Şimdi yükleniyor

Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Hatası Alanlar

Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Hatası Alanlar

Son Güncelleme tarihi 22 Nisan 2024 by Teknoloji Haber

Twitter uygulamasında “Tweetler şu anda yüklenmiyor” şeklinde ekrana bir yazı geliyor ve ekranı kaydırmanıza rağmen tekrar aynı uyarı çıkıyorsa ya internetiniz ile ilgili bir sorun var ya da uygulamada yaşanan bir problem olduğu anlamını taşıyor.

teknik destek

İki nedene bağlıyoruz ama sık olarak yapılan işlemlerde bu kapsama girebilir. Örnek peş peşe aşırı atılan tweetler diyebiliriz.

Yaşanan bu sorunu test etmemiz için öncelikle deneyecekleriniz şunlar:

 • Bu çoğunlukla WiFi ile yapılan bağlantılarda çıkabiliyor. Mobil ağ ile bağlanın. Telefonun interneti ile test ederken 3G ve LTE arasında geçiş yapılarak da denenebilir.
 • Oturumunuzu kapatınız ve tekrardan şifre girerek açınız. Bilgisayar veya tarayıcı üzerinden de denenebilir.
 • Başka şeyler yaparak test edelim. Örnek beğeni ve tweet atmaya çalışalım.
 • Profilden bir şeyleri değiştirerek kayıt esnasında bir uyarı alıyor muyuz bakalım. Belki hesaba bir engel gelmiş olabilir. Şikayet veya kural dışı yapılan işlemler.
 • DNS tanımlanarak kesinlikle denemenizi öneriyoruz.
 • Başka bir hesabınız varsa kontrol edin. Başka cihazla da denenebilir.
 • VPN en iyi deneme araçlarından biridir. Özellikle ülke ve internet engellerinde çok işe yarar.

Yaşanan bölgesel olabilir mi diye sosyal ağlarda araştırılabilir. Tabi herkeste olmayabilir. Bu çoğu ağda böyledir ve kullanıcılar arkadaşımda sorun yok bende var diyebiliyor.

Sık yapılanlarda bir ban oluşmuşsa o zaman internet bağlantısını başka yerden yapmanızı öneriyoruz. Bazen telefonda banlanabiliyor.

Tweetler-su-anda-yuklenmiyor-2 Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Hatası Alanlar
Tweetler şu anda yüklenmiyor hatası

Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Hatasına Neden Olan Genel Başlıklar

Tweetler şu anda yüklenmiyor mesajı, X sunucularından ya da bulunduğunuz bölgede bir sorun oluştuğu anlamını taşır. Tabi internet bağlantısında herhangi bir sorun yaşanmıyorsa. Twitter kullanıcıları genelde bu tür sorunlarla az çok karşılaştıklarından dolayı pek hesaplarıyla alakalı bir işlem yapmazlar. Ancak, bilinçsiz kullanıcıların geneli hesabında sorun çıktığını veya çalınma girişimi olarak algılayabiliyor.

Tweetler şu anda yüklenmiyor uyarısı için şunlara göz atmanızı öneriyoruz:

 1. Twitter Sunucu Sorunlarına Bakma: Tweetlerin yüklenememesinin en yaygın sebeplerinden biri, ülke içinde veya dışında yaşanan sorunlar. Bu, X’ in teknik bir güncelleme yapması, sunucu tarafında bir aksaklık olması veya diğer teknik nedenlerden kaynaklanabiliyor. Bu tür durumlarda, Twitter genellikle kullanıcılara bir hata mesajı gösterir ve sorunu çözmek için acil çalışma başlatır.
 2. Kullanıcının İnternet Bağlantısı Sorunları: Tweetlerin yüklenememesinin bir diğer yaygın nedeni, kullanıcıların internet bağlantısında yaşadığı sorunlardır. Bu, DNS veya alt yapıdaki sıkıntılarla da ilgili olabilir.
 3. Tarayıcı Sorunları veya Uygulama Çökmesi: Tweetler yüklenmiyor sorunu bazen tarayıcı sorunlarında veya ağın uygulamasının çökmesiyle de ilişkilendirilebilir. Tarayıcı önbelleği, çerezler veya diğer yerel verilerde bir sorun olabilir, bu da tweetlerin düzgün bir şekilde yüklenememesine yol açabilir.
 4. Yüksek Kullanım Durumları: Özellikle önemli olayların yaşanması sırasında Twitter’a gelen yoğun istekler veya sistem zorlanma durumları aksamalara neden olur. Bu durumda, tweetlerin yüklenmesinde gecikmeler veya tamamen engellenmeler yaşanır.
 5. Yasaklama veya Sınırlı Erişim: Kullanıcı hesaplarının belirli bir süre için askıya alınması veya belirli bölgelerde Twitter’ın erişime engellenmesi gibi nedenlerle, tweetler yüklenemeyebilir.
 6. Hesaba Uygulanan Yaptırımlar: Ceza alan veya şüpheli bir durumda engel alan hesaplara yönelik belli bir kısıtlama süreci vardır. Burada verilen uyarıda belli bir dakika veya gün yoksa, bir saate yakın hiç bir şekilde hesaba giriş denemesi yapmadan beklenmeli. Baktınız olmadı, o zamanda en son yaptığınız denemenin üzerinden 24 saat geçmesini bekleyin.

Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Sorununu Anlamak İçin Adımlar

Tweetler şu anda yüklenmiyor yazısı genelde bir kaç dakika yaşanır ve uygulamayı kapatıp açtığınızda düzelir. Ancak, uzun süre paylaşımların yükleniyor yazısında kalması gibi bir durumda aklımıza sistem arızası ve hesap engeli gelir. Bunun anlaşılması da gayet basit adımlarla belli olur.

1- Uygulamadan ve tarayıcıdan ayrı ayrı oturum açın.

2- Farklı bir kaç mobil cihazdan ve bilgisayardan deneyin.

3- İnternetinizi denemek adına hem mobil veri hem WiFi ile deneyin.

4- Bulunduğunuz bölgede ve başka bir şehirde yaşayan arkadaş veya ailenizde bir kaçı ile görüşüp onlarla da deneme yapın.

5- Şifrenizi unutmuş gibi davranarak oturumunuz kapalı şekilde şifre sıfırlama adımlarını uygulayın.

6- Geçici erişimlerde oturum açma seçeneklerini şekillendirin. Telefon numarası ekli değilse ekleyip doğrulayın ve numara ile oturum açın. (Ücretsiz sürümlerde iki faktörlü özellik kullanılıyor)

Twitter şu anda yüklenmiyor uyarısı için önerilerimiz buraya kadar.

Sıradaki haber: Hay aksi bir hatayla karşılaştık Twitter

teknik destek