Şimdi yükleniyor

Apple garanti sorgulama Türkiye

Apple garanti sorgulama Türkiye

Apple garanti sorgulama Türkiye

Son Güncelleme tarihi 28 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

Sizin için hazırlanan bu yazıda Apple garanti sorgulama nasıl yapılır yani iPhone garanti sorgulama garanti durumu gibi adımları anlatacağız.

teknik destek

Sizler için hazırladığımız Apple garanti sorgulama yazımızla karşınızdayız. Garanti durumu teknolojik ürün alan kişiler için oldukça önemli bir terim. Cihazın üretim esnasında meydana gelmiş olabilecek problemler veya cihazı aldıktan sonra ortaya çıkabilecek sorunlar olduğunda, garanti devreye giriyor.

İkinci el Apple ürünlerinin garanti süreçlerinin devam edip etmediğini de öğrenmek, zor bir işlem haline gelebiliyor. Apple, bu durumu kolaya indirgemek için, iPhone garanti sorgulama yöntemi ile müşterilerini rahatlatıyor.

Bu yazımızda; Apple’ın resmi sitesinden “iPhone garanti sorgulama yöntemi” hakkında bilgi vereceğiz. AppleCare ve iPhone teknik destek süresinin devam edip etmediğini nasıl öğrenebileceğiniz ile bilgiler yazımızda yer alıyor.

Apple garanti sorgulama yöntemi

İlk adım: Apple’ın garanti kapsamını sorgulama sayfasına buradan giriş yapın.

İkinci adım: Karşınıza çıkan sayfada “cihazın seri numarasını giriniz” kısmı ve “Doğrulama kodunu giriniz” girin kısımlarını göreceksiniz. Donanım bölümüne iPhone seri numarası, kodu girin kısmına ise güvenlik kodunu girin.

38B64CBC-A0BD-494E-BAA5-34A4191E7D64 Apple garanti sorgulama Türkiye

iPhone seri numarasını bulma yöntemi

iPhone veya iPad cihazınızın seri numarasını; Ayarlar-Genel-Hakkında bölümünde bulunan “Seri numarası” kısmından kontrol edebilirsiniz.

Üçüncü adım: İlgili kutucuklara gerekli bilgilerin girişini yapmanızın ardından Apple Garanti Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan sayfada cihazınızın garanti durumu ile ilgili gerekli tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Apple iletişim için Apple müşteri hizmetleri yazımızdaki başvuru seçeneklerini deneyebilirsiniz.

iPhone garanti süresi doldu ne yapmalıyım diyorsanız bunun içinde yine Apple yetkili servisinde arızalı cihazı onarıma gönderebilirsiniz. Ama yetkili servislerde onarım ücreti biraz yüksek olur. Yani garantisi bitmiş iPhone nerede yaptırmalıyım diye soruyorsanız ve telefon pahallı değilse işinin ehli her hangi bir telefon tamircisinde yaptırabilirsiniz.

Teknik servislerde dikkat edilecek hususlar

  • Apple yetkili servisi dışında bir teknik servise telefonu onarıma bırakacaksanız, bırakmadan önce telefonun fotoğraflarını çekiniz. İmei numarasını bilmiyorsanız not alıp o şekilde veriniz. Kesinlikle faturanızı bırakmayınız.
  • Apple yetkili servisinde onarım yaptıracaksanız yine orjinal faturayı yani fatura aslını bırakmayınız. Fotokopisini çekip bırakın.
  • Önemli bilgiler telefonda varsa yedeğini kesinlikle alınız.
  • Açık olan hesaplarını varsa çıkışa atıp ve WhatsApp gibi hesapları da silip o şekilde vermenizi öneririz.
  • Cihazı servise bıraktığınızda teslim ettiğinizi belirten bir tutanak alınız. Yani teslim makbuzu.
  • Cihaz arızasının tüm detaylarını paylaşın. Hatta o tutanakta belirtin. Yarın cihazda onarım sırasında başka arızalara neden olunursa veya arızalı kısımlar tam onarılmadığında bir delil olur.
teknik destek

2 yorum

comments user
iPhone garanti sorgulama

Şifre işlemleri için fatura yoksa büyük ihtimalle yardımcı olmayacaklar.

Yorumlar kapalı.