Şimdi yükleniyor

Türk Telekom ZTE Fiber modem kurulumu

Turk Telekom ZTE Fiber modem kurulumu

Türk Telekom ZTE Fiber modem kurulumu

Son Güncelleme tarihi 5 Haziran 2020 by Teknoloji Haber

Fiber modem kurulumda 192.168.1.1 ile başlayan adresle ZTE arayüzüne ulaşacaksınız ve giriş parolası genelde turktelekom oluyor. Sonrasında aşağıdakileri uygulayın.

teknik destek

Fiber modem, internete bağlanma konusunda oldukça iyi deneyim sunan cihazlardan biridir. Bu üründen iyi şekilde bir verim almak için mutlaka kurulum ve ayarlarını doğru bir şekilde yapmak gerekir. Birçok bilgisayarla entegre bir şekilde çalışabilen bu cihaz, performans konusunda oldukça memnun edici sonuçları ortaya çıkarmaktadır.

Genel anlamda kurulum konusunda belirli adımlar takip edildiğinde ürün herhangi bir sorun çıkarmadan çalışmaya ve verim almaya hazır bir hale gelir. ZTE Fiber modem, günümüzde birçok alanda insanlar tarafından en yaygın şekilde kullanılmaktadır. Doğru kurulumla birlikte beklentilere uygun çözümler sunar.

ZTE Fiber kurulumu

Bu aşamada kullanıcıların ilk yapması gereken şey, bağlantıyı kontrol etmek ve bunun varlığından emin olmaktır. Ana hat sisteminden gelen kablonun modemle entegre olup olmadığına bakılmalı ve ayrıca modem ışıkları da kontrol edilmelidir. Kurulum için bilgisayar ve modem arasına Ethernet kablosu uygun şekilde takılmalıdır.

Kablosuz kurulum için tablet veya telefon gibi cihazlardan WiFi şifresiyle modeme giriş yapılmalıdır. Sonrasında bir tarayıcıda oturum açılmalı ve adres çubuğu kısmına 168.1.1 yazılmalıdır. Gerekiyorsa burada panelden yeni bir şifre belirlenebilir. Bu noktada kablosuz ayarlar için yapılması gerekenler oldukça basittir.

İlk etapta kolay menü kısmına girilmeli ve burada kablosuz ayarlar seçeneği tıklanmalıdır. Daha sonra WLAN SSID konfigürasyonu ve SSID kısımları açılmalıdır. Burada Türkçe karakter barındırmayan bir ağ adı belirlenmelidir. WPA şifre bölümüne en az 8 karakterli bir şifre yazılmalıdır. Bu aşamadan sonra yapılması gereken, ‘’uygula’’ seçeneğine tıklamak ve modem kurulumunu başarıyla tamamlamaktır.

Kolay menüden yana geçin ve internet yazan yerden kurulum kısmına ulaşacaksınız.

zte-fiber-modem-5 Türk Telekom ZTE Fiber modem kurulumu
Türk Telekom ZTE Fiber modem kurulumu
zte-fiber-modem-10 Türk Telekom ZTE Fiber modem kurulumu
ZTE Fiber modem nasıl kurulur
teknik destek