Şimdi yükleniyor

Windows 11 en iyi antivirüs programı

Windows 11 en iyi antivirüs programı

Son Güncelleme tarihi 17 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

Windows 11 en iyi antivirüs programı hangisi şeklinde sorular yakında çıkacaktır. Şu aralar testleri devam eden yeni sistemin son kullanıcıya ulaşması tahmini gelecek yılın başlarında gibi duruyor. Normalde bu yıl sonu gelme olasılığı da bulunuyor. Ama beklentimiz 2022 ilk ayları.

teknik destek

Virüsler zararlı yazılımlar şeklinde tanımlanamayacak kadar etkili ve zarar veren bir yapıya kavuştuklarından dolayı ciddi sorunlardır. Cihazınızın ve Windows 11’in zarar görmesini engellemek adına yapılması gereken antivirüs ile koruma sağlamak olmalıdır.

Virüsün farkında olmadan zarar verir bir hal alması veya cihazınızdaki özel bilgileri ele geçirmesi geri dönülmez hataların olmasına neden olur. Bundan dolayı süresi ve güncellemeleri takip edilerek mutlaka antivirüs programınızı kullanmalısınız.

Kullanılmaması halinde sürekli koruma duvarı olmayan ve taramalarla sorunları erkenden tespit etmeyen bir durum ortaya çıkacağından fazlasıyla tehlikelidir.

Antivirüs programına karar verme

Cihazınızda antivirüs programı olması programın oldukça virüslere karşı korumanızın olduğu anlamına gelir. Programın hangisi olacağına karar verirken yapılması gereken:

  • Ne oranda koruma sağladığına bakılmalıdır,
  • Windows 11 ile ne kadar uyumlu olduğu kontrol edilmelidir,
  • Cihazın genel anlamda korunmasının yanında tehlikelere karşı tarama yapması da gerekir.

Bunun için antivirüs programı seçerken bu detayların atlanmaması son derece önemlidir. Aksi durumda beklenen koruma ve etkinlik elde edilemeyeceğinden sorun yaşanabilir.

Windows-11-en-iyi-antivirus Windows 11 en iyi antivirüs programı
Windows 11 en iyi antivirüs programı

Ücretsiz antivirüs programları

Ücret olmadan hoşunuza giden herhangi bir antivirüs programını indirmek istediğinizde güvenilir sitelerden yararlanmanız önerilir. Windows 11 ve cihazınızın zarar görmesini engellemek isterken daha ciddi sorunlarla karşı karşıya gelmeniz söz konusu olabilir.

Bunun için mutlaka ücretsiz olmasına aldanmadan ne kadar güvenli olduğuna da bakarak hareket edilmelidir. Yine de Avats ve Avg kullanılabilir.

Bankacılık ve işle ilgili işlemlerinizi yaptığınız bilgisayarlarda kesinlikle paralı virüs programı kullanılmasından yanayız. Öyle crack veya full sürüm yapmak için kullanılan programlardan uzak durmanızı öneriyoruz. Uygun fiyatta yani ucuz virüs programı için dijital lisans önerebiliriz. Bu tiplerinde fake olanları oluyor dikkat ediniz.

Windows 11 hangi virüs programı daha iyi

Normalde Windows 11 virüs programı olarak Kaspersky, Bitdefender, Norton gibi bir sıralama yapardık ama bize göre bilgisayarın performansı içinde önemli olan yazılımın seçilmesi. Uzun yılardır Eset’ in Smart security Premium ve internet security adlı programını kullanıyoruz. Ücretsiz olarak Avast tercih ediyorduk ama çok iyi bir koruma sunmadığından Eset’ in ücretli olanını kullanma kararı almıştık.

Normalde güvenliğin önemli olduğu sistemlerde ücretli olan sürümleri kullanıyoruz. Lakin pek gerektirmeyenlerde Avast tercih ediyorduk.

Eset, sisteminizi hem güvenli tutacaktır hem de sistemi yavaşlatmayacaktır. Düşük RAM’ li laptoplar ve masaüstü bilgisayarlar içinde önerimiz bu olacak. Tabi hızlı sistemler için SSD ve RAM faktörü çok önemlidir.

Windows 11 virüs temizleme içinde bunların dışında online virüs temizleme uygulamalarından yararlanmanızı öneriyoruz.

teknik destek