Şimdi yükleniyor

Hacklenen bilgisayarlar Bitcoin’ de kullanıldı

Hacklenen bilgisayarlar Bitcoin’ de kullanildi-3

Hacklenen bilgisayarlar Bitcoin’ de kullanıldı

Son Güncelleme tarihi 4 Kasım 2019 by Teknoloji Haber

2-3 Haftadır dünya genelinde çok sayıda siber saldırı gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde de Türkiye büyük bir saldırı altında kaldı. Neyse ki hafta sonu olan bu saldırı çok büyük kayıplara neden olmadı.

teknik destek

Dünya genelinde hacklenen çok sayıda bilgisayar kripto para üretiminde kullanıldı. Bir güvenlik araştırmacısının tespit ettiği bir açıkla geçtiğimiz aylarda Microsoft’ a iletilerek önemli çapta bir güncelleme yapılmıştı.

Kripto paraların önemli arttığından beri sürekli bir saldırıya maruz kalınan kullanıcıların bilgisayarları kendilerinden habersiz başkaları için BTC üretmekte.

Ekim son haftası önemli sayıda saldırı gerçekleştirildi ve Microsoft gerekli adımları daha önce atmıştı. Tabi sonradan fark edilen bir açık yeni bulunmuştu.

Güvenlik açığının Windows Server 2008, 2008 R2 ve Windows 7′ de etkili olduğunu belirtelim.

Sorunun büyük olduğunu belirten araştırmacı 750 bin bilgisayarın bu açıktan etkilendiği belirtiyor. Bu açık bir nevi bilgisayarı zombiye dönüştürüyor.

İnterneti olan çok sayıda bilgisayarın tehlikede olduğu duyurulmuştu. Açığın internet üzerinden etkili olduğunu belirtelim.

Hacklenen-bilgisayarlar-Bitcoin-de-kullanildi-2 Hacklenen bilgisayarlar Bitcoin' de kullanıldı
Hacklenen bilgisayarlar Bitcoin’ de kullanıldı
teknik destek