Şimdi yükleniyor

WhatsApp süreli mesajlar kapalı devre dışı bıraktı

WhatsApp süreli mesajlar kapalı devre dışı bıraktı

Son Güncelleme tarihi 22 Haziran 2021 by Teknoloji Haber

Bu aralar WhatsApp süreli mesajları devre dışı bıraktı şeklinde sohbet ekranında bir not ile karşılaştınız mı? Geçen yıl yapılan çalışmaların sonucu olumlu geçmesiyle yeni özellik kullanıma sunuldu. Artık yapılan sohbetler 7 gün sonra otomatik silinebilecek.

teknik destek

Yeni yeni kullanıcıların fark ettiği bu yenilikle ister gruplarda ister birebir görüşmelerde yazılanlar otomatik kendi kendine silinecek. Önemsiz görülen mesajların yığılması ile mesaj kirliği oluşmaması adına ve gizlilik gerektiren önemli paylaşımların unutulduğundan kendiliğinden silinmesi güzel bir olay diye düşünüyoruz.

Mesajlar kendi kendine siliniyor diye soranlarda olacaktır diye düşünüyorum. Burada bilinmesi gerekenler bu özelliği açan kişilerin yazdıkları için geçerli bir durum olduğudur. Yani karşı taraf açmamışsa onun yazışmaların sohbet ekranında yer almaya devam edecek.

Süreli mesajları açma ve kapatma seçeneği

Gruplarda ve kişi ile sohbet ettiğiniz ekrana girdiğinizde üste kısımda yer alan isme dokunup ve aşağıya doğru inerek ilgili başlığa ulaşacaksınız. Bu alan silik yani pasif görünüyorsa o zaman cihazın tamamen kapatılıp açıldıktan sonra denenmesini öneriyoruz.

Daha iyi anlaşılması adına aşağıdaki resimli anlatıma bakmanızı öneriyoruz.

WhatsApp-sureli-2 WhatsApp süreli mesajlar kapalı devre dışı bıraktı
WhatsApp süreli mesajlar kapalı
WhatsApp-sureli-3 WhatsApp süreli mesajlar kapalı devre dışı bıraktı
WhatsApp süreli mesajlar devre dışı bıraktı

Sürekli mesajlar açılmıyor veya kapanmıyor mu?

Telefon yeniden başlatıldıktan sonrası internet kontrolü ve başkalarında var mı diye araştırmaya bakıyor. Sonrasında ise aşağıdakilerin incelenmesini öneriyoruz.

  1. Tarihin yanlış olması veya seçeneğin takılı kalması. (Kapat aç yapınız ve tarihi düzeltiniz)
  2. Başka bir telefonla ve internetle test edilmesini öneriyoruz.
  3. Kullandığınız versiyonun güncel olduğundan ve telefonun yazılımının desteklediğinden emin olunuz.
  4. Önceki bir WhatsApp sürümünü test edin. Çakışma veya farklı bir sebepten çalışmıyor olabilir.
  5. Yaptığınız bir şeylerden dolayı engellenmiş olabilirsiniz. Ceza alınma gibi durumlarda yaşanabilir. Geçici kullanımınız kısıtlanabilir. Test için profildeki hakkında alanına bir şey yazıp kaydet yapınız. Kaydetmezse kısıtlama veya sistemle alakalı olabilir.

Duruma göre bildirimde bulunmak isteyenler uygulamanın yardım alanını ve şirketin destek e-posta adresini kullanabilirler.

teknik destek