Şimdi yükleniyor

Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

Son Güncelleme tarihi 2 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

Apple’ın yeni modellerinin tanıtımını yapmasına birkaç ay kala, firmanın yeni akıllı telefonlarının nasıl şekilleneceği hakkında dedikodular başladı. Dedikoduların uzun süredir konuşulan ve yeni modellerin kısmen özelliklerinin doğrulanması şeklinde ilerlediğini söylemek daha mantıklı olacaktır.

teknik destek

Son gelişmelerle beraber sızıntı konularında otoriter olan kaynaklarda aynı bilgileri görmemiz, yeni iPhone 9 hakkında net fikirlere kavuşmamızı sağlıyor. Topladığımız bilgilerin netlik kazandığı model 6.1 inç iPhone modeli oldu.

6.1 inç iPhone 9 LCD Panel Kullanacak

Yayınlanan bilgilere göre 6.1 inç boyutundaki modelin, ekranı eskiserilerden alıştığımız LCD panelden oluşacak. Diğer modellerde ise OLED panel beklenecek fakat 6.1 inç iPhone 9 modeli TFT LCD ekrana sahip olacak. Buna ek olarak piksel yoğunluğunda da büyük bir düşüş olacağı söyleniyor.

AD093CF6-2306-4F94-9164-DDDEB9E2D9FB Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan iPhone 8 Plus modelinde 401 PPI değeri varken, yeni iPhone 9’da 320-340 PPI değeri bulunacak. Büyük ihtimalle aynı tarzda bir ekrana sahip olacaklarını gösteren bu haber, yeni iPhone modelinin boyutu yüzünden düşük piksel yoğunluğuna sahip olacağını işaret ediyor.

Farklı bir iddia ise telefonun fiyatının düşük tutulması için 3D Touch teknolojisine yer verilmeyeceğini ortaya atıyor. Önceki modellerden farklı olarak maalesef 6.1 inç modelde 3D Touch özelliği bulunmayacak. Elbette bu konu hakkında resmi bir açıklama yok, yani cihazda bu özellik bulunabilir.

Tüm bu özellikleri sıkça konuşulan modelin diğer versiyonlardan 100 dolar daha ucuz olması bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

teknik destek