Şimdi yükleniyor

Apple’ın Salı Günü Tanıtacağı iPhone Modellerinin Adları Belli Oldu!

iPhone 8

Apple’ın Salı Günü Tanıtacağı iPhone Modellerinin Adları Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 9 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

iOS 11’in GM sürümünün sızdırılmasıyla Apple’ın 12 Eylül Salı günü tanıtacağı iPhone’ların adlandırılması da ortaya çıktı. Geliştirici Steven Troughton Smith, iOS 11’in derinliklerinden yeni iPhone modellerinin sırasıyla; iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X olarak adlandırılacağını gösteren somut verilere ulaştı.

teknik destek

iPhone 8 ve 8 Plus, LCD ekranlı, standart yükseltmelerle gelen iPhone modelleri olacaklar. iPhone X ise sık sık gündeme gelen OLED ekranlı premium iPhone modeli olacak. Elbetteki bu bilgiler Apple tarafından doğrulanmadı ancak iOS 11’in kod yapısında bu isimlerle kodlandırdıkları görülüyor.

Birkaç hafta önce, yeni iPhone’ların iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone Edition olarak adlandırılacağı iddia edilmişti ve bu iddianın kısmen doğru çıktığını görmüş bulunuyoruz.

Şimdiye kadar ortaya çıkan söylentilere göre, iPhone 8 ve 8 Plus mevcut iPhone 7 ve 7 Plus’ın üstüne mütevazi yükseltmelerle gelecek ve tasarımları ile iPhone 7 ve 7 Plus’a benzer olacaklar. iPhone 7 ve 7 Plus’a göre tek farkları cam kaplama gövde, A11 Fusion çip ve Qi standartlarındaki kablosuz şarj özelliği olacak.

Hep iPhone 8 olarak adlandırılan ve isminin iPhone X olduğu ortaya çıkan premium iPhone modeli ise, 4.7 inç iPhone 7’den biraz daha büyük bir gövdeye ve yeni nesil çerçevesiz 5.8 inç OLED ekrana sahip olacak. Aygıtın ekranının sağ-sol tarafında ve altında herhangi bir çerçeve çıkıntısı olmayacak. Sadece üst kısmında ön kameranın, sensörlerin, kulaklık/hoparlörün yer aldığı küçük bir çentik olacak.

Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i 12 Eylül’de, Türkiye saati ile 20:00’da 4K Apple TV ve LTE modemli Apple Watch Series 3 ile birlikte duyurmasını bekliyoruz.

teknik destek

6 yorum

comments user
osman

her etkinlik yeni bir heyecan.

Yorumlar kapalı.