Şimdi yükleniyor

Hid3x Tweak’i Sayesinde Semi-Untethered Jailbreak Uygulama Simgesini Gizleyebilirsiniz!

Hid3x Tweak

Hid3x Tweak’i Sayesinde Semi-Untethered Jailbreak Uygulama Simgesini Gizleyebilirsiniz!

Son Güncelleme tarihi 28 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Yalu102, Phœnix ve LiberiOS gibi semi-untethered Jailbreak araçları iOS cihazların Ana Ekranı’nda bir uygulama simgesinin konumlandırılmasına neden oluyor. Bu uygulama simgesi sayesinde cihazınızı yeniden başlattıktan sonra yeniden Jailbreak‘li hale getirebilirsiniz. Anlayacağınız, bu uygulamaya her zaman ihtiyacınız olmayacak ve gerekmediği zamanlarda Ana Ekran’daki varlığı yalnızca görüntü kirliliğine sebebiyet verecektir.

teknik destek

Zaten cihazınız Jailbreak’li iken bu tip uygulamaların simgesinin Ana Ekran’da yer alması oldukça anlamsız. Neyse ki yeni bir tweak ile bu derde çare bulundu. iOS geliştiricisi ipad_kid tarafından yayımlanan Hid3x isimli tweak sayesinde, cihazınız Jailbreak’li iken araca ait uygulama simgesi otomatik olarak gizleniyor.

Tweak, yalnızca cihazınız Jailbreak’li iken çalışıyor ve Ana Ekran’ınızda Jailbreak aracının uygulama simgesinin görünmesini engelliyor.

Semi-untethered Jailbreak’li cihazınızı yeniden başlattığınızda doğal olarak Jailbreak işlemi bozulacağından dolayı Hid3x de devre dışı kalıyor. Bu da Jailbreak uygulama simgesinin yeniden görünür hale gelmesini ve uygulamayı kullanarak yeniden cihazınızı Jailbreak yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Kısacası Hid3x, gerekliyse cihazınızı yeniden Jailbreak’li durumuna geri döndürmenizi engellemez. Bu nedenle kullanımı tamamen güvenlidir. Cihazının Ana Ekranı’nı her zaman temiz tutmaya özen gösteren titiz kullanıcılar için Hid3x’in oldukça iyi bir tweak’tir.

Eğer Hid3x’e denemek isterseniz, Cydia’nın BigBoss reposundan ücretsiz indirebilirsiniz. Tweak, yapılandırılacak herhangi bir seçenekle birlikte gelmiyor ve semi-untethered Jailbreak’li cihazlarda iOS’un tüm sürümlerinde çalışıyor.

teknik destek