Şimdi yükleniyor

Twitter tweet yükleme başarısız hatası

Twitter tweet yükleme başarısız hatası

Son Güncelleme tarihi 8 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Twitter paylaşımlardaki yorumlara bakmak istediğinizde tweet yükleme başarısız hatası şu an alıyor musunuz? Sanırız yavaş yavaş yayılıyor. Ya da bazı kullanıcılarda yaşanıyor. Belki kablosuz ve mobil internet bağlantısını kullananlara göre değişiyor.

teknik destek

En popüler sosyal medya sitelerinden birisi olan Twitter, geceye sıkıntıyla başladı.

Android ve mobil sitesi üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılar hesaplarına ulaşma sıkıntısı yaşadılar. bilgisayar kullanıcıları ise herhangi bir problem yaşamadığını düşünüyoruz. Biz test ettiğimizde sorun görmedik. En azından o an için yaptığımız testlerde çıkmadı.

Yanlış hatırlamıyorsak baya bir yıl önce yeni tweetlerin bir yıl öncesine aitmiş gibi göründüğü bir zaman vardı. Bu tweetler aynı zamanda yeni tweet olarak da gösterilmeye devam etti. Şimdi ise paylaşımlara yapılan yorumlara bakmak istediğinizde yükleme başarısız hatası çıkıyor.

Bu problemlerin tam sebepleri belli olmamasına rağmen, bazı kullanıcılar Twitter sunucularda olduğunu yazarken bazılarının ise benim hesabımda mı sorun var ne diyenlerle de karşılaştık. Belki ağın yaptığı bir çalışma sebebiyle karşılaşılan bir sorun olduğunu düşünüyoruz.

Twitter yetkilileri durumu farketmeleri ile gerekli çalışmalara başlamıştır diye düşünüyoruz. Android kullanıcılarının bağlantı problemleri ile iPhone kullanıcılarının aldığı uyarı metni değişik.

Sürekli Tweet yükleme başarısız çıkıyor

Geceye doğru başlayan yorumlarda yükleme başarısız sorunu sanırız hala devam ediyor. Konudaki başlık sanırız uzun bir süre güncel olarak aranacak bir konudur. Zira benzeri metinler olsa dahi aynı sebeple ortaya çıkıyor.

Twitter yükleme başarısız hatası ekran sık sık geliyorsa aşağıdaki sıralamayı uygulayın. Sonra ağ paylaşımlardaki sizin gibi çok fazla kullanıcı var mı araştırın.

Bugün yaşanan ağ ile alakalıdır. Çok nadir kullanıcılarla alakalı olduğu zamanlarda oluyor. Hesap sahibinin çok sık bir şeyleri denemesinden sonra görüldüğü gibi birde bağlantı tarafında sıkıntı çıktığı oluyor. Şimdi bunlarla alakalı örnek başlıklardan söz edeceğiz.

Neden yükleme başarısız yazıyor diyenlere olası sebeplerden söz edeceğiz.

  • Kullanıcıların kullandığı cihazlara veya uygulamaya gelen güncellemeler.
  • Yüklü olan bir uygulamanın sorun çıkarması.
  • Koruma uygulaması yüklü olan cihazlarda bazen engel veya çalışmada aksaklıklar yaşandığı oluyor.
  • Ağda arıza meydana gelmesi veya ülke içi dışı sebeplerden de bu ve benzeri durumlar yaşanır.

Twitter yükleme başarısız hatası için yapacaklarınız

Yukarıdakilere bakarsanız ne gibi şeyler yapacağınızı anlarsınız. İlk deneyeceğiniz varsa başka bir hesabınızla kontrol etmek olacak. Sonra bilgisayar ve başka telefonla denemeniz olacak. Son olarak test için başka bir internet bağlantısından yararlanılması gerekiyor. Örnek telefonun kendi internetinde sıkıntı çıkıyor ise birde kablosuz bir internetle deneyin.

