şunlara bir göz atalım:

 • Yaşanan geçici sistem problemi olma olasılıklarını dikkate alalım. Başkalarında var mı diye her bölgedeki tanıdığınız kişilerle teyit edin.
 • İnternet, cihaz ve hesabın ban yemesi olasılığı için farklı yerlerden kontrol edin.
 • Mobilden deneyebilenler tarayıcı ile ve varsa bilgisayarla denenmesi önerilir.
 • Ülke içerisinde oluşan problemlerin anlaşılması adına vpn kullanıp o şekilde hesabınızı açmaya çalışınız.
 • İtiraz oluşturmak için uygulamadaki ? simgesini kullanın.

TikTok topluluk kurallarına dikkat

Topluluk kurallarına uymamak ve genel kurallara uymamak hesabın devre dışı bırakılmasına sebep olabilir. Genel olarak belirli bir din, dil, ırk gibi hassas konular üzerinden yorum yapmak ya da kişileri rencide etmek suçtur. Bu sebeple TikTok üzerinden içerik üretmeden önce topluluk kurallarına hakim olmak önemlidir.

Bir çok sorun yaşayan kullanıcıların hesaplarının neden engellendiğini veya kapatıldığını sorabiliyor. Net şundandır diye bir cümle olmuyor ama olası bir çok sebep sıralanabilir.

İnsanları rahatsız edici davranışlar ve paylaşımlar yapan tüm hesaplar incelemeye alınır. Bazen geçici bir kısıtlama uygulanırken zaman zaman uzun süreli engellemelerde çıkabiliyor. Hesap kullanımı normal kullanım durumları olabilirken bir bakmışsınız bazı alanlar çalışmıyor.

TikTok-hesabiniz-su-anda-devre-disi-1 TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı kapatıldı
TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı kapatıldı

TikTok devre dışı bırakılma nedenleri

TikTok hesabınız şu anda devre dışı hatası bildirimi kullanıcılara geldiyse eğer, kural ihlali davranışlarda bulunulmuş olması mümkündür. Aşağıdaki sebepler sonucunda TikTok hesapları devre dışı bırakılabilir;

 • TikTok üzerinden botların kullanılması ya da otomatik konum dosyaların kullanılması sonucunda hesap kapatılabilir.
 • Uygulama üzerinden cinsel içerikli videolar paylaşmak, sakıncalı içerikli materyallere teşvik etmek, başka hesapları taciz etmek ve korkutmak sonucunda hesap devre dışı bırakılır.
 • Kullanan başka bir hesabın açık izni olmadan fotoğraflarını kullanmak, hesabını kullanmak ya da paylaşımını yapmak hesabı askıya alabilir.
 • TikTok platformu üzerinden kötü amaçlı yazılımlar ya da virüs içerikli dosyalar paylaşarak başkalarına zarar vermek hesabın devre dışı bırakılmasına neden olur.

Profile girebiliyorsanız tarayıcıdan girip bir şeyleri değiştirmeye çalışın. Değişmiyorsa ceza, engel ve sistem arıza nedenleri aklınıza gelsin.

TikTok-hesabiniz-su-anda-devre-disi-2 TikTok hesabınız şu anda devre dışı bırakıldı kapatıldı
TikTok hesabım kapatıldı açmak mümkün müdür

Devre dışı bırakılan TikTok hesabı nasıl açılır?

TikTok hesabının şu anda devre dışı hatası çözümü için yapılması gerekenler aşağıda listelenmiştir;

 • Hesabını kurtarmak isteyen kişiler TikTok’ta yetkili olan kişilerle iletişime geçmelidir. [email protected] adresine detaylı bir şekilde bir e- posta gönderilmelidir.
 • Adrese gönderilecek olan bilgiler arasında devre dışı bırakılan hesabın kullanıcı adı doğru bir şekilde girilmelidir. Aksi takdirde hesabı açma işlemleri gerçekleşmez.
 • Hesabın ne zaman devre dışı bırakıldığı, askıya alınması hakkında neden bir hata olduğu ve profilin açılmasının önemi gibi bilgiler detaylı bir şekilde anlatılmalıdır.
 • Bilgiler aktarılırken kişinin kural ihlali yapmadığına dair kanıtların da buradan sunulması gerekir.
 • Platform geçmişinin ‘temiz’ olduğuna dair kanıtları da ek bilgiler olarak gönderilmelidir. Daha sonra yetkili servis personelleri gerekli incelemeleri yaparak devre dışı bırakılan hesabı açabilir.

TikTok hesabım kapatıldı açmak mümkün mü sorusu için net cevap verecek hiç bir yer olmadığını söyleyelim. İtirazı bilgisayardan ilgili web sitesine girip yardım alanını be uygulamadaki soru işaretinin kullanılarak talep göndermenizi öneriyoruz.

teknik destek