Şimdi yükleniyor

Yaygınlaşan iPhone 6s kapanma sorunu

Yaygınlaşan iPhone 6s kapanma sorunu

Yaygınlaşan iPhone 6s kapanma sorunu

Son Güncelleme tarihi 20 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone 6 ve iPhone 6s kapanma sorunuyla karşılaşanlar az gibi dursa da bu sorun bazı iOS güncellemeleriyle ara ara denk gelmekte.

iOS 10 üzerindeki versiyonlara sahip olan iPhone 6 ve 6s modellerinde, bataryanın bitmesinden önce bir kapanma sorunu meydana gelmeye başladı. Özellikle şarj cihazına bağlı kalmadan açılamayan iPhone 6 ve 6sler, kullanıcıların canını sıkan bir noktaya ulaşmıştır. Apple, bu olayın çözülmesi için gerekli çözümleri almış ve iPhone 6- 6s kullanıcılarına gerekli bilgilendirmeleri yapmıştır.

iPhone 6s kapanma sorunu

iPhone 6 ve 6s güncellemeleri: iPhone 6 ve 6slerde gerçekleştirilen donanımsal çözümlerle beraber, güncellemelerin etkili olması sağlanmıştır. Ani ve beklenmedik kapanmaların önüne geçmek için de, kullanıcıların iOS üzerinde sağlanan bütün güncellemeleri telefonlarına yüklemeleri gerekecektir. Sağlanan güncellemelerle birlikte iPhone 6 ve 6s kullanıcılarının %80’inde bu problemin ortadan kalktığı bilinmektedir. Fakat geri kalan kullanıcıların sayısı da, Apple markasını farklı bir çözüm arayışına itmiştir. Kullanıcıların bu problemden tamamen kurtulmaları için, iPhone 6 ve 6s modellerinin geri çağırılarak bataryaları değiştirilmeye başlanmıştır.

Yayg%C4%B1nlasan-iPhone-6-ve-6s-kapanma-sorunu-2 Yaygınlaşan iPhone 6s kapanma sorunu

iPhone 6 ve 6s batarya değişimi olabilir

Güncellemelerden sonra devam eden kapanma sorununun çözümü için, Apple iPhone 6 ve 6sleri piyasadan geri çağırmaktadır. Yetkili Apple servislerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilecek batarya değişim programları sayesinde, bataryaların doğru bir şekilde çalışarak kapanmaya sebep olan etkileri ortadan kaldırılmaktadır.

Piller ortam havasına maruz kaldıklarında, iPhone 6 ve 6s modellerinin çalışma performansını düşürmektedir. Bu yüzden de çözüm bulmak için telefonun yazılımını kötüleştirecek çabalar yerine, Apple yetkili servisine gitmek en doğru tercih olacaktır.

teknik destek