Şimdi yükleniyor

TikTok para çekme işleme koyulamadı hatası

TikTok para çekme işleme koyulamadı hatası

Son Güncelleme tarihi 22 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Öncelikle analiz yaptıktan sonra uygulanacak birkaç adım vardır. TikTok para çekme işleme koyulamadı hatasını çözmek için şu adımlar uygulanabilir;

teknik destek
 • İşleme koyulmadı hatası gelmeden önce aşırı yorum, aşırı talep gönderme ve aşırı takip gibi etkileşimler yapıldıysa TikTok tarafından bir süre kısıtlanmış olabilir.
 • Şikayet alınan hesaplar kısıtlama yaşayabilirler. Bu sebeple bu gibi özelliklerin çalışması da engellenebilir. Bu durumda şikayeti çözme yoluna başvurulabilir.
 • Hesaba girişlerde kullanılan cihazdan kaynaklı olarak hata verilebilir.
 • Uygulamaya yeni bir güncelleme geldi ise ve telefonda güncelleme yenilenmedi ise bu sorunlar yaşanabilir.
 • TikTok üzerinden bana maruz kalındıysa başka bir telefonla ya da başka bir internet üzerinden yeniden denenebilir.
 • İşlem yapılan telefonun tarihinin kontrol edilmesi gerekir.
 • Bilgisayar üzerinden TikTok hesabı ile ilgili bir şeyler kontrol edilmeli veya işlemler hata veriyorsa para çekmede de hata oluşabilir.
 • Kişinin kullandığı banka hesabı ile ilgili olabilir.
 • Banka hesabı üzerinden yapılan çok sık işlemler bu gibi bir soruna yol açabilir. Bu sebeple belli zaman aralıklarında hesap çekme veya hesap yükleme işlemleri kullanılmalıdır.
 • TikTok’ ta belli doğrulama testleri gerçekleştirmemiş olabilir. Telefon ile bu doğrulama kodları gerçekleştirilmelidir.
 • Kısmi ya da bölgesel olarak bir problem oluşmuş olabilir. Biraz bekledikten sonra ilerleyen saatlerde ara ara bu işlem yeniden denenebilir.

Uygulama tarafında dikkat ediniz

Geliştiricinin yapmış olduğu geliştirme çalışmalarından sonra çok sık olmazsa uygulama kısmında problemlere neden olunabiliyor. Burada eski versiyona dönülerek geçici bir çözüme ulaşabilirsiniz. Tabi altyapı ve sunucu tarafında görülen problemlerde ise pek işe yarayacak önerimiz olmayacak.

Türkiye tarafında çıkan engel ve arızalarda vpn kullanılarak işlemlerde sorun yaşanmayabilir. Lakin sıkıntı ağın bulunduğu ülkede ise işte orada pek yapacağınız işlemler bir sonuca götürmeyecektir.

Android sistemli telefonlarda yapmanız gerekenleri aşağıya ekliyoruz. Samsung baz alınarak hazırlanmıştır ve Huawei gibi diğer markaların kendi arayüzüne göre değişken seçenekler çıkabilir. Lakin yapılacak işlemler aynıdır.

 • Uygulamalar dediğimiz alana telefonunuzdan giriniz,
 • İlgili uygulamaya dokunun,
 • Açılacak yerde bulunan 3 veya daha fazla seçeneği duruma göre çalıştıracağız. Önce önbelleğe dokunulacak ve sonrasında duruma göre diğerlerine geçeceksiniz. Yani hepsine aynı anda basılmayacak.

Güncelleme sonrası çıkmışsa veya cihazın yazılımı çok eskiyse o zaman farklı uygulama versiyonlarıyla test edilmesi gerekiyor.

TikTok-para-cekme-isleme-koyulmadi TikTok para çekme işleme koyulamadı hatası
TikTok para çekme işleme koyulamadı hatası

Kişinin yapmış olduğu şeylere bağlı oluşan problemlerde her zaman oturumu sonlandırılıp tekrardan girip denenmesi gerekiyor. Eğer tekrarlanıyorsa bu seferde bir gün üzerinden geçmesini bekleyiniz.

Ceza almış olma olasılığında ise kalıcı veya büyük olmayan uyarılarda, kullanıcının hesabında belli alanların çalışmadığı görülebilir. Örnek profilden bir şeyin değişmeyeceği durumları görebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz yorumlar ve paylaşımlardan alakalı olma olasılığı içinde yakın zamanda olanları bir gözden geçiriniz.

Tüm adımlara rağmen sorun çözülmedi mi?

Eğer belirtilen maddelerin hepsi tek tek uygulanıp yine de TikTok çekme hatası düzelmedi ise ilgi destek hattından çözüme kavuşturulması çalışılabilir. Buraya ulaşmak için ‘ben’ yazan noktalı alana gidip ayarlar kısmındaki rapor seçeneğini ulaşmak gerekir buradan kişiler şikayetlerini yazabilir.

Şu an genel olma olasılığı var. Tabi şu da olabiliyor. Bazen belli bölgelerde yaşayanlarda sorun yokken farklı bölgedeki kullanıcılarda çıkabiliyor. Belki sistemlerde çıkan aksaklık nedeniyle, belki ülkede sorun yaşanıyor olabilir.

Hesabınızı farklı hesaba dönüştürmeye çalışarak deneyebilirsiniz. Örnek pro. ya da işletme seçeneklerine geçici geçiş yapılarak denenebilir.

Duruma göre iletişim için hazırladığımız yazımızdaki bağlantılardan da yararlanabilirsiniz. Lakin şu an oluşanın neden kaynaklandığını bulmanız sizi çözüme ulaştıracaktır.

teknik destek