Şimdi yükleniyor

TikTok iletişim formu canlı destek talebi

TikTok iletişim formu canlı destek talebi

Son Güncelleme tarihi 14 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Sosyal uygulamalardaki destek sayfalarının yetersizliği bir çok kullanıcının mağdur olduğu konudur. TikTok iletişim formu arayışında önerdiğimiz adımların bir çoğu tarafımızdan denenmiştir. TikTok canlı destek hizmeti olmadığından dolayı kullanmanız için iki önemli adımdan söz edeceğiz.

teknik destek

İçeriğimizin devamına öneri telefon numarasını aradığınızda ne tür destek hizmeti alacağınızı anlamanız adına oluşturulmuştur.

Kullanıcıların bir çoğunun hangi konu için ne yapacağını bilmemekte. Özellikle destek sayfasının yetersiz olma durumlarında yol bulamayanların forumları tercih ettiğini görüyorsunuzdur. Yetersizlik açısından en sıkıntılı olan instagram tarafıdır. Her bir sorunda bildirim oluşturacak alan yerine öneri içeriği ile karşılaşırsınız.

TikTok’ a erişim yapacağınız yöntemler

Belli başlık iki alan dışında normalde talep gönderimi yok gibi. Lakin yardım sayfasındaki konular içerisinde nadir de olsa bazı sorunların iletilmesi için bağlantılar yer alıyor. Bunların çoğunun incelenmesi adına bilgisayar kolaylık sağlayacaktır.

Aşağıya bıraktığımız başlıklardaki adımları uygulayan hesap sahiplerinin bir yol bulacağını düşünüyoruz.

Buradakilerden yararlanacakların dikkat etmesi gerektiğini düşündüğümüz iki şey var. Birincisi doğru başlıklarla ilerlenmesi, diğeri ise sürekli talep gönderilmemesine özen gösterin. Aksi bir durumda talepleriniz dikkate alınmayacaktır.

İlk talepten sonra yaklaşık 4-5 gün kadar bekleyin. Sonraki talebi varsa uygun olan başka başlıkla gönderin. İsterseniz aşağıdaki iki başlığı da belli aralıklarla kullanın.

TikTok iletişim formu nasıl oluşturulur?

Buradaki durumun göreceli olduğundan söz edelim. Önce oturumunuz açıksa ister tarayıcı, ister uygulama aracılığı ile talep gönderiminde bulunursunuz. Eğer erişiminiz yoksa, ya ? işaretiyle ya da URL bağlantısının kullanılması gerekecek.

  • Sorun başlıklarının yer aldığı bağlantı www.tiktok.com/feedback
  • Direk talep gönderiminde bulunmak için www.tiktok.com/legal/report/feedback?lang=tr-TR

Hesabınızda kullanmış olduğunuz e-posta ve kullanıcı adınızı eklediğinizde dikkat edeceğiniz önemli konu ilgili mail hesabınıza erişim yapıp yapmadığınız olacak. Eğer ilgili maile erişiminiz yoksa o zaman TikTok hesaplarında kullanılmamış erişiminiz olan bir hesabı yazın. Hesabınızın anlaşılması adına kullanıcı adının yeterli olacağını belirtelim.

TikTok-iletisim-formu- TikTok iletişim formu canlı destek talebi
TikTok iletişim formu canlı destek talebi

Soru simgesi ile bildirimde bulunma

Bu yöntemin genelde hesabına erişim yapamayanların tercih yöntemlerinden biridir. İster hesap sahibi olun ister olmayın dışa da açık olan bu alanın kullanımı da çok basittir. Önemli olan doğru başlıklarla ilerlemektir.

? İşaretinin kullanımında doğru başlıklarla ilerleme kaydetmeniz gerekiyor. Her başlığın altında bir kaç tane daha başlık çıkıyor. Bu yüzden önce aklınıza yatan başlıkları inceleyin ve sonrasında alt başlıkları kullanın.

İlgili simgelerle ya da başlıklara girişte uyarısı alanların farklı bir telefonla, internetle ve bilgisayarla denenmesi gerekiyor.

TikTok-destek-hatti-2 TikTok iletişim formu canlı destek talebi
TikTok canlı destek talebi

TikTok iletişim formu doldururken eksiksiz olarak işlem yapınız. Dönüş bekleyenlerin özellikle belli bir gün aralığının olmadığını belirtelim.

TikTok para çekiminde sorun

TikTok para çekimi yapılamıyor hatası TikTok’ta kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Pek çok neden yüzünden kişiler para çekme sorunuyla karşılaşabilir.

TikTok para çekimi yapılmıyor işleminde sorun yaşayan kişiler ilk olarak kazandıkları paranın bakiye kısmında biriktiğine emin olmalıdır. Ardından para çekebilmek için en az 30 dolar olması şarttır. 20 doların altında olan bakiyeler hiçbir şekilde çekilemez. Aynı zamanda para çekerken %20 kesinti olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. 18 yaşından büyük olan ve 1000 takipçiye sahip olan kişiler TikTok’tan paralarını çekebilir. Kişilerin banka hesaplarının bilgisi doğru olmalıdır. Aynı zamanda banka hesabının sahibi TikTok sahibinin ismiyle aynı olmalıdır.

Farklı kişiler üzerinden para çekimi yapılamaz. Kişiler güvenlik için doğrulama yaptığından emin olmalıdır. Hesapta şüpheli hareketler varsa eğer iki aşamalı doğrulama işleminin yapılmış olduğundan emin olmalıdır. Eğer her banka hesabının her bilgisi doğruysa ve doğrulamalar yapıldıysa fakat hala para çekilemiyorsa TikTok destek hattına bildirmek gerekir. Açıklamalı bir şekilde yazıldığı takdirde kısa bir süre içerisinde sorun çözülecektir.

Para nasıl çekilir gerekli adımlar

TikTok para çekme için istenen her bilgi doğru bir şekilde girilmelidir. Herhangi bir yanlışlık olduğu takdirde para çekme işlemi gerçekleştirilmeyecektir. TikTok’tan para çekmek isteyenler aşağıdaki adımları takip etmelidir;

  • Para çekmek için TikTok hesabına girilmelidir.
  • Daha sonra profil ayarları bölmesinden ‘bakiye’ kısmına girilmelidir.
  • Bakiye kısmında bulunan ‘canlı yayın hediyeleri’ kısmına girilmelidir.
  • Bakiyedeki tüm para 30 doların üzerindeyse ‘parayı çek’ butonuna basmak gerekir.
  • Yapılan işlem onaylandıktan sonra en geç 15 gün sonra TikTok kullanıcının hesabına para yatırılacaktır.

Gerekli gereksinimlerin kontrolü

Para kazanmak canlı yayınlar üzerinden yapılmaktadır. Kişiler 18 yaşının üstündeyse ve en az 1000 takipçiye sahipse TikTok üzerinden canlı yayın açabilir. Bu durumda canlı yayın izleyicileri, canlı yayın sahibine istediği gibi hediye göndermektedir. Canlı yayın sahiplerinin aldığı bu hediyeler bir süre sonra onların cüzdanında birikir. Cüzdandan parayı çekebilmek için de kişiler kendi banka kartlarını ve TikTok tarafından istenen belli bilgileri buraya girmelidir. Tüm bilgiler girdikten sonra işlem tamamlanır ve para çekilebilir.

Profil alanında eksiklikler olmaması ve hesabınızın doğrulanması adına ekleyeceğiniz mail ve telefon numarasının da aynı şekilde doğrulanması gerekiyor.

TikTok iletişim formu kullanımlarında belli aralıklar uygulanması daha sağlıklı olacak.

teknik destek