Şimdi yükleniyor

Uyku Takip Uygulaması AutoSleep’in En Yeni Sürümü Yayınlandı!

Uyku Takip Uygulaması AutoSleep’in En Yeni Sürümü Yayınlandı!

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Üçüncü parti uyku takip uygulaması olan AutoSleep’in en yeni sürümü olan 5.0 bugün yayınlandı ve güncelleme ile watchOS 4 optimizasyonu, iPhone X desteği ve uyku takip için bir dizi yeni özellik kullanıma sunuldu.

teknik destek

Apple, Apple Watch modellerinde pil ömrünü önemli ölçüde etkilemesinden dolayı uyku takip uygulamalarına watchOS ile tam destek sunmuyor. AutoSleep sadece iPhone’u kullanarak uyku kalitesini ve süresini izleyebiliyor olsa da, uygulamanın en büyük farkı Apple Watch ile bütünleşik çalışabiliyor olması.

Hesaplanan uyku ölçümlerini gözden geçirmek için kullanıcılar bugüne kadar iPhone’u ile Apple Watch’unu senkronize etmek zorundaydılar ancak artık AutoSleep 5 ile Apple Watch uygulamasından iPhone’dan herhangi bir yardım almadan uyku takibi otomatik olarak yapılabiliyor.

Apple Watch kullanıcıları, iPhone’dan bağımsız olarak hesaplanan uyku verilerini, uyku kalite halkalarını, derin uyku istatistiklerini görebilirler ve özetler arasında Digital Crown’u kullanarak kolayca geçiş yapabilirler.

Kullanıcıların uykuya dalmak için ne kadar zaman harcadıklarını takip etmelerini sağlayan Watch-based Lights Off özelliği de tümüyle yenilendi. İlerleme ekranı artık geceleri kapatılıyor ve kullanıcının ne kadar uyuduğunu ve yalnızca yatarken geçirdiği zamanı gösteriyor. iPhone uygulamasında uyku algılama artık çok daha hızlı çalışıyor. Hareket Algılama uyku moduna geçen kullanıcılar için otomatik olarak durdurulabiliyor.

Bilgi ekranı tarafında da önemli yenilikler söz konusu. Bu ekran artık bir bütün haline getirilmiş. Bu nedenle metrikler ve grafikleri ayrı bir sekmede listeleniyor ve sekmeler arasında ekranı kaydırma hareketi ile kolayca geçiş yapılabiliyor. Buna ek olarak, uyku kalitesi görünümü de yeniden tasarlanmış ve görünüm daha net hale getirilmiş.

Uyku analizi grafiği uyku saatinin hemen altına taşınmış ve kullanıcı uyarıldığı sırada uyku bölgeleri ve kalp atış hızı gibi farklı veri noktalarının tespiti yapılıyor. Uygulamanın yapılandırma ve sorun giderme bölümleri daha kolay kullanılabilmek üzere yeniden tasarlanırken, kullanıcıların sosyal medya hesaplarında daha kolay paylaşım yapmalarına olanak tanınıyor. Uygulamanın en büyük eksiği ise Türkçe dil desteğini henüz kazanmamış olması.

Geliştiriciye göre, iPhone X desteğinin yanı sıra başka iyileştirmeler ve yenilikler söz konusu. AutoSleep 5’i 9,99 TL karşılığında satın alarak indirebilirsiniz.

teknik destek