Türkiye erişiminde yaşanan bir problem olduğunu düşünenler için kesinlikle vpn yönteminin kullanılması gerekir. Tabi bu bazen kişilerin bulunduğu bölgelerdeki bağlantı ile de alakalı oluyor.

Tarayıcı testinde gizli sekme kullanılırsa daha sağlıklı bir sonuç alınır. Uygulamadaki olası problemlerin çözümünde ise aşağıdaki sıralama uygulanır.

Twitter-tweet-yukleme-hatasi Twitter tweet yükleme başarısız hatası
Twitter tweet yükleme başarısız hatası

Uygulamalardaki aksaklıklarda denenecekler

Uygulamanıza veya cihazınıza bir güncelleme gelmiş ve sonrasında aksaklıklar başlamış olanların öncelikle mevcut sürümü kaldırmaları, sonrasında eski olan bir Twitter sürümünü bulup kurmalarını öneririz.

Diğer türlü aksaklıklarda ise aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Samsung tarzı Android kullanıcıların uygulamalardaki alana girip Twitter yazana dokunmaları gerekir,
  • Sonra içerisindeki önbellek, veriler ve güncellemelerin kaldırılması gerekir,
  • Sonra komple telefonu kapatıp açıp deneyin.

Unutmadan aklımıza gelen ama bir ihtimal olacağınız düşündüğümüz uygulama çakışmalarından da söz edelim. Telefonunuza benzeri uygulamaları yüklediğinizde bazen ya cihazın işlevselliğinde bir tutarsızlığa yol açar, bazen de uygulamalardan birinde aksaklıklar çıkarır. Kısaca sonradan kurduklarınızı ya kaldırın ya da devre dışı bırakarak test edin.

Tweet çeviri sorunu

Gelelim farklı bir konumuza. Çeviri özelliği uzun bir zaman önce Twitter ağına geldi. Lakin zaman zaman çeviri sorunu çıkarıyor. Önce bu özellik hakkında uzun zaman önce hazırladığımız kısa bir yazıyı sizlerle paylaşacağız. Sonra genel denenecek adımlara yer vereceğiz.

Twitter, bugün yaptığı duyuru ile, doğrudan tweet çevirme özelliğini resmi olarak duyurdu.

Twitter resmi hesabı üzerinden duyurulan yeni özellik sayesinde, farklı dillerde atılan tweetleri anında kendi dilinize çevirmeniz mümkün olacak. Bing tarafından sağlanan çeviri hizmeti 40’dan fazla dili destekliyor.

Çeviri hizmetini kullanmak ise oldukça basit. Öncelikle hesabınızdan giriş yaparak Ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Buradaki seçenekler arasında “Tweet çevirisi” bölümünü bulup, “Tweet çevirilerini göster” öğesinin yanındaki kutucuğu işaretlemelisiniz.

Yabancı dilde bir tweet ile karşılaştığınızda, tweetin say yanında yer alan dünya simgesini bulun. Bu simgenin üzerine tıkladığınızda (veya mobil cihazınızda dokunduğunuzda) tweet genişleyecektir. Orjinal metinin altında, çevirisi yapılmış olan tweeti görebilirsiniz.

Eğer bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, yine Twitter Ayarları sayfasında kutucuğun işaretini kaldırarak kapatmanız mümkün.

Çeviri neden yapılamıyor

Çeviri yaparken bir hata oluştu veya hiç bir şekilde çeviri yapılmadığından ilk önce uygulamadan çıkarak tekrar girmeniz istenir. Sonrasında başka bir telefonla ve tarayıcı kullanılarak deneme önerilir. Duruma göre bir yol alınır.

Uygulamaya veya telefona gelen güncellemeler ile bazen aksaklıklar çıkar. Bizde önceki Twitter uygulamasının sürümlerinden birini yükleyip denenmesini öneririz. Bu, bu tarz problemlerde çok işe yarayan iyi bir yöntemdir.

teknik destek