Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Kamerası Duygularınızı Tespit Edebilecek!

iPhone 8

iPhone 8’in Kamerası Duygularınızı Tespit Edebilecek!

Son Güncelleme tarihi 9 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

iOS 11’in GM yani final sürümünün sızdırılmasının ardından, Apple’ın iMessage için yeni 3D animasyonlu emojileri ve daha fazla planı hakkında ipuçları içeren ayrıntılar ortaya çıktı.

teknik destek

iOS 11 GM’in belleniminde yer alan kodlara dayanarak, yeni “Animoji” adı verilen bir özellik yer keşfedildi. Bu özellik sayesinde, 3D algılama yeteneğine sahip olacak olan iPhone 8’in kamerası ile çekilen fotoğraftaki yüz ifadelerine dayalı emojiler otomatik olarak oluşturuluyor.

animasyonlu-emojiler iPhone 8'in Kamerası Duygularınızı Tespit Edebilecek!

Geliştirici Steve Stroughton-Smith tarafından birkaç Animoji de iOS 11’in derinliklerinden ayrıştırıldı. Şempanze, robot, domuz, kedi, tavuk, köpek, tilki gibi animojiler iPhone 8’in 3D algılama özellikli kamerası için özelleştirilmek üzere hazır bekliyorlar.

iPhone 8’in algılayabileceği duygular, bir insan yüzünde okunabilen ayrıntı düzeyini gösteren referans görselle gösteriliyor. Animoji, üzgün ve mutlu yüzler için genel bir tespit yapabiliyor ama diğer zor tespit edilebilen duyguları sol ve sağ kaşların, yanakların, çenenin, gözlerin, dudakların ve ağız hareketlerinin etkinliğine göre tespit ediyor.

iPhone-8-Yüz-Tanıma iPhone 8'in Kamerası Duygularınızı Tespit Edebilecek!

iOS 11 GM, 12 Eylül’de tanıtılacak iPhone 8, Apple Watch gibi yeni Apple ürünlerinin piyasaya sürülmesinden kısa süre önce yayınlanacak. Elbetteki etkinlikte iOS 11’in herkese açık olarak çıkış tarihi Apple tarafından duyurulacak.

teknik destek