Şimdi yükleniyor

Zoom ders açılmıyor görüntü gelmiyor

zoom görüntü gelmiyor

Zoom ders açılmıyor görüntü gelmiyor

Son Güncelleme tarihi 16 Mart 2021 by Teknoloji Haber

Zoom canlı ders açılmıyor sorunu toplantı sırasında görüntü gelmiyor hatası alanların ne gibi işlemler yapmaları gerektiğinden söz edeceğiz.

teknik destek

Dünyanın Covid-19 salgınıyla mücadele ettiği bugünlerde en önemli araçlar online hale gelmiştir. Okullar, kurslar ve eğitim hayatının büyük kısmı online şekilde devam etmektedir. Dünya genelinde 300 milyon indirme sayısıyla uygulamalar arasında 3. sıraya yükselmiştir. Görüntü, ses ve yazışma içerebilen bir uygulamadır.

Ücretsiz ve ücretli kullanım seçenekleri bulunan zoom uygulaması, ücretsiz olarak sınırsız kullanılabilmektedir. Ancak, ücretsiz versiyonu bazı kısıtlamalara tabii tutulmaktadır. Örneğin; ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcıların açtıkları toplantıları en fazla 100 katılımcı olabilmektedir. Zoom üyelikleri için G-mail hesabı ya da Facebook hesaplarını kullanmak mümkündür. Bir başka dezavantajı da bağlantının süreli oluşudur. Ücretli üyeliği bulunmayan kullanıcıların bağlantısı 40 dakika sonra kopmaktadır. Bazen zamandan kaynaklı ücretsiz üyelik nedeniyle ve bazen de teknik konulardan dolayı olan zoom görüntülü gelmiyor sorunu yaşanabilmekte.

Zoom görüntü gelmiyor ise;

  1. Kameranın sizde açık olduğuna ve toplantıyı başlatan yöneticinin erişime izin verdiğinden emin olunuz.
  2. Kamerayı klavye’ den kapat aç yapınız.
  3. Virüs yazılımı kullananların birde kullandıkları yazılımdan kamera iznine ihtiyaç duyabilir.
  4. Windows 10 kullanıcıların sistemin erişimlerinde kısıtlama olabilir.
  5. Uygulamanın profil alanında bir şeyleri değiştirebiliyor musunuz diye kontrol edelim.
  6. Kullanılan laptop kamera driver yüklü olduğuna ve sorun olmadığını anlamak için aygıt yöneticisine bakınız.
  7. Çakışacak başka bir program varsa kaldırılması gerekebilir. Örnek Android bir telefonda EBA kurulu olduğundan sorun çıkmıştı.
  8. Yardımcı programlara ihtiyaç duyulabilir. Oynatmak için…
Zoom-ders-acilmiyor-2 Zoom ders açılmıyor görüntü gelmiyor
Zoom ders açılmıyor görüntü gelmiyor

Zoom canlı ders sorunları

Toplantılara katılmak isteyen öğrencilerin, katıl başlığına tıklayarak toplantı ID’sini girmesi gerekmektedir. Ardından tekrar katıla tıklayarak verilen şifre girilmelidir. Aynı zamanda seslerle ilgili her seferinde izin vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, Toplantıdaki sesleri duyamazsınız.

Bütün bu izinler verildiği halde bağlanmakta sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. İnternet ile ilgili bilgisayarınızda bir problem görünmüyor ise modeminizi kapatıp açmayı da denemelisiniz. Yoğunluk sebebiyle bazen sistemde donma veya sisteme bağlanamama problemi yaşayabilirsiniz. Bu tip sorunları halletmek için birkaç kere toplantıdan çıkıp tekrar girebilirsiniz.

Ders açılmama problemi dersi açan kişiden de kaynaklanabilmektedir. Bu problemleri giderebilmek katılımcının elinde değildir. Yaşanan bu problemleri ve taleplerinizi iletmek için mutlaka toplantıyı düzenleyen kişiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Zoom ayarları

Her toplantıda ayarlarınız sıfırlanacağı için her seferinde tekrar istediğiniz ayarlamaları yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız ayarlamaların her toplantı için kalıcı olmasını istiyorsanız ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Öncelikle uygulamaya kaydolduğunuz adresle giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar sekmesinden istediğiniz düzenlemeleri yaparak Zoom kullanım ayarlarınızı kalıcı hale getirebilirsiniz. Zoom ders açılmıyor sorunu için ayarlarınızı da kontrol etmeniz faydanıza olacaktır.

teknik destek