Şimdi yükleniyor

Twitter hesabın şu an için askıya alınmış

Twitter hesabın şu an için askıya alınmış

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

“Hesabın şu an için askıya alınmış. Daha fazla bilgi için lütfen Twitter.com’ a giriş yap” engeli alanların bir kısmi topluluk kurallarını hiçe saymaktan ve bir kısmı ise yanlış anlaşılmaktan dolayı hesaplarına işlem yapılıyor.

teknik destek

Zaman zaman sosyal platformlarda anlam veremediğiniz şeylerden dolayı hesaplar askıya alınabiliyor. Özellikle bu yıl sık karşılaşıldığını belirtelim.

Sanırım özellikle son 1 – 2 aydır bu uyarının çok sayıda hesaba gittiğini görüyoruz. Anladığımız kadarıyla belli bir marka adını içeren hesapları askıya alıyorlar ve gerekli evrakları sunmanıza rağmen bazılarına dönüş dahi yapılmıyor. Bir şirkette şahit olduğumuz ve resmi evraklar sunulmasına rağmen hesabın açılmadığını gördük. Firmanın adı ile kullandığı kullanıcı adının farklı olması ama kullancıdı Twitter adının web sitesinde com.tr uzantıya sahip olması dahi bir çözüm sunamadı. Aşağıya durumun çıkma nedenlerinden aklımıza gelenleri ekledik ve izlenilecek yol içinde bir kaç önerimiz olacaktır.

Twitter’ ın yakın bir yıl içerisinde politikalarında değişimlere gittiğini söyleyebiliriz. Biraz daha sert yaptırımları uyguladığı ve hassas olunan şeylerin daha az karşılığı olduğu dönemler gibi görüyoruz. Teknoloji ile pek arası olmayanların böyle bir şeyle karşılaştığında mahkemeye gideceği gibi söylemlerle şikayetlerini yazdığını görüyoruz. Hani kimi kime şikayet edeceksin gibi bir durumla karşılaşıyoruz. Merkezi yurtdışı ve daha yeni yeni düzenlemelerle az da olsa yola gelmeye çalışan bu ağa böyle söylemler yetersiz kalıyor.

Twitter-hesabin-2 Twitter hesabın şu an için askıya alınmış
Twitter hesabın şu an için askıya alınmış

Hesap askıya neden alınır ?

Daha önce yaşanan tecrübelerin paylaşımları ve bizzat karşımıza çıkanların derlemesi diyeceğimiz nedenlerin bazılarını aşağıya bırakıyoruz.

 1. Birilerinin markasını ihlal edecek bir şeylere kalkışan hesaplar.
 2. Kullandığınız ad içinde marka adlarının geçmesinden dolayı şikayet olmasa da geliştirici denk gelmişse resimde gördüğünüz işlem karşınıza çıkacaktır.
 3. Toplulukların inançlarına ve yaşantısına müdahale edici davranışların sergilenmesi.
 4. Fake hesaplarla dolandırıcılık yapmaya çalışılması.
 5. Çoklu hesapların kullanımlarında şüphe uyandıracak paylaşımlar.
 6. Yaptığınız yorumların sonucunda alınan karar veya aşırıya kaçan faaliyetler.
 7. Sistemin arızalanmasından dolayı yanlışlıkla çıkan uyarılar.

Askıya alınan hesap nasıl açılır ?

Haklı nedenle yapılan işlemlerin dönüşü pek olumlu olmamakta. Çevremizde haftalarca deneyip çözüme ulaşamayanlar var. Hatta ticari belgesini sunmalarına rağmen.

 1. Uyarı ekranındaki “Daha fazla” yazısına tıklayın ve sebeplere bakınız.
 2. Belki yanlış giden sizin dışınızda gelişmeler var. Başka tarayıcı, cihaz ve internetle deneyelim.
 3. Gün bazlı denilen bir kısıtlamanın olma olasılığı görülebiliyor.
 4. help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended bağlantıyı kullanarak itiraz ediniz.
 5. Birde destek bağlantısını kullanın.

Oluşturulan taleplere dönüşler genelde geç oluyor ve uzun sürdüğünde tekrarlanmasını öneriyoruz.

teknik destek