Şimdi yükleniyor

WhatsApp, spam mesajları engellemek için “İletilmiş Mesaj” işlevini getiriyor!

WhatsApp Yeni İşlevler Kazanmaya Devam Ediyor1

WhatsApp, spam mesajları engellemek için “İletilmiş Mesaj” işlevini getiriyor!

Son Güncelleme tarihi 3 Mart 2018 by Harun Ünal

WhatsApp, istenmeyen mesajlardan dolayı yeni bir işlev üzerinde test çalışmalarına başladı. İstenmeyen mesajlardan dolayı gelen tepkilere WhatsApp artık son diyecek!

teknik destek

İstenmeyen mesaj olayı WhatsApp gibi bir platform üzerinde ciddi bir problem. Çünkü günde milyonlarca mesaj gönderimi olan platformda bu tür mesajlar tek bir kişinin değil, binlerce kişinin başını ağrıtabiliyor. WhatsApp ise bu sorunu çözmek için çoktan yeni bir plan kurmuş durumda.

Son rapora göre WhatsApp, size gönderilen mesajların herhangi bir gruptan veya sohbet penceresinden alınıp alınmadığını size gösterecek olan “İletilmiş Mesaj” özelliğini test ediyor. Şuan için test edilen bu özellik varsayılan ama devre dışı ve gizli durumda yer alıyor.

Ayrıca varsayılan bir özellik olmasına rağmen kapalı durumda olan Stickers özelliği de WhatsApp’a eklenmiş durumda. Stickers, sizlerinde hatırlayacağı gibi ilk başlarda Windows Phone telefonlarda görülmüştü.

WhatsApp Yeni İşlevler İçin Kollarını Sıvadı

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın düzenli ve kurallı bir şekilde yeni işlevleri test ettiğini sizlere aktarmıştık. En büyük örnek ise kısa süre önce Hintli kullanıcılara yönelik UPI ödeme desteğinin gelmiş olması, grup açıklaması özelliği ve mesaj silme özellikleri oluyor.

Bakalım WhatsApp, daha ne gibi özellikler sunacak? Belkide bu yeni özellikler tam olarak iOS platformuna gelmeden yeni özellikler eklenebilir. Siz ne olmasını isterdiniz?

teknik destek