Şimdi yükleniyor

TikTok mavi tik doğrulama hesap onayı alma

TikTok mavi tik doğrulama hesap onayı alma

Son Güncelleme tarihi 14 Ocak 2022 by Teknoloji Haber

TikTok mavi tik doğrulama hesap onayı alma işlemi için nasıl başvurulur şeklinde sorulacak sorulara yanıt her zaman kesin bir diller olmaz. Şöyle olacağını anlatan içeriklerle karşılaşacaksınız. Zaten kesin diye yazanların bir çoğunun dolandırıcılığa yönelik adımlarından biridir.

teknik destek

TikTok mavi tik almak hesabı daha güvenilir kılan bir durumdur. Aynı zamanda başkaları tarafından gönderilen siber saldırılar ve spamlardan da hesapları korumaktadır. Mavi tiki olan hesapların etkileşimleri de büyük oranda artar.

TikTok mavi tik rozeti bulunan hesapların gerçek bir kullanıcıya ait olduğu kesin olarak ispatlanmış olur. Kullanıcının profilinde ve arama motorunda arandığı zaman bu mavi tik görünür. Mavi tik almak hesabı daha fazla profesyonel gösterdiği için bazen kişiler biyografi gibi bölümlere mavi tik ekleyebilir. Fakat bu onaylanmış bir hesap değildir. Mavi rozet TikTok tarafından verilir. Her zaman da profilin aynı yerinde bulunur.

TikTok mavi rozet için gerekenler

TikTok mavi tik doğrulama için aşağıdaki adımların hesaba uygun olması gerekir;

 • Mavi tik rozetini alabilmek için yeterli takipçi sayısına ulaşmış olmak gerekir. Mavi tik rozeti için net bir takipçi sayısı bulunmaz. Fakat en az 1000 olması gerekir.
 • Videoların kalitesi kişilerin popülerliğini artıracaktır. Böylece kolayca mavi rozet alınabilir.
 • Mavi rozet için doğru etiketler de gerekir.
 • Trend listelerini takip etmek ve buna yönelik içerikler üretmek de doğrulanmış hesabı kolaylaştırır.
 • Video içerikleri eğlenceli olmalı böylece organik takipçi artar. Aynı zamanda eğlenceli videolar keşfete de düşer. Bu durum hem takipçi sayısını artırır hem de kişinin sayfasındaki diğer videoların etkileşimlerini de artırır.
 • İşletmeler ve firmalar daha çabuk mavi tik alır. İşletme belgeler ile ispatlanmak için başvurulmalıdır.
 • Diğer sosyal medya platformlarında da yüksek takipçiye sahip olmak onaylanmış hesap olmayı kolaylaştırır.

TikTok mavi tik nasıl başvurulur?

TikTok mavi tik hesap onayı için yukarıda belirtilen tüm koşulların sağlanması gerekir. Daha sonra ağın web sayfasından geri bildirim kısmına başvuru yapılabilir. Mail yoluyla da direkt bu konuyla ilgili başvuru yapılabilir. Başvuru için bir başvuru formu doldurulmalıdır ve İngilizce metin yazılmalıdır. Yazılan metin içerisinde mavi rozetin istendiği detaylı ve net bir şekilde açıklanmalıdır. Bu konuya yönelik kurulacak doğru cümlelerin de kurulması gerekir. Daha sonra TikTok hesabı incelemeye alacaktır ve şartlara uygun olduğunu görürse mavi tik rozetini verir.

İncelemelerin bir çoğuna ağ tarafında dönüş yapılmadığını duyuyoruz. Önerimiz arasında tekrardan başvuru ve sorun varmış gibi iletişim araçlarının kullanılması.

TikTok-mavi-tik-dogrulama TikTok mavi tik doğrulama hesap onayı alma
TikTok mavi tik doğrulama hesap onayı alma

Mavi tik neden onaylanmıyor?

Onaylanmayan mavi tik başvurularının bir çoğunun ağ şartlarını taşımadığı anlamına geliyor. Onaylı hesap şartlarının yerine getirildiğinin kontrolü için ilgili şartlar alanının incelenmesi şart. Eğer size göre bir sakınca yok ve şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız o zamanda yardım talebini göndermenizi öneriyoruz.

Şunlara da bir göz atmanızı öneriyoruz:

 • Ağ gereksinimlerin incelenmesi,
 • Profil alanındaki eksikliklerin olmadığından emin olunması,
 • Ek oturum açmada kullanılan diğer seçeneklerin kullanılması ve doğrulanması,
 • Varsa Facebook hesabınızı eklemeniz,
 • Kimlik onayı isteniyorsa gönderilmesi,
 • Çok sık talep gönderenlerin bir süre ara verip beklemeleri,

Şeklinde önerilerimiz var. İşlemlerde yapılan başvurulara şu kadar gün içerisinde dönüş yapılacağını belirten yazılara itibar etmeyiniz.

Bir markayı, işletmeyi ve unvanı taşıyan kişilerin belge onayına gitmesi gerekir. Artı bu kategoriye hesabın geçiş yapılması gerekir. Örnek işletmeyi doğrulayacaksanız hesabınız kişisel bir hesap olamaz.

teknik destek