Şimdi yükleniyor

TikTok jeton alamıyorum veya jeton gözükmüyor

TikTok jeton alamıyorum veya jeton gözükmüyor

Son Güncelleme tarihi 22 Ocak 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

TikTok jeton alamıyorum hatası çıkanların bir kısmında para hesaptan çekildi lakin Jeton hesabımda gözükmüyor şeklinde şikayetler geliyor. Kullanıcıların ne yapması gerektiğini bilmemesinden dolayı olur olmaz her yere yazdığını görüyoruz.

Jeton dendiğinde bu işleri bilmeyenlerin çoğunun aklından hesaplara ek özellik katmak için alınan şeyler olarak gördüğünü düşünüyoruz. Jetonların hediye verilmek için kullanıldığını bilmeyenlerin sayısı çoktur.

İçerik tarafında esasen iki konudan söz ediyoruz. Birincisi jeton neden alamıyorum ve diğeri ise aldığım jetonları göremiyorum sorunudur.

TikTok jeton neden alamıyorum?

Jeton alamama sorununa yapılan yorumların bir kısmında yanlış yönlendirmeler yapılıyor. Birincisi yaşananın belki sistemdeki olumsuzluklardan alakalı olması mümkün. İkincisi kullanıcının yaptığı şeylerle izah edilme olasılığı var.

Şunlara bir göz atalım:

 • Sistemlerdeki aksaklıkların çıkmasından dolayı yapılan çalışmaların dışında beklenmedik arızalar oluşması mümkün. Bunların araştırmasını genelde biz Twitter ağındaki paylaşımlara bakarak yapıyoruz. Sizin de araştırmanızı öneririz.
 • Hesap sahibinin o an için şüpheli duruma düşürecek bir şeylere neden olacak davranışlar sergilemesi. Örnek aşırı şifresini yanlış girmesi.
 • Şikayet alan hesaplara uygulanan yaptırım. Bunun bir seviyesi var. Küçük veya orta derecede olanların bazen ağdaki bazı alanları kullanmaları engellenir.
 • Cihazlardaki olumsuz durumların incelenmesi.
 • Ülke içi veya dışı beklenmedik gelişmeler.
 • İşlem yapılan kartla veya bankayla alakalı olumsuzluklar.

Sorunlu durumlarda Jeton nasıl alınır?

Hesapların testlerinden sonra denemeler yukarıdakilerle birebir aynıdır. Ekstra cihaz ve hesaplara yönelik ek işlemler yapılmasını öneririz.

 • Ağ tarafındaki olumsuz gelişmelerin olup olmadığına bakmanız için diğer ağları kontrol edin.
 • Varsa başka bir hesabında bu şekilde bir sıkıntı ile karşılaşıp karşılaşmadığını test edin.
 • Hesabınızda diğer bir test yöntemi olarak profil alanına girerek, metin yazılacak alana bir şey yazıp kaydetmeye çalışınız. İşlemin yapılamadığını belirten bir uyarı geldiğinde bizim aklımıza ya sistemin sorunlu olduğu, ya da engel uygulandığını düşünürüz.
 • Uyarı alınan gün hesabınıza girişte kullanmadığınız bir telefonla hesabınıza girip tekrardan jeton almaya çalışın.
 • Hesabınızın türünü değiştirmenizi öneririz. Hesabımı yönet denilen alandan bunu yapınız. Bir işletmeye geçiş yaparsınız ve denedikten sonra isterseniz geriye dönersiniz.
 • Son olarak genelde ve ülke nedenlerinde, vpn kullanılması veya beklemenizi öneriyoruz.
TikTok-hizmetimizi-cok-sik-ziyaret-1 TikTok jeton alamıyorum veya jeton gözükmüyor
TikTok jeton görünmüyor hatası

Yukarıdaki beşinci öneride yer alan işlemin nasıl yapıldığını anlatan görseli yukarıya ekledik. Bu yöntemin çok sayıda çıkan uyarılarda kullandığımızı söyleyelim. Kesinlikle işinizi çözecektir gibi bir bilgiyi sizlerle paylaşmıyorum. Lakin uzun zamandır farklı sosyal hesaplarda kullandığımız önemli yöntemlerden biri olduğunu iddia ediyoruz.

TikTok hesabımda jeton gözükmüyor

Yine diğer kullanıcıların bunla karşılaştığını araştırmanız için diğer ağlardaki paylaşımlara bakın.

TikTok jeton gözükmüyor şikayetlerinde hemen hemen çoğuna verdiğimiz cevap beklemek oluyor. Kesin demiyoruz ama çoğunun bekledikten sonra kendiliğinden jetonları yüklendiğini duyduk. Belki sistemdeki bir aksaklığın buna sebep olması daha yüksek bir olasılık.

Kredi kartımdan jeton satın aldım ama hesabıma jeton yüklenmedi şikayetlerin bir kısmında daha sonra şu kadar saat sonra kendi kendine sorunun çözüldüğü yazılır. Yani önce beklenmeli ve daha sonra ise hesabın kontrol edildikten sonra bir talep oluşturulması gerekir.

TikTok-jeton-alamiyorum-2 TikTok jeton alamıyorum veya jeton gözükmüyor
TikTok jeton alamıyorum veya jeton gözükmüyor

Şüpheli görülen bir çok şey var

Şüpheli dendiğinde geniş bir açıklamaya ihtiyaç doğurur. Bu hesabın yaptırıma uğramasının dışında anlık ve belli bir süre engellenmesi ile de açıklanır.

Oturum açarken yapılan yanlışlıkların dışında çoklu oturum açılması ve sanki farkı bir ülkeden hesabı açmaya çalışılması dahi buna girer. Ceza almış olma olasılığını da unutmayalım.

Diğer bir durumda hesabınıza erişim yaptığınız internet ve cihazlardaki risk faktörleri. Örnek virüs şüphesi ve gizlilik endişesi oluşumu.

Talep göndermeyi düşünenler uygulamanın ayarlarındaki ilgili alanda uygun olan bir başlığı kullanması gerekir. Bilgisayarla yapmak isteyenlerde tiktok.com/feedback/report?loc=11&lang=tr-TR&id=12931 bağlantısını incelemesi gerekiyor.

teknik destek