Şimdi yükleniyor

Gmail şifremi değiştiremiyorum geçersiz hatası

Gmail şifremi değiştiremiyorum geçersiz hatası

Son Güncelleme tarihi 27 Ocak 2022 by Teknoloji Haber

Gmail şifremi değiştiremiyorum geçersiz hatası çıkanların bir kısmında şüpheli görülen davranışların sergilendiğini düşünüyoruz. Diğerlerinde ise ya çok sık deneme yaptıklarından dolayı ya da hesaplarının çalınma girişimlerine uğraması.

teknik destek

Makalede mail şifresi nasıl değiştirilir ve e-posta şifresini değiştiremiyorum sorununa değineceğiz.

Gmail şifre değiştirme işlemini ve e posta güvenliğinizi artırma konusuna değineceğiz bugün. Birçok oyun, sosyal ağ gibi hayatımızda büyük öneme sahip konularda kullandığımız e posta hesaplarının şifreleri günümüzde daha da önemli bir hal aldı. Biz de sizler bu yazımızda yenilenen arayüzü ile gmail şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağından ve e posta şifreleriniz konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladıktan sonra e posta güvenliğinizi bir üst seviyeye çıkarmak ve bulunması zor bir şifre oluşturmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden de bahsedeceğiz.

Gmail şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

1. Kullandığınız gmail hesabınıza giriş yapıp e postaların gözüktüğü ana sayfaya geliniz. Yenilenen arayüzü ile oturumunuz açıksa aşağıdaki adımı herhangi bir Google hizmetine bağlıyken de yapabilirsiniz. Ana sayfa sağ üst köşede gözüken profil resminize tıkladıktan sonra gmail şifre değiştirme işlemini yapacağımız “Hesap” kısmına tıklıyoruz.

2. Açılan “Hesap Ayarları” kısmından “Oturum Açma” bölümüne gelerek Şifre kısmına tıklıyoruz ve gmail şifre değiştirme işleminin son aşamasına geçiyoruz.

3. Aşağıdaki ekran karşınıza geldikten sonra mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girip şifre değiştir butonuna basıyoruz ve işlemimizi tamamlıyoruz.

Gmail şifremizi değiştirirken yeni oluşturacağınız şifrenin en az bir küçük harf, bir büyük harf, bir rakam ve noktalama işareti içermesine dikkat edin. Halihazırda bir şifre depolama programı kullanmıyorsanız herhangi bir programa yönelmeden önce gerekli araştırmanın yapılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Program arayüzünden sizin için zor bir şifre oluşturabilir, otomatik olarak bünyesinde saklamasını sağlayabilirsiniz.

Gmail şifresini değiştiremiyorum

Mail şifremi değiştiremiyorum diyenlerde yanlış işlemlerin dışında birde hesapları çalınmış ve hesabına ulaşamayanları görüyoruz. Yardım almak için yazanların bir kısmı hesaplarının çalındığını yazmıyor ya da çalındığından haberleri yok.

Aşağıdakilere bakmadan önce genel bir sistem arızasının olup olmadığını araştırmanızı öneririz.

Mail şifresini değiştiremiyorum şikayetlerini yapanların kontrol etmesi gerekenler şunlar:

  • Sıkıntı çekenlerin hesabını denerken varsa başka bir hesabıyla oturum açmaya çalışsın. Tabi başka internet ve hem bilgisayar hem mobille de denenmesini öneriyoruz.
  • Şüpheli şekilde algılanan kişilerin denemelerine engel uygulanır. Bu sefer kullanılan internet ve cihazın engellenmesi mümkün. Modemin yeniden başlatılmasından sonra tekrar giriş denemesini yapın. Burada da çok fazla denendiğinde bu sefer mac engeline kadar gidecek.
  • Hesabın oturumunun daha önce açık olduğu cihazlardan ve bilgisayarlardan denenmesi şart. Erişim olursa bu seferde ek güvenlikten yararlanın. Telefona gelen kod diğer yöntemleri kullanın. Güven tazeler.
Gmail-sifremi-degistiremiyorum Gmail şifremi değiştiremiyorum geçersiz hatası
Gmail şifremi değiştiremiyorum geçersiz hatası

Uygulamayı kullanırken alınan hatalar

Gmail uygulamasını kullanırken oluşan hataların çoğunda nedenlerin birbirine benzediğine şahit olduk. Versiyonların çok eski olması. Veya yeni versiyonla telefonun yazılımının uyumlu olmaması gibi çok fazla etken vardır. Bu iki olayı da denemek yararlı olacak. Kaldırın güncel olanı yükleyin ve yine kaldırın eski versiyonu kurun.

Telefon üzerinden deneyeceğiniz işlem ise;

  • Özellikle Android kullanıyorsanız, uygulamaları açın ve Gmail yazana dokunun. İçerisindekilerden güncelleme veya verileri kaldır yapın. Sonra önbellek temizliğini de deneyin.
  • Google hizmetleri denilen bir servis var. Eskiden bu serviste çok aksaklıklar görürdük. Kullanılan yazılım hatalarında ve bu hizmette aksaklıklar yaşanırdı ve sonu yeniden kuruluma gidilirdi. Her ikisinde de aynı yol izlenirdi.
teknik destek

1 yorum

comments user
Sade

Daha kolay olabilir insan şifresini unutabilir bunun için de yeni şifre girin diyebilir o kadar çöl demedim ki neyın doğru olduğunu unuttum herşey karıştı birbirine