Şimdi yükleniyor

Hi Level TV internete nasıl bağlanır

Hi Level TV internete nasil baglanir

Hi Level TV internete nasıl bağlanır

Son Güncelleme tarihi 14 Mayıs 2020 by Teknoloji Haber

Hi-Level TV internete nasıl bağlanır yazımızda birde bağlanmıyor sorununu ele alacağız.

teknik destek

Smart TV ile internet bağlantısı sağlamak hem Youtube hem Netflix hem de birçok internet kaynaklı hizmetten büyük ekranda faydalanmak anlamına geliyor. Bu işlemi yapabileceğiniz markalardan biri de Türkiye’de Vestel garantili olarak satışa sunulan Hi-Level markasıdır. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra Vestel garantisi ile piyasaya sürülmesi neticesinde, markanın bilinirliği ve markaya olan güvenin de arttığı söylenebilir. Kimi durumlarda Hi-Level Wifi bağlanmıyor hatası almanız muhtemel. İnternette bu konu ile alakalı çözüm bulamadıysanız, işte sizin için basit ve pratik çözümler.

Kablosuz bağlantıda dikkat edeceğiniz hususları sıralamaya çalıştık.

İlk önce;

Kullanılan wifi adında ve şifresinde herhangi bir Türkçe karakterin bulunmaması gerekiyor.

  • Menü tuşuyla yanda açılan veya altta açılan seçeneklerden ağ veya internet olana girin
  • Kablolu olana dokunup kablosuz seçeneğe çevirin
  • Bağlanılacak wifi’ ye dokunup parolayı yazın
  • Bağlantı olmadığında daha önce bağlanma ihtimaline karşın ağda unut yapın
  • Modem ve tv kapatılıp açılabilir
  • Modemin içerisinde girip kanalı 11 yapın
  • Sorun olursa birde wifi adını değiştiriniz
hi-level-internet-baglantisi-2 Hi Level TV internete nasıl bağlanır
Hi Level TV internete nasıl bağlanır

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Hi-Level marka Akıllı TV’nizin internet bağlantısında sorun yaşıyorsanız, bu problemin kaynağını tespit etmek amacı ile öncelikle internet bağlantınızın sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizde fayda var. İnternet bağlantınızı kontrol etmek için modeminizin ışıklarının sabit olup olmadığını DSL ve İnternet ışıklarının açık olup olmadığını gözlemleyin. Modemi devre dışı bırakarak internet hattınızı TV’ye bağlamak da bir başka alternatiftir.

Eğer internet bağlantınızda ve televizyonunuzun DNS ayarlarında bir problem yoksa sorun televizyonun Wi-Fi kartı ile ilgili olabilir. Bu problemi elimine etmek adına internetten veya tekno marketlerden satın alabileceğiniz Wifi bağlantı aparatı ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

DNS ayarlarını yapılandırın

Akıllı TV’lerin internet bağlantılarında manuel olarak dizayn edilebilen DNS kodları mevcut. El ile giriş yaptığınız DNS ayarlarında problem olabileceğinden, dilerseniz farklı bir DNS tanımlayabilirsiniz. Burada ayarlarını değiştirmek için televizyonunuzun Menü, Ayarlar, Ağ Ayarları, Şebeke Türü seçeneklerini takip edin, Etkin seçeneğini seçin ve IP Adresi satırındaki ilgili bölümden değiştirip kaydedin. Bu işlem Hi-Level Wifi bağlanmıyor hatasını çözebilir.

teknik destek