Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

4
Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

Apple’ın yeni modellerinin tanıtımını yapmasına birkaç ay kala, firmanın yeni akıllı telefonlarının nasıl şekilleneceği hakkında dedikodular başladı. Dedikoduların uzun süredir konuşulan ve yeni modellerin kısmen özelliklerinin doğrulanması şeklinde ilerlediğini söylemek daha mantıklı olacaktır.

Son gelişmelerle beraber sızıntı konularında otoriter olan kaynaklarda aynı bilgileri görmemiz, yeni iPhone 9 hakkında net fikirlere kavuşmamızı sağlıyor. Topladığımız bilgilerin netlik kazandığı model 6.1 inç iPhone modeli oldu.

6.1 inç iPhone 9 LCD Panel Kullanacak

Yayınlanan bilgilere göre 6.1 inç boyutundaki modelin, ekranı eskiserilerden alıştığımız LCD panelden oluşacak. Diğer modellerde ise OLED panel beklenecek fakat 6.1 inç iPhone 9 modeli TFT LCD ekrana sahip olacak. Buna ek olarak piksel yoğunluğunda da büyük bir düşüş olacağı söyleniyor.

İLGİLİ İÇERİK:  2019 iPhone modelleri nasıl olacak
teknoloji hattı

Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan iPhone 8 Plus modelinde 401 PPI değeri varken, yeni iPhone 9’da 320-340 PPI değeri bulunacak. Büyük ihtimalle aynı tarzda bir ekrana sahip olacaklarını gösteren bu haber, yeni iPhone modelinin boyutu yüzünden düşük piksel yoğunluğuna sahip olacağını işaret ediyor.

Farklı bir iddia ise telefonun fiyatının düşük tutulması için 3D Touch teknolojisine yer verilmeyeceğini ortaya atıyor. Önceki modellerden farklı olarak maalesef 6.1 inç modelde 3D Touch özelliği bulunmayacak. Elbette bu konu hakkında resmi bir açıklama yok, yani cihazda bu özellik bulunabilir.

Tüm bu özellikleri sıkça konuşulan modelin diğer versiyonlardan 100 dolar daha ucuz olması bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

4 YORUM

  1. Konu dışı öneri:
    iphone6 da dokunmatik problemi yaşayan arkadaşlar bu problemi şöyle aştım.
    Cihazın alt vidalarını söktüm ekranı kaldırdım ekran anakart bağlantı kablolarını dikkatlice sötüm telefonun içi aşırı tozlanmıştı, alkollü bir bez ile bu tozları ve ekran kablolarının takıldığı pinleri dikkatlice sildim ardından ekrana bağlı kablo uçlarını silerek biraz bekledim tekrar montajını yaptım. Şu an bu dokunmatik problemim kayboldu. Benim düşüncem toz statik yaptığı için ekran sapıtıyordu dokunmatiği engelliyordu boşu boşuna servise göndermeden deneyin

    Ben sorunun anakarta entegre Touch IC kartından kaynaklandığını düşünmüştüm ancak bu gün Apple’ın uzaktan destek ekibine cihazı tarattığımda sorun görmemişti problem tozlanmaymış.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.