Şimdi yükleniyor

Apple ve Volkswagen Siri ortaklığı

Apple ve Volkswagen Siri ortaklığı

Apple ve Volkswagen Siri ortaklığı

Apple ile Volkswagen Siri ortaklığına soyundu. Volkswagen siri ile kontrol edilebilecek. Peki Volkswagen Siri nasıl kullanılır haberin detaylarına bakalım…

Apple ve Volkswagen; telefon ve araba piyasasının en önemli amiral markalarından iki tanesidir. Bu yüzden de araba teknolojileri kullanımında Volkswagen, Apple hizmetlerinden yararlanmaya başlamıştır. Eskiden Android tabanlı bir altyapı kullanan Volkswagen, artık iOS kullanıcılarının da hoşuna gidecek şekilde güncellenecektir. Artık Volkswagen araç içi teknoloji sistemleri, Siri ile kontrol edilebilir bir hale getirilmiştir.

teknik destek

Araç konforuna Apple imzası

iOS 12 güncellemesinin ardından kısa yollar özelliklerinin bir yenisine de Volkswagen sistemine gelen kolaylıklar eklenmiştir. Bu sayede Siri’nin Volkswagen teknolojisine entegre edilmesiyle; birçok farklı işlem rahatlıkla elde edilecektir. Artık Volkswagen marka araç kullanıcıları, araba sürerken sesli komut sistemlerinden faydalanacaktır.

Apple-ve-Volkswagen-Siri-ortakligi-2 Apple ve Volkswagen Siri ortaklığı

Volkswagen arabalarına gelen Teknolojik yenilikler

Gelen entegrasyon sayesinde, artık Siri kullanılarak Volkswagen araçlarının kapı kilitleri açılacak ve kapatılacaktır. Aynı zamanda daha ileri düzeyde bilgiler olan yakıtla gidilecek mesafenin ölçülmesi, alarmın kapatılması ve aracın ısıtmalarının ayarlanması da kolay bir hal alacaktır. Volkswagen araç sahipleri, Siri’nin sesli komut özelliği sayesinde, araçlarının şarj durumlarını da rahatlıkla öğrenmektedir.

iOS 12 güncellemesinden faydalanmak için

Volkswagen’in bu geniş entegre sisteminden yararlanmak isteyen araçların sisteminde ios 12 sisteminin kurulu olması gerekmektedir. Tabi ki bu işlemlerin moda eklenmesi için kısa yolların kullanılarak tanımlamanın yerine getirilmesi gerekmektedir. Aylık olarak ücret isteyen bu uygulama, aslında Volkswagen araçlarının gelecekteki teknolojinin de altyapısını hazırlamaktadır.

teknik destek