Şimdi yükleniyor

TikTok hesap nasıl kapatılır kapanmıyor

TikTok hesap nasıl kapatılır kapanmıyor

Son Güncelleme tarihi 20 Eylül 2020 by Teknoloji Haber

TikTok hesap kapanmıyor sorununda temel neden ya başvuruya dönüş yapılmaması ya da erişim için gerekli yanıtların cevabı verilememesi. Burada ara ara soru işaretiyle ilgili bir kategori bularak başvuru yapılması.

teknik destek

Tiktok kapatmada yapılacak işlemler için aşağıdaki sıralamayı inceleyiniz. Birde TikTok iletişim yazımıza bakmanızı da öneriyoruz.

Çin’de bilinen ismiyle Douyin olan TikTok; video oluşturma ve paylaşma, canlı yayın yapma gibi imkanlar sunabilen sosyal medya uygulamalarından birisidir. Yaratıcısı, ByteDance olan bu uygulama ilk olarak 2016 ayının eylül ayında yayınlanmıştır. Bu uygulama hem İOS hem de Android işletim sistemlerini desteklemektedir.

TikTok hesap kapatma için:

  • “3 nokta” tıklanılır
  • Sonra “Hesabımı yönet” kısmına geçiyorsunuz
  • Aşağıda silme seçeneğini kullanıyorsunuz
  • İşlem için telefona mesajla kod gelecek ve onayla sorun çözülecek.
tik-tok-kapaniyor-3-1 TikTok hesap nasıl kapatılır kapanmıyor
TikTok hesap nasıl kapatılır kapanmıyor

TikTok uygulamasında hesap nasıl kapatılır?

Öncelikli olarak profil sayfasına girilir. Ardından sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna tıklanır. Bu işlem sizin ayarlar arayüzüne gitmenizi sağlayacaktır. Ayarlar kısmında bulunan “hesabımı yönet” butonuna tıklandıktan sonra gelen sayfanın en alt kısmında pek de vurgulanmamış ve pasif bir yazı belirecektir. Bu yazıda, “hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?” ibaresi bulunmaktadır. Bu yazıya tıklanması gerekir.

“Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?”

Bu butona tıkladıktan sonra önünüze bir sayfa gelecektir. Bu panel kodun girileceği bir paneldir. Bu kod; TikTok uygulamasına başlangıçta hangi telefon numarası tanındıysa o telefona gelecektir. Telefona gelen kod bu panele girilir ve ardından devam butonuna tıklanır.

Bu işlem hesabı dondurmak için değildir bu işlemle yalnızca hesabı tamamen kapatabilirsiniz. Ardından “continue” butonuna tıklanır. Önünüze gelecek olan panelde “delete account” seçeneği ve “iptal” seçeneği çıkacaktır. Burada “delete account” seçeneğine tıklanması gerekir. Bu işlemden sonra hesap kapatma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşir. Uygulamadan sizi atması gayet normaldir. Bu şekilde TikTok hesabınızı silebilirsiniz.

teknik destek