Şimdi yükleniyor

Facebook beklenmeyen bir hata oluştu giriş yapmayı dene 2022

Facebook beklenmeyen bir hata oluştu giriş yapmayı dene 2022

Son Güncelleme tarihi 9 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Sanki Facebook beklenmeyen bir hata oluştu iPhone’ a özelmiş gibi yazanları görüyoruz. Bu metin zamanla değişebiliyor ama aynı nedenden çıktığını söyleyebiliriz. Uyarı alanların karşısına öneri olarak “tekrar giriş yapmayı dene” mesajı çıkıyor. Giriş yapamıyorum diyenlerden birisiyseniz, çözüm için ne yapmalısınız bunları madde madde aşağıya ekliyoruz. Genelde yaşananlar için araştırma yapılmadan işlem yapılmamasını öneriyoruz.

teknik destek

İçeriğimizde oluşan problemi birden fazla anlatımla izah edebiliriz. Uyarı metninde farklılıklar gösterse de bazen sonuç aynı olabiliyor. Geliştiriciler çıkan metinlerde bazen değişime gidebiliyor.

İşlemlerden önce başkalarının böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadığından emin olmanız gerekiyor. İnternet ile ilgili ülke içi ve dışı aksaklıklarda vpn denenebilir.

Hesaba girişte hata oluştu sorunu yaşayanlar

En eski uygulamalardan biri olan Facebook, pek çok uygulamaya bağlantısı ile hala aktifliğini koruyan bir sosyal medya platformu. Kişisel veya ticari amaçla bu platformda yer alan Facebook kullanıcıları zaman zaman hesaplarına erişimde sıkıntılar yaşayabiliyor. Bu sıkıntılardan bazıları:

 • Hesaba giriş yapılamadığında ortaya çıkan sıfırlama sorunu,
 • Hesabın çalınması veya girişimlerde bulunulması,
 • Hesaba giriş sırasında hata ekranı ile karşılaşılması,
 • Kullanıcı bilgilerini yazıp giriş butonuna bastığımızda aynı ekranın tekrar karşımıza çıkması (Facebook giriş sayfasına atması),
 • Doğrulama ve kodmatikle alakalı problemler,
 • Facebook’a kayıt olduğumuz telefon numarası veya e-posta hesabına erişimin olmaması nedeniyle ortaya çıkan problemler.

Çıkan uyarıları farklı başlıklarla ayırabiliriz. Kullanıcıyla alakalı olan durumlar, genelde yaşananlar, uygulama, internet ve cihazlardan alakalı durumlar şeklinde değerlendirilebilir.

Kullanıcı tarafından oluşan nedenler

Kullanıcıların yapmış olduğu olumlu veya olumsuz şeylerin bir sonucu olabiliyor. Olumlu dediğimiz yanlış olarak görülmeyen durumlar. Örnek takip veya yorumlarda bulunma gibi. Bunların aşırıya kaçılması sonucunda bir kısıtlama uygulanabiliyor. Bazen özelliklerde bazen giriş ekranında.

Aşırı yaptığınız bir şeyler varsa hiç bir şeye dokunmadan bir kaç saat geçmesini bekleyebilirsiniz. Çok ileri gidecek şeylere kalkıştıysanız o zamanda bir gün beklenmesi gerekebilir.

Şüpheli hareketlerde bulunan hesapların doğrulamaya giden bir yolu vardı. Peş peşe yanlış parola denemeleri, farklı lokasyonlardan giriş yapılması ve ekli bilgilerde önemli değişiklikler yapılması.

Son olarak cezaya neden olan davranışlar sergilenmesi. Belki geliştirici bilgilendirme yapmamış olabilir. Test adına tarayıcı kullanarak hesabınızda girip ve bilgilerinizi değiştirmeye çalışınız. Değişme sırasında uyarı veriyorsa bu olasılığı düşünün.

Bilgisayarınızla giriş yapabiliyorsanız kesinlikle ek giriş yöntemlerini açınız. Örnek mobil doğrulama, başka sosyal ağ ile giriş ve iki aşamalı yöntemler gibi. Bu sistem sıkıntılarında giriş yapmanızı sağlayabilir.

Facebook-beklenmeyen-bir-hata-olustu-1 Facebook beklenmeyen bir hata oluştu giriş yapmayı dene 2022
Facebook beklenmeyen bir hata oluştu
Facebook-beklenmeyen-bir-hata-olustu-2 Facebook beklenmeyen bir hata oluştu giriş yapmayı dene 2022
Facebook tekrar giriş yapmayı dene

Cihaz ve uygulama hataları

Eskiden gelen güncellemelerin bir sonucu uyumsuzluk olabiliyordu. Çözümde tekrar yenisi çıkana kadar eski versiyonları yükleyerek geçici çözüme yönelirdik. Bunun netleşmesi adına farklı cihazlarla denenmesi önerilir. Artı bilgisayardan kontrol etmeniz şart.

Cihaz veya uygulama tarafında oluşan etkenlerde önerimiz uygulamalar başlığına cihazın ayarlarından ulaşmak ve Facebook yazana dokunmak. İçerisindekileri ayrı ayrı denenmesi daha sağlıklı olacaktır. Örnek önbelleğin temizlenmesinden sonra denenip sonra diğerine geçilmeli.

Uzun zaman kapatılmayan cihazlarından kapatılması gerekiyor. Açık olan oturumlarında çıkışa atılarak denenmesi. Tabi önce ek giriş yöntemi eklenebilir.

