İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Twitter tweet şikayet etme adımları

Twitter hesap şikayeti veya tweet şikayeti için yapılması gerekenler için iki önerimiz olacak. Bunların dışında yardım formunu doldurabilirsiniz. Yasal bir durum varsa savcılık kanalını kullanınız.

teknik destek

Günümüz sosyal medyalarından adını en çok duyuranlardan birisi olan Twitter, dünyadan ve ülkemizden milyonlarca kullanıcıya sahiptir. İnsanların fikirlerini belirtmek için kullandıkları bu uygulama, bazı kişiler tarafından nefret söylemleri, hakaretler, suçlamalar veya rahatsız edici içerikleri paylaşmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Eğer sizde bir Twitter kullanıcısı iseniz ve bu rahatsız edici içeriklerden herhangi birisine denk geldiyseniz, twiti şikayet edebilir ve incelenerek kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Twitter şikayet adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Twitter şikayet etme adresleri

  • Twitter’ ın yardım sayfası @TwitterSupport
  • Gizlilik sorularıyla alakalı kısım help.twitter.com/forms/privacy
  • Askıya alınan hesap şikayeti help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended
  • Giriş problemi, şifre sıfırlama veya çalınma sorunu için help.twitter.com/forms/signin
  • Çoğu sorun için help.twitter.com/tr/contact-us
Twitter tweet şikayet etme adımları

Sizi rahatsız eden bir tweet şikayet etmek için genel yol ve duruma göre yukarıdaki bağlantılara bakınız.

Eğer sizde rahatsız bir Twitter içeriğine denk geldiyseniz veya sizinle ilgili asılsız bir paylaşım ya da çalıntı bir paylaşım gördüyseniz, bunu Twitter’in şikayet birimine iletebilirsiniz. Durumla ilgili birime iletmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir.

İlk olarak tweet sağ üst kısmında yer alan ok işaretine tıklamalı ve açılan menüden şikayet et seçeneğine dokunmalısınız. Ardından açılan menüde ise, niçin şikayet ettiğinizi en iyi şekilde açıklayan seçeneği işaretlemeli ve işlemi tamamlamalısınız. Seçeceğiniz seçeneğe göre Twitter size opsiyonlar sunacak ve ayrıca incelenmesi için takibe alacaktır.

Herhangi bir şeyi şikayet ettikten sonraki süreç, sizin dışınızda işleyecek ve gerekli birimler hakkında incelemede bulunacaktır. Eğer sizin şikayetinizi haklı bulurlarsa tweet silecek ve konu ile ilgili sizi bilgilendirecekler. Fakat tweet, herhangi bir hak veya kural ihlali yapmadığı tespit edilirse, herhangi bir işlem uygulanmayacaktır.

müşteri hizmetleri

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.