Şimdi yükleniyor

Uygulamada bilgilerini onayla Instagram hatası

Uygulamada bilgilerini onayla Instagram hatası

Son Güncelleme tarihi 18 Ocak 2022 by Teknoloji Haber

Uygulamada bilgilerini onayla Instagram hesaplarının çokça karşılaştığı bir problemdir. Özellikle son dönemlerde topluluk kurallarında daha çok hassaslaştığı için hesapların gerçek hesap olup olmadığını anlamak için böyle bir çözüm yöntemi geliştirmiştir. Bilgilerin en baştan onaylanması sonucunda daha iyi bir ortam oluşturulacaktır. Böylelikle ağ üzerinden açılan sahte hesapların da önüne geçilmiş olur. Fakat bazı hesaplarda uygulamada bilgilerini onayla ekranı sadece beyaz ekran gibi görünebilir.

teknik destek

Başlığımızdaki uyarıyı alanların bir kısmında geçici güvenlik riski yaşandığında ortaya çıkıyor. Kimlik istenebilirken bazen sorulan sorulara verilen yanıtla hesabın kullanımı sağlanıyor.

Instagram bilgilerini onayla sorunu

Instagram uygulamada bilgilerini onaylama ekranı sadece beyaz ekran olduğu zaman kişiler gerçek hesap sahibi olsa da bilgilerini dolduramayacaktır. Bu durumda ise Instagram hesabına giriş yapılamaz. Sürekli giriş yapılmaya çalışıldığı takdirde de hesap kapanabilir. Bu nedenle bu sorunla karşılaşan kişiler ilk olarak topluluk kurallarına aykırı bir paylaşım yapıp yapmadığına bakmalıdır. Aynı zamanda sadece paylaşım da değil Instagram hesabı üzerinden başkalarını aşağılamak, küfretmek gibi pek çok nedenden ötürü şikayet alındığı zaman da bu bildirim gelir. Bu gibi şüpheli davranışlarda bulunup bulunmadığı da incelenmelidir. Eğer hesap şikayet altındaysa Instagram destek ekibiyle iletişime geçilerek bu sorun çözüme ulaştırılmaya çalışılır.

Uygulamada bilgilerini onayla sorunu bazen de sistemsel olarak bir hata oluşumunda da kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir. Özellikle yakın zamanda bir güncelleme yapıldığı zaman bu sorunla karşılaşılabilir. Bir sonraki güncellemeye kadar birkaç gün beklemek sorunu kendiliğinden çözecektir. Aynı zamanda güncellemenin yapılıp yapılmadığı da kontrol edilmeli ve son güncelleme yapılmalıdır.

Instagram onayla hatası için ne yapılmalı?

Bilgilerini onaylama sorununu çözüme ulaştırabilmek için farklı cihazlardan hesaba giriş yapılmalıdır. Sürekli aynı cihazdan giriş yapılırsa bu şüpheli durum olarak algılanabilir. Sistemsel bir hata olduğu düşünülüyorsa hesap sahibi 1- 2 gün hesabına giriş yapmaya çalışmamalıdır. Bunların sonucunda da hesap hala beyaz ekran olarak görülüyorsa destek ekibine durumu bildirmek gerekir. Destek ekibi hesaptaki topluluk kurallarına aykırı bir paylaşımın olup olmadığını detaylı bir şekilde inceleyecektir. Eğer herhangi bir sorun gözlemlenmediyse hesap 1-2 gün içerisinde açılacaktır. Bu durumda en baştan şifreyi değiştirmek ve bir süre hiç aktif olmamak gerekir. Yeniden yapılan paylaşımlar üzerinde şikayetler artarsa hesap tamamen kapatmaya kadar süreç ilerleyecektir.

Şunlara bir göz atalım:

  • O gün kullanmadığınız bir telefondan ve internetten hesabınıza girmeye çalışın.
  • Bilgisayar ortamında oturum açmaya çalışın.
  • Şifre değişikliği yaparak giriş yapın. Mail ile yapacaksanız bilgisayarınızın bir sekmesinde mail oturumunuz açık olsun ve diğer bir sekmede instagram sayfasından sıfırlamayı başların. Birbiri ile bağlantı kurma olasılığı var.
  • Uygulamanın ayarlar alanına ulaşılırsa, hesap türü değişikliğine gidin ve işletme olarak türü değiştirin. Testlerden sonra kişisele dönersiniz.
  • Çok sık herhangi bir şeyi denediğinizde geçici bir engel ya dakikalar olarak ya gün olarak uygulanır. Yani hiç denemeden ertesi günü bekleyin.
  • Hesabınıza erişim var ve ayarlara girebiliyorsanız önerimiz profildeki alana girip hakkınızdaki alana bir kaç şey yazıp kaydetmeye çalışın. Onaylanmıyorsa yaptırım olduğu anlamını taşır. Eğer sorun olmuyorsa o zaman ek oturum açmada kullanılan seçenekler daha önce açılmamışsa açın. Örnek iki faktörlü ve Facebook hesabını bağlama.
uygulamada-bilgilerini-onayla Uygulamada bilgilerini onayla Instagram hatası
Uygulamada bilgilerini onayla Instagram hatası

Hesap ve uygulama problemleri

Hesabınızda yaptırım uygulandığını düşünüyorsanız bir üsteki yazıdakini uygulayın. Uygulama testlerinde başka telefondan denenmesi gerekiyor. Kendi telefonunuzda uyarı veriyorsa sonradan kurduklarınızı kaldırın. Artı instagram’ ın eski bir versiyonuna geçin.

Ek oturum açmalardaki tüm seçeneklerin bir güven vermesinden dolayı tercih edilmesini öneririz. Ağın hesabın gerçek sahibi tarafından kullandığını anlaması için diğer giriş yöntemleri doğrulanır.

Diğer bir problemse oturumunuzu açmak için kullandığınız cihazların güvenirliği. Güven vermeyen ve virüslü görülen cihazlardan erişim yapılmasına izin verilmez.

teknik destek