Şimdi yükleniyor

Instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz giremiyorum çözümü

instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz

Instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz giremiyorum çözümü

Son Güncelleme tarihi 2 Temmuz 2021 by Teknoloji Haber

Instagram kullanıcılarını bu aralar çeşitli sorunlar rahatsız ediyor. Kendi kendine çıkan hatalara bir bakmışsınız yenileri eklenmiş. Bir kaç haftadır aralıklı karşımıza çıkan problemlerden biri olan “Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz” hatası devam ediyor. Peki ne demek ve niye çıkıyor?

teknik destek

Başlıkta geçen uyarı çoğunlukla kullanıcının yaptığı yanlış nedeni ile verilen bir cezadır. Lakin haksız yere anlamsız zamanlarda çıktığı da oluyor. Tabi çok nadir dediğimiz durumlarda yaşanabiliyor.

Şimdi yazıyı okuyanların bazıları nasıl çözülür sorusunun cevabını bekliyor. Biz bu içeriğimizde sadece sistem kaynaklı oluşan durumlarda ve yanlış yaptırımlarda yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Bazı hareketleri kısıtlıyoruz nedir?

Instagram’ ın topluluk kurallarında yer alan maddelerden birini yapan hesaplara verilen geçici kısıtlamadır. Bu şu an için diğer kurallara göre büyük bir mesele değil. Lakin verilen zaman dolduğunda hesapları açılmayan kullanıcılar oluyor. Biz bunu şöyle açıklıyoruz. Uyarı alan kullanıcının bir şeylere devam etmesinden dolayı bu şekilde bir süre uzatılma durumu yaşanıyor.

Ne yapıyorsanız bırakıp bir şey yapmadan biraz zamanın geçmesini bekleyiniz.

“Instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz” sorunu çıktığında bildirim seçeneği dışında pek yöneleceğiniz bir yöntem bulunmuyor. Lakin böyle durumlarda bazı alanların çalıştığı hesaplar olabiliyor. Örnek uygulamanın ayar alanı açılabiliyor.

Instagram hareketleri kısıtlıyoruz çözümü var mıdır?

Yapacağınız beklemek. Lakin yanlış yapmadığınızdan eminseniz “Bizimle paylaş” yazanla devam ediniz ve inceleme talebini iletiniz.

  1. Bazı sistemsel arızalarda yanlış uyarılar çıkabiliyor. Daha sonra kendiliğinden düzelebiliyor.
  2. İlgili ayarlar alanı açılıyorsa yardım kısmındaki bölümden detaylı başvurunuzu iletiniz.
  3. Profil alanına girebiliyorsanız o zaman ekli olmayan giriş yöntemlerini ekleyin. (Numara ekleme, Facebook veya e-posta)
  4. Uygulamadaki ayar alanından “Hesap” yazana ve sonrasında hesap türünün değiştirilmesini kullanın. Buradaki işletme veya pro olan kullanılabilir. Sonradan eskisine aynı alandan dönüş yapılabilir. Merak etmeyin bir şey silinmemekte.
  5. İnternetin ve telefonun banlanması gibi durumlarda farklı cihazla ve internet ağından deneyelim.

Yeni hesapla yoluma devam ederim diyenleri şimdiden uyaralım. Kısıtlanan bir hesabın kullanıcısı yenisini açsa dahi tespit edilme olasılığı bulunuyor. Açmak isteyenlerin daha önce kullanmadığı internetle ve cihazlarda denemesi gerekiyor. Açtıktan sonra kullanırım diyenlerin bunlardan biri ile devam etmesi durumunda otomatik algılanacaktır.

instagram-toplulugumuzu-korumak-1 Instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz giremiyorum çözümü
Instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz giremiyorum

Ne yapılmalı sorusunun cevabı beklemek veya itiraz etmek olacaktır. Bazılarının yalan yere bir şeyler yazarak açmalarını istediklerini görüyoruz. Örnek birisi benim yerime şunu yapmış ve hesabımı kısıtlamışsınız. Bunu yazmakla hedeften çıkmış olmuyorsunuz. Çok çok bu sizin sorununuz denilebilir. Malum sizin sorumluluğunuzda olan şeylerden biri ise yardımcı olmayabilirler.

teknik destek