Birde erişim yetkisi verilen uygulamalar ve sitelerden kaynaklı güvenlik sorunları görülebilir. Bunların kontrol edilip bağlantıları kesilebilir.

Virüsle alakalı olma olasılığına da bakılması gerekiyor. Artı başkalarına ait sıkıntılı paylaşımları paylaşmışta olabilirsiniz.

Facebook-beklenmeyen-bir-hata-olustu-1 Facebook beklenmeyen bir hata oluştu giriş yapmayı dene 2022
Facebook beklenmeyen bir hata oluştu

Şifre değişikliği taleplerinde yenileme sırasında uygulamadan ve PC’ den ayrı ayrı öneriler karşınıza çıkabiliyor. Birde kullanacağınız sıfırlama bilgisine göre yine öneriler değişebiliyor. Örnek telefonla, e-posta ile…

Facebook-beklenmeyen-bir-hata-olustu-2 Facebook beklenmeyen bir hata oluştu giriş yapmayı dene 2022
Facebook giriş yapamıyorum

Facebook uygulama giriş ekranına atıyor

Yukarıda saydığımız sorunlarda dahil olmak üzere, Facebook giriş sayfasına atılma probleminin çözümü oldukça basit. Eğer uygulama kaynaklı genel bir sorun yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 • İlk olarak internet ayarlarınızı kontrol edin. Bir sıkıntı görünmese dahi farklı ağ bağlantılarını kullanarak tekrar giriş yapmayı deneyin.
 • Hesabınızı farklı bir telefon veya bilgisayardan açmayı deneyin.
 • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarına girdikten sonra bu ayarlarınızın doğru olmadığını kontrol edin.
 • DNS değiştirerek tekrar giriş yapmayı deneyin.
 • Telefonunuzdan ayarlar>uygulamalar>Facebook>önbelleği temizle adımlarını takip ettikten sonra yeniden giriş yapmayı deneyin.
 • Son olarak uygulamayı cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

Yukarıda karşılaştığınız bu problem için bazı çözüm önerileri verdik. Bunları yapmak istemiyor veya bu yöntemlerden sonuç alamadıysanız, facebook pek çok problemi Facebook İletişim Formu aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde halledebiliyor.

Türkiye ve bir çok ülke için faklı iletişim kanallardan yararlanılamadığında formlar tercih edilebiliyor. Örnek facebook.com/help/contact/357439354283890 linkinden karşılarına çıkan ‘Giriş Sorunu Bildirin’ formunu doldurarak yöneticilere durumu bildirmesi gerekebiliyor. Bir çok bağlantı için ilgili ağla alakalı adresler yazımıza bakılmasını öneriyoruz.

Bu noktada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta formun en alt kısmında yer alan ve isteğe bağlı olduğu belirtilen ekran görüntüsü ekleme kısmıdır. Karşılaştığınız sorunun ekran görüntüsünü forma eklediğiniz zaman daha kısa zamanda sonuca ulaşabilirsiniz.

Facebook‘a gönderilen Facebook hesabıma giremiyorum giriş sayfasına atıyor sorun bildirim formlarına geri dönüş süresi ortalama 1 ila 3 gün arasında değişebilmektedir. Eğer belirttiğimiz süreler içinde bir geri dönüş bildirimi almadıysanız formu tekrar eksiksiz bir şekilde doldurarak ekiplere yollamanızı tavsiye ederiz.

Doğrula ekranı karşınıza çıkıyor ve sonuçsuz kalıyorsanız o zamanda aşağıdaki bağlantıyı tercih edebilirsiniz.

 • facebook.com/help/contact/283958118330524

Daha fazlasını Facebook adresler adlı içeriğimizde bulacaksınız. Not olarak geri dönüşlerde olumsuzluklar yaşanabiliyor.

teknik destek

6 yorum

comments user
turgay

merhaba genel olarak her şeyi denememe rağmen aynı sorun hala bende de mevcut siz düzeltebildiniz mi?

comments user
Dilek

Benim hala düzelmedi herseyi yapıyorum silip kac kez yükledim hala aynı başka telefondan yada safariden giriliyor ama iPhone da uygulama olarak çalışmıyor yapan varsa söyleyebilir mi lütfen

comments user
Selim

Tarayicidan girebiliyorum farkli telefondan da girebiliyorum sifreyi degistiriyorum kendi telefonumda facebook uygulamasinda dogru kullanici adi ve sifre girmeme ragmen yinede beklenmedik bir hata olustu diyor

  comments user
  Teknoloji Haber

  Uygulamanın önceki versiyonlarını denediniz mi? Fabrika ayarına döndürerek denediniz mi? Benzeri durumlarda uygulama kaldırılıp dosya yönetici uygulamalar kullanarak Facebook’ un uygulama dosyalarının kırıntılarını silip denenirdi.

comments user
Cevahir gülen

Ben Facebook hesabıma şifremi e postamı herşeyi düzgün girmeme rağmen beklenmedik bir hata oluştu lütfen tekrar deneyin diyor yaklaşık 1 haftadır giremiyorum

  comments user
  Teknoloji Haber

  Tarayıcı kullanarak denediniz mi? Şifrenizi bilgisayar üzerinden değiştirmeye çalışınız. İşlem sırasında tarayıcının bir sekmesinde mail hesabınızın oturumu açık olsun.