Şimdi yükleniyor

Apple ürünlerinin kullanım ömrü ne kadar, İşte tüm detaylar!

4

Apple ürünlerinin kullanım ömrü ne kadar, İşte tüm detaylar!

Son Güncelleme tarihi 3 Mart 2018 by Harun Ünal

Müşterileri tarafınca daima dayanıklılık konusunda büyük beğeni alan Apple ürünlerinin, yaklaşık kullanım süresi kısa süre önce hesaplandı. Araştırma kapsamında en uzun dayanan Apple ürünü Mac cihazları olarak açıklandı.

teknik destek

Tüm dünyanın en önde gelen ve adını sürekli gündeme taşımayı başaran Apple, cihazlarının arkasında durmak için sürekli farklı yollar izlemeye devam ediyor. Son olarak ise Apple gündeme batarya performansı düşen cihazların batarya sürelerini eşitlemek için cihazlarını yavaşlattığını itiraf etmiş ve büyük eleştiri görmüştü. Ancak yapılan araştırma sonucun Apple müşterileri henüz daha şirketten memnun.

1 Apple ürünlerinin kullanım ömrü ne kadar, İşte tüm detaylar!

En Fazla Kullanılan Ürün: Mac!

Müşteriler Apple cihazlarının diğer şirketlerin ürünlerine göre çok daha fazla dayanıklı olduğunu söylüyor. Apple kullanıcıları ise cihaza olan hayranlıklarından dolayı olduğunu ifade ediyor. Ancak söz konusu cihaz dayanıklılığı hakkında elle tutulur bir delil henüz yoktu. Asymco analisti Horace Dedlu konu hakkında kısa süre önce elle tutulur bir delil ortaya koydu.

Yapılan bu araştırma son 3 yılı ele aldı. Bu dönem içerisinde üretilen toplam cihaz sayısı ve aktif edilen cihaz sayısı ve bu dönem içerisinde emekli olan cihazlar ele alındı. Son olarak Dedlu, Apple cihazlarının ortalama kullanım ömrünü hesaplamayı başardı.

Araştırma sonucunda bir Apple cihazının ortalama 4 yıl 3 ay kullanıldığını açıklayan Dedlu, Bunun yanı sıra Mac ürünlerinin ise 4 yıldan fazla kullanıma sahip olduğunu ifade etti. Apple’ın bir kez daha elle tutulur bir delille övgüyü hak etmesi kanıtlanmış oldu.

teknik destek