Şimdi yükleniyor

TikTok yasağı VPN kullanımını arttırdı

vpn tiktok

TikTok yasağı VPN kullanımını arttırdı

Son Güncelleme tarihi 11 Ağustos 2020 by Teknoloji Haber

Amerika’ nın TikTok yasağı gündemde olmaya devam ederken bu aralar ilgili ülkelerde aşırı şekilde VPN kullanımına yönelme var. Bazı ülkelerin uygulama hakkında soruşturma başlatması nedeniyle büyük sıkıntıyla karşılaşan ve hatta zorunlu satılması sorunu tepkilere neden oldu.

teknik destek

Trump tehditleri devam ederken verilen süre dolduktan sonra ne gibi kararlar alınacak merak konusu. Yapılan araştırmaya göre bu yasağın VPN kullanımın arttırdığı yönünde.

Bir uygulamanın Başkanı tarafından resmi açıklamada %10 artış yaşandığı yönünde. Hatta bazı ülkelerde % 19 ile %41 arasında bir değer belirtiliyor. Tabi genel uygulama dağılımını bilmiyoruz ama bu veriler bir uygulama için geçerli.

Yakın bir zamanda Çin firmaları tarafından geliştirilen çok sayıda uygulama yasaklanmıştı. Her ne kadar ülkeden gelen tepkiler fazla olsa da çok sayıda kullanıcısı olan bir ülkede malum ABD diyebiliriz. Teknoloji alanında lider konumda olan bu ülke elindeki lisans ve marka gücünü kullanarak çok şeyler yapabiliyor. Ekonomik boyutundan bahsetmiyoruz bile.

TikTok-yasagi TikTok yasağı VPN kullanımını arttırdı
TikTok yasağı VPN kullanımını arttırdı
teknik destek