WhatsApp iOS 10 İçin Güncellenerek Siri Desteğine Kavuştu

iOS 10’un yayınlanmasının ardından iOS için WhatsApp uygulaması önemli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme Siri için üçüncü parti uygulama desteğinin yanı sıra Apple’ın CallKit yoluyla uygulama içi arama deneyimi arttırma entegrasyonunu içeriyor.

müşteri hizmetleri

Bu güncelleme ile WhatsApp Siri için üçüncü parti desteği sunan ilk büyük uygulama oldu.
Daha önce WhatsApp uygulamasını başlatmak için Siri’ye komut vermek mümkündü. Şu anda iOS 10 ile SDK’nın bir parçası olarak sunulan Sirikit çerçevesinde Siri ile WhatsApp uyumlu çalışacak.

WhatsApp VoIP aramaları artık Kilit ekranda tam ekran görünümü alacak. Hücresel veya FaceTime ile gelen aramalara kilit ekranında cevap verilebilir veya reddedilebilir.

img_0357

Ayrıca bu WhatsApp güncellemesi ile kullanıcıların anında son sohbet etmek yada okunmamış mesaj olan konuşmalara genel bir bakış atmalarını sağlayan yeni bir widget sunuyor. Bunların dışında son olarak WhatsApp gelişiminden sorumlu mühendisler ön ve arka kamera arasında geçiş yapmak için yeni bir çift dokunma jesti eklemişler.

müşteri hizmetleri

“WhatsApp iOS 10 İçin Güncellenerek Siri Desteğine Kavuştu” üzerine 2 yorum

  1. Whatsapp aramaları hala kilit ekranında görünmüyor sadece titriyor telefon hatta kilidi açınca bile baya bi bekledikten sonra whatsapp araması olduğu görünüyor

Yorumlar kapalı.