İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turkcell numara değiştirme ve özel numara alma

Turkcell numara değiştirme ve Turkcell özel numara seçme oluyor mu diyerek hazırladığımız haberimizle sizlere yardıma devam ediyoruz.

teknik destek

Günümüzde insanlar farklı nedenlerden dolayı kullandıkları numaraları değiştirmek isteyebiliyor. Tüm operatörlerin numara değişimi için kendine göre koyduğu kurallar var. Ancak sizler eğer Turkcell hattını kullanıyorsanız yapmanız gereken işlemler çok basit. Numaranızı değiştirebilmenizin iki yolu var. Bunlardan ilki “müşteri hizmetleri” ile iletişime geçerek numara değiştirmektir. İkinci yol ise Turkcell şubelerine gitmenizdir.

Turkcell numara değişimi

  • Turkcell numara değişikliği için hattın yasal sahibinin siz olmanız gerekiyor.
  • Turkcell bayilerinden (Tim) işlem yapmak için gittiğinizde kimliğinizi ve bazı evrakları doldurmanız isteyecekler. Hat sahibi değil ve hat sahinin kimliğiyle işlem yapıldığı tespit edilirse yasal süreç uygulanacak. İsterse hat sahibinin bilgisi olsun.
  • Müşteri hizmetlerini arayıp numara değiştirmek için güvenlik sorularından geçmeniz istenecek. Hattan aramanız yeterli değil. Görüşmeler kayıt altına alındığından yarın bir şikayet olunduğunda sesin sahibi sorumlu tutulacak.
  • Hat başkasının adına kayıtlıysa ve hat sahibi dışında biri işlem yapacaksa örnek hattı kullanan biri o zaman hattın sahibinin kişiye vekaletname vermesi gerekiyor.
  • Numara değişikliği ücretli olup kişinin faturasına yansır. Eğer faturasız kontörlü hat kullanıcısı ise o zamanda mevcut TL’ den düşüş yapılacak. TL yoksa işlem olmayacak.
Turkcell numara degistirme ve ozel numara alma-2
Turkcell özel numara seçme

Turkcell numara değişikliği detayları

  • Turkcell numara değişimi için 532 veya 532 532 0000 nolu numarayı arayınız.
  • Numara değişim ücreti geçen yılın sonunda 24,5 Lira oldu.
  • Numara değişimi yılda en çok üç defa yapılabilir.
  • Numaranızı 60 günde bir defa değiştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini arayarak numara değiştirme

İlk olarak yapmanız gereken kullandığımız numara ile müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerinden ilgili birimlere bağlanın. İlgili birimlere ulaştıktan sonra müşteri yetkilisine numaranızı değiştirmek istediğinizi aktarın. Daha sonra müşteri yetkilisi size gerekli prosedürleri aktaracaktır. Bu aşamadan sonra size numaranızı hangi numaralar ile değiştirebileceğinizi söyleyecektir. Bu bölümde size bazıları 5 numara bazıları çok fazla numara sunabiliyor. Bu numaralardan hangisini isterseniz, numaranız onunla değiştirilecektir. Bu işlem ücretleridir ve ücreti Turkcell kendi bünyesinde farklı zamanlarda belirlemektedir.

Turkcell bayilerine giderek numara değiştirme

Turkcell şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte gidip numara değiştirme talebinde bulunmanız durumunda işlemleriniz başlatılacaktır. Kısa sürede işlemleriniz tamamlanmış olacak. Sizlere gelen bilgilendirme mesajından sonra yeni numaranızı kullanabileceksiniz.

Turkcell özel numara seçme

Turkcell numara değişiminde özel numara seçilebiliyor mu? Hayır. Çağrı merkezinin size sunduğu numaralardan birini seçebiliyorsunuz. Kurumsal hatlar içinde durum aynı.

Özel numara için yeni hat almanız gerekiyor. Özel numara ücreti değişken olabiliyor.

teknik